Argument językowa

Kategoria: językoznawstwo

Zajęć Pracy

językowa aspekty argumentacji

(na Przykład dyskurs prawny)

TREŚCI

WSTĘP

1. Jako teoria argumentacji zintegrowane dyscypliny

1.1. Teoria argumentacji jako dyscypliny naukowej

1.1.1. Argument jak złożone zjawisko

1.1.2. Proces Argumentacja: środa i komponenty

1.1.3. Rodzaje argumentów

1.1.4. Maksymy Argument

1.2. Teoria argumentacji retoryka i

1.2.1. Starożytny retoryka jako koncepcyjny podstawie współczesnej teorii argumentacji

1.2.2. Teoria argumentacji i neoritorika

1.2.3. Logiczne podstawy Argument estestvennoyazykovoy

1.3. Teoria argumentacji Poznawcze i

2. Opis argumentacja Orzecznictwo

2.1. Uzasadnieniem dyskurs prawny: stosunek logiki i retoryki

2.2. Parametry społeczne kłótliwy sytuacja w dyskursie prawnym

WNIOSEK Bibliograficzne LISTA WSTĘP

pilność badań. Uwaga na problemy w logice i rozumowaniu neoritorike na granicy drugiego millenium, a w konsekwencji, powstawanie teorii argument, ze względu na dwa czynniki, a mianowicie, wiedzy i sociologization intrascientific pogłębianie specjalizacji, co spowodowało Pojawienie się wielu nowych dyscyplin naukowych (socjologii komunikacji, kognitywistyka, konflikt, epistemologia, prakseologia).

rozumowanie jest formą działalności człowieka, w której realizuje się jako tożsamość językową, a które są zaangażowane w jego wiedzy i oświadczenia, wartości i zdrowy rozsądek, umiejętności komunikacyjne i logiczne kultury, jej epistemiczne i stan emocjonalny, ustawienia społeczne kłótliwy sytuacja. Wszystko to świadczy o złożonym charakterze Argumentacja jako proces i wyjaśnia teorię integralnego charakteru argumentacja.

Rozumowanie jest realizowany

jako rzeczowy dyskurs, określające cechy, które są sprzeczność wyrażoną w konflikt poznawczy lub aksjologicznej, Zderzenie poglądów i opozycji, jak modelowanie poznawczej wiadomości jako techniki perswazji.

Pomimo raczej

Wiele prac dotyczących różnych aspektów argumentacji popularności Argument jako przedmiot badań [AP Aleksiejew 1991 r.; GA Brutyan 1992 r.; AA Ivin 2000; VI Kurbatov 1995 r.; GI Ruzavin 1997] nie jest można mówić o spójnej teorii. Problem sama argumentacja pozostaje jednym z najbardziej złożonych logiki i prawie niezmieniony u ke językowej [ Baranow 1990 r.; PL Biełow 1995; Telewizja Gubaeva 1995 r.; NN Ivakina 1999 r.; EV Klyuyev 1999 r.; Nowy Jork Fania 2000]. W rzeczywistości estestvennoyazykovaya argumentem stosunkowo niedawno stały się przedmiotem badań [ Baranow, 1990]. Trudność określenia i konstruowania teorii argumentacji polega na złożoną naturę tej ostatniej. Dlatego definicja argumentacji , które w równym stopniu zadowolić wszystkich specjalistów, jest to prawie niemożliwe. Prawie nie może zgodzić się, na przykład, definicja argumentem A. Piwa: " Argument - jest to sposób na życie innego robić, co chce zrobić sam" [patrz Baranov 1990. C.5]. Niniejsza interpretacja odnosi się tylko do części Sposób argumentacji. Jak wpływem mowy na sferze mentalnej odbiorcy argument jest obiektem globalnym i interdyscyplinarnej teorii mowy ekspozycji. Powierzchnia przecięcia teorii argumentacji i teorii mowy ekspozycja na wysokie, ale nie absorbuje pierwszy kontekst, w widoku z społeczne czynniki zmieniające się wzorce zachowań, jako całość, ponieważ argument może wdrożone i niewerbalne sposoby, tj. nie-mowy.

Temat badania jest analiza budowy argumentacji jako integralnej nauki w ogóle, a w dyskursie prawnym, w szczególności; proces podejmowania decyzji w ramach konfliktu alternatywnych (punktów widzenia).

obiekty badania określone semantyka dyskurs prawny jako przejaw językowej pr...


strona 1 z 25 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Logiczne podstawy teorii argumentacji
  • Podsumowanie na temat: AA Ivin teoria argumentacji
  • Podsumowanie na temat: Teoria argumentacji
  • Podsumowanie na temat: Teoria argumentacji
  • Podsumowanie na temat: Teoria argumentacji