Metafora i metonimia w języku angielskim i magazyn tekst reklamy, nagłówki gazet

Kategoria: językoznawstwo

Zawartość

Wprowadzenie

Rozdział 1. Rola metafory i metonimii w zrozumieniu tekst literacki

1.1. Pojęcie natury ogólnej metafory językowe

1.3. Znaczenie i klasyfikacja Metafory w teorii stylistycznej

1.4. Zastosowanie Specyfika metonimii w tekście literackim

Rozdział 2. Metafora i metonimia w angielskiej reklamie teksty piosenek

Wnioski

Referencje


Wprowadzenie Według wielu

Naukowcy w językoznawstwie zaznaczone pozycje na zmiany relacje między językiem i myśli, refleksji językowej rzeczywistości.

W ciągu ostatnich trzydziestu lat jest wzrost zainteresowania metafory - Koncepcja jest już więcej niż dwóch tysiące lat. Metafora i metonimia zjawisko przyciąga uwagę Naukowcy przypadkowe. Wynika to przede wszystkim ze wspólnym interesem Studiować tekst w szerokim znaczeniu tego słowa (nauka wszystkim funkcjonalne stylistyczne odmiany języka literackiego, w tym reklamy tekst, konwersacyjny styl, nauka języka fiction) chęć dać naukę językowej i interpretacji różnych stylistyczne, które tworzą tekst technik wyrazu. Zachęcenia Naukowcy i problemy związane z językiem wyrazistym i mowy (ich szanse i możliwości) w najbardziej szerokim i popularnego miejsca na tekst - Reklama. Gdy nowoczesne podejście do analizy metafory i metonimii są badane i postrzegane oddzielnie, ale nie w kontekście reklamy, jak to jest w Kontekst warunki reklama jest nasycony słowa badań semantycznych.

Język - główną formą utrwaleń naszej wiedzy o świecie, a także jako źródło studium wiedzy, uznaje za bliskie powiązanie semantyki słowa i procesów poznawczych przekonanie, że spowodowało utrwalenie w słowie obsługującego sygnału odbitego w myśleniu elementów świata przedmiotowego, wyniki poznawcze i produktywna działalność człowieka. Od języka - środki prezentacji wiedzą, że jest to możliwe, aby podnieść kwestię roli metafory w zakresie wytwarzania, prezentacja i klasyfikacja działalności człowieka.

metaforyczny reklama jest jedną z możliwości tworzenia ekspresję, ponieważ jest zwykle związane z semantycznych przesunięć, co prowadzi do bardziej wyraziste nasycenie całego tekstu. Jest to jednak tylko jeden z problemów, co czyni studiować to zjawisko dotyczy. W tym kontekście szczególne znaczenie pracy z próbkami tekstów reklamowych, specjalnej analizy, które pomogą docenić ich wartość artystyczną, a nie na dowolnej wypowiedzi, intuicyjny poziom, ale na podstawie świadomego postrzegania zasobów językowych wyrazistość.

Należy zauważyć, że Metafora i metonimia w reklamie pojawiają się głównie z kompatybilności. Metafora i metonimia Dz. reklama - to narzędzia, z których buduje skład reklama przekazuje swoje znaczenie.

Metafora i metonimia

w reklama sama ze swej natury jest uznawany tylko osobowość publiczną, ponieważ jest społeczna - charakter społeczny, to łączy ludzi i jest niezbędnym narzędziem do pisania reklam.

Ujawnienie

metaforyczny potencjał poprzez jego tekstów reklamowych w pełni zrealizować tematyczne reklama funkcja, a także w celu określenia znaczenia metafor w kollosalnyh tworzenie reklamy tekst

.

często kolokacji naruszać autorów tekstów reklamowych w poszukiwaniu nieoczekiwanych obrazów wypowiedzi oryginalne metafory. Nie częściej niż łamanie prawa jest środkiem zgodności tropy do tworzenia, używania w sensie przenośnym.

Celem niniejszej pracy pracy jest zbadanie wykorzystania metafory i metonimii w anglojęzycznych teksty reklamowe.

zgodnie z przeznaczeniem Oczekuje się, że badania można wykonywać następujące zadania:

1) określić rolę metafora w tworzeniu i rozumienia tekstu literackiego.

2) rozważyć koncepcję Ogólnie metafory językowe natura,

3) określenie wartości i Klasyfikacja m...


strona 1 z 26 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Reklama społeczna - gdy zysk jest więcej niż pieniędzy
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tekst
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Znaczenie tego słowa. Zmіna znaczenie słowa. Powodem jest dzherela semant ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest reklama społeczna