Cechy narodowe etykiety mowy

Kategoria: językoznawstwo

WSTĘP

Co to jest etykieta? Pojęcie filozoficzne, etyczne. Słownik" Etykieta - zbiór zasad postępowania związanych z zewnętrznym przejawy postaw wobec osób (leczenia innych, i form adresu pozdrowienia, zachowanie się w miejscach publicznych, maniery, ubrania). W tym definicja zawiera odwołanie do zewnętrznej manifestacji postaw wobec ludzi. Ale zewnętrzną manifestacją zwykle odzwierciedla wewnętrzną istotę relacji, które Najlepiej, powinny być wzajemnie pomocne.

Etykieta określa zachowanie każdej osoby. Nie jest tylko te zasady, których należy przestrzegać przy biurku lub na imprezie, to ogólnie wszystkie normy relacji międzyludzkich. Z tego dziecka nauczył zasady regulowane przez oddziaływanie z innymi.

1. PRZEMÓWIENIE Etykieta i komunikacja kultura

jeden z największych skarbów ludzkość i największych przyjemności człowieka - komunikować się z ich własnego gatunku. Ważnych celów komunikowania się ludzi pomaga osiągnąć etykiety mowy. Pod etykieta mowy opracowany społeczeństwo należy rozumieć zasady mowy zachowanie wymagane od członków społeczeństwa, specyficznego kraju, stabilne Formuły zawarte w mowie, ale w tym samym czasie historycznie zmienne.

naszym społeczeństwie nadal w dużym stopniu przyszedł do norm współżycia, czuł potrzebę kultury zachowania i komunikacji. A potem są reklamy, wiadomości, ogłoszenia że w szkołach, na uczelniach, szkołach średnich, z otwartymi obieralnych Nazwy" Etykieta"," biznes Etykieta"," handel" dyplomatyczny" Etykieta komunikacji biznesowej" itp. Wynika to z konieczności ludzi nauczenia się zachowywać się w danej sytuacji, jak zainstalować i mowy wsparcia, a przez niego obiekt, przyjazny itp. kontakt.

szerokie pojęcie kultury z pewnością obejmuje to, co nazywa kultura komunikacji, kultury, mowy zachowanie. Aby posiąść to, że ważne jest, aby zrozumieć istotę rosyjskiej etykiety mowy.

W komunikatywnym dialogu

ludzi przekazują sobie nawzajem i, że informacje podane jest coś do czegoś zachęcać, zapytać o coś, dokonać pewnych aktów mowy. Ale Przed przystąpieniem do wymiany informacji logicznej zawartości, konieczne jest rozpocząć kontakt głosowy, i odbywa się zgodnie z określonymi zasadami. Mamy je prawie nie zauważamy, bo są przyzwyczajeni. Czas staje się widoczne jako pogwałcenie niepisanych zasad: sprzedającego na kupującego, wezwała do" Ciebie", zna nie powitał na posiedzeniu, nie podziękować komuś za usługę, nie przeprosił za wykroczenia. Zazwyczaj takie niewerbalne zachowanie norm zamienia się w niechęć, a nawet kłótni, konfliktu w zespole. Dlatego ważne jest, zwracać uwagę na reguły wejścia w kontakcie głosowym, utrzymać takie kontakt - bo bez tego biznesu relacje są niemożliwe. Oczywiście, świadomość normy zachowań werbalnej komunikacji i jest przydatna dla każdego, a szczególnie osoby w zawodach , które są związane z mową. To i nauczyciele, lekarze, prawnicy i specjaliści w dziedzinie obsługa i biznes, i, oczywiście, rodzice.

Regulamin zachowania werbalnego etykieta mowy regulowany, z siedzibą w języku i stabilnego systemu mowy Wyrażenia używane w sytuacjach, w nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktów. To Sytuacja leczenie, pozdrowienia, pożegnania, przepraszam, dziękuję, pozdrowienia, życzenia, współczucie i kondolencje, zatwierdzenie i komplement zaproszenia, zwraca się do forum i wiele innych. Etykieta mowy obejmuje je wszystkie, które wyraża przyjazny stosunek do rozmówcy, które mogą stworzyć korzystne komunikację klimatu. Bogaty zestaw zasobów językowych pozwala wybrać odpowiednie do sytuacji i korzystne dla mowy przeznaczenia - OR 's forma komunikacji, ustawić przyjazny, dorywczo lub, wręcz przeciwnie, oficjalny ton rozmowy.

W

mowy etykieta jest przekazywana Informacje społecznej o głośnik i jego przeznaczenia, kt...


strona 1 z 9 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Etykieta i kultura komunikacji mowy
  • Podsumowanie na temat: Dykcji: Specyfika rosyjskiego etykiety mowy. Etykieta zasad
  • Podsumowanie na temat: Etykieta mowy
  • Podsumowanie na temat: Etykieta mowy
  • Podsumowanie na temat: Etykieta i mowy