Komunikacja niewerbalna

Kategoria: językoznawstwo

pracy sterowania

na ten temat: Język rosyjski

na" niewerbalne środki komunikacji»

P L N

1. Robi

2. Komunikacja niewerbalna

3. Mimikra

4. Gesty

5. Gesty, gesty, gesty

5.1. Rytmiczne gesty

5.2. Emocjonalne gesty

5.3. Wskazując gesty

5.4. Gesty wizualne

5.5. Symboliczne gesty

6. Krajowe gesty postaci

7. Wnioski

8. Literatura

Wprowadzenie

gesty, mimika twarzy, intonacja - najważniejsza część działalności komunikacja. Czasem z pomocą tych funduszy (dalej niewerbalna) można powiedzieć, o wiele więcej niż słowami. Zapewne każdy pamięta, jak on szukał poglądy i wymowne gesty i" czytać" odpowiedź rozmowa twarzą. Taka informacja jest w wielkim zaufaniu. Jeśli między dwa źródła informacji (werbalnej i niewerbalnej) powstaje sprzeczność: człowiek mówi jedno, a jego twarz mówi coś zupełnie innego, to oczywiście bardziej wiarygodne informacje niewerbalne. Australijski ekspert A. Pease twierdzi, że użycie słowa przeniesione 7% Informacje, media dźwiękowe, 38%, mimika, gesty, postawy - 55%. Innymi słowy nie jest tak istotna, że ​​oni mówią, i jak to się robi.

niewerbalne środki komunikacji

skuteczna komunikacja zależy nie tylko od stopnia rozumienie słowa rozmówcy, ale także zdolność do prawidłowej oceny zachowania uczestników komunikacji, ich mimika, gesty, ruchy, postawa, kierunek spojrzenia, tj. zrozumieć język niewerbalnej (słowny -" słowna, ustna") komunikacji. Ten język pozwala w pełni głośnik wyrażać swoje uczucia, pokazuje, jak Kluczowe uczestnicy dialogu są, jak w rzeczywistości odnoszą się do siebie przyjaciel.

spełnione, na przykład, arogancki i sarkastyczne spojrzenie natychmiast osecheshsya słowo w gardle. A jeśli na twarz znajomego Jeszcze pogardliwy uśmiech, to już nie chce, aby ktoś za włosy w dół, akcje sekret. Kolejna rzecz - szukać sympatyczny, zachęcając zainteresowanych. On budzi zaufanie, zachęca do szczerej rozmowy. Twój rozmówca gest beznadziejna, wzrok, a wiesz, że bez słów nie wierzy myślałeś sytuacja jest beznadziejna. I bez względu na to, jak stara Osoby kontrolujące ich zachowanie, wykonaj mimiki i gestów, Może nie zawsze. Komunikacja niewerbalna" problemy" rozmówców czasem wstawia wątpliwość, co zostało powiedziane, odsłania swoje prawdziwe oblicze. Dlatego jest konieczne nauczyć się rozumieć ten język.

Jakie elementy niewerbalne powinny zwrócić uwagę podczas stosunku?

Mimikra

głównym wskaźnikiem jest wyrazem uczuć mówiącego twarz. W" Prywatna retoryki" profesor literatury rosyjskiej i Łacińskiej N. Koshanskogo (Sankt Petersburg, 1840), są te słowa:" Nigdzie nie jest uznawane za uczucia duszy, jak w twarzy i oczu, najszlachetniejszą częścią naszego ciała. Nie nauka daje ogień i żyć rumieniec zdegustowany ich rękach, jeśli drzemie dusza zimno mówca głośnik ... gesty zawsze są w tajnym porozumieniu z poczuciem duszy, pragnienie woli, z wyrazem głosu ».

Mimikra pozwala nam lepiej zrozumieć przeciwnika, rozumiem, jakie uczucia przeżywa. Tak więc, podniesione brwi, szeroko otwarte oczy, czubki usta obwisłe, usta uchylone zeznawać zdumienie opadające brwi, zakrzywione zmarszczki na czole, zwężone oczy, zaciśnięte usta, zaciśnięte zęby wyrazić Guys.

Drukuj

odzwierciedla brwi informacyjnych, matowe oczy, lekko opadające kąciki ust, - spokój i szczęście, podniósł oczy zewnętrznego utolki Wargi.

dla każdego uczestniczącego w rozmowie z jednej strony, ważne, aby być w stanie" ciasny", aby" zrozumieć" mimetyzm rozmówcę. Z drugiej strony, musisz wiedzieć, w jakim stopniu on jest właścicielem naśladuje jak ona ekspresyjne.

W związku z tym, zaleca się, aby s...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Niewerbalne środki: gesty, mimika, ich funkcje
  • Podsumowanie na temat: Gadające gesty (komunikacja niewerbalna z publicznością)
  • Podsumowanie na temat: Mimika i gesty w komunikacji biznesowej
  • Podsumowanie na temat: Spojrzenie język i gesty
  • Podsumowanie na temat: Gramatyka Chiński mimika i gesty