Podać starą sprawę w nowej szacie

Kategoria: Lingwistyka, filologia

Rehash - Komiks gatunek, którego prace za satyryczne, mniej humorystyczny opis zjawisk współczesnych autorów rzeczywistości nieodpowiednie z nich korzystać form zapożyczonych z gwałtownie literackie powszechnie znane utwory klasyczne.

Gatunek P. został po raz pierwszy wyizolowany i opisane w rosyjskich filologów XX. Zaobserwowano Wśród wielu prac, które są tradycyjnie związane z gatunku parodia, Znaczna część z tych, w których w naśladowaniu form komiksu działa-źródło swoich ideologicznych i tematycznych i stylistycznych oraz również dowiedzieć, że to kpiny (co można by oczekiwać) nie narażona. Na przykład:" Poznaj ludzi corona / Przez kokardą i wąsy / old pijacy zabubennyh - / Na rumieniąc nosy / A pismaków służalczy - / Przez kawa chwała" (B.Almazov," Od Anakreona" ). Jest oczywiste, że autor nie na celu" zmniejszenie", poemat Puszkina o tej samej nazwie na śmieszność; on tworzył satyryczne Atakując negatywnych cech życia rosyjskiego społeczeństwo w połowie XIX.

Z

Zobacz Puszkina parodii jak" sztuki udając sylaby znanych pisarzy" (art." Anglia ma ojczyzny, bajki i parodia" ) może być identyfikacji nie tylko poglądy filologów rosyjskich XIX wieku., ale konserwatywne poglądy na temat tego gatunku, ociąganie się w nowoczesny nauka obcego. Yu.Tynyanov był pierwszym, który w rozważa granice gatunek parodia, sprzeciwiał się" formalną analogię" jako zasady klasyfikacji Parodia i związane z nią zjawiska i zaproponował rozróżnienie na " cechy funkcjonalne" na" orientację". Śmiech na orientację źródło stylistycznego naśladownictwa, opisał termin" parodia" i Orientacja extraliterary - określenie" parodichnost", który jest " Wykorzystanie formy parodii neparodiynoy funkcje" (artykuł" W parodii").

parodystyczne Prace nauki 1920-1930 gg. Nazwane" parodie polityczne" " Opisowy"," parodystyczne wykorzystanie", ale później ustalono I.Yampolskim zaproponowali termin" AP".

Works P. gatunek parodiuje inna nie tylko z faktu, że nie mają wpływu na symulowaną śmiech Próbki. Jeśli parodysta tworzy komiks obraz sztuki styl kogoś innego, a następnie P." zdjęciami" obcy styl osiąga efekt komiczny mechaniczne połączenie do własnego słownika" fragmenty" cytatów z szeroko znany tekst. Celem parodii - powiększony w" zmniejszenie" diabła Pierwotnym celem P. - potwierdzenie" wysokość" do źródła, opierając się na tej" wysokości".

To nie przypadek,

podczas tworzenia pisarzy P. zwraca się do najbardziej popularnych," wiedza" działa: Czytelnicy identyfikacji każdego z nich jako punkt odniesienia, a" polutsitaty" aluzje zwrócić czytelnikom rozumieniu kopiowanego dzieła. Mimowolnie skorelowanie Słynne obrazy literackie z nowych, które zostały przedstawione w P. czytelnika zmuszony do sędziego satyrą rzeczywistości zgodnie z prawa na świecie, który został stworzony, może nawet fikcyjny autor klasyczne kompozycje. Nowoczesność jest" obniżona" w obliczu przeszłości.

Ostatnio

niesie ze P. parodii. Ale parodia, w przeciwieństwie do P., zawsze" zredukować" ich próbka; stylistyczne sposób źródła autora to nie" uzupełnione" Opisując nowe realia słownictwa, i ogólnie wymienić. Kierunkowość komiks parodia nie mają jasny wyraz: to boli jak śmiechem przedstawiony przez nowoczesność i symulacji. P. korelują z burleski. W gatunku parodii burleski używane lub stylu, które były lub są powszechnie rozpowszechnione, natomiast P. odtwarza postać parodystyczną dany utwór literacki.

Historia P. gatunek w literaturze rosyjskiej rozpoczął się w XVIII wieku. z" Psalm transkrypcje Łomonosowa" I.Hemnitsera w którym satyryk powielana Lomonosovskoye " Prelozhenie Psalm 14" prawie dosłownie, zmieniając tylko kilka słów, takich sposób patosu słynny poemat odwrócił satyrę na obyczaje Rosyjskie społeczeństwo. Na przełomie XVIII-XIX wieku. popularn...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Parodia i parodystyczne zastosowanie w Szekspira "Serc starania"
  • Podsumowanie na temat: "Historia miasta" - Parodia historii współczesnej Rosji lub saty ...
  • Podsumowanie na temat: Parodia
  • Podsumowanie na temat: Parodia
  • Podsumowanie na temat: Parodia