Iroiko-komiks gatunek

Kategoria: Lingwistyka, filologia

Iroiko-komiks gatunek (od francuskiego heroi-Comique - żartobliwie bohaterski.) - gatunek historyczny wiersze komiks w europejskim literatury 17-18 wieku., których przykłady charakteryzuje tematyczne i stylistyczne plany kontrastu. W pracach ten gatunek stoją wysokie i niskie poetów świadomie lub opowiadać uroczyste sylaby o rzeczach" nieistotne" lub używając małej stylu (Żywy język ulicy, z jej charakterystycznymi i konstrukcji składniowych specyficzne słownictwo) oszukać patosu, że oczekiwania czytelników musiałby towarzyszyć poważne ekspozycji, tym bardziej tragicznych tematów. W Historia literatury powyżej dwóch recepcji tu i groteska parodia.

" Sztuka poetycka" (1674), we Francji i N.Bualo" List na wersyfikacji" (1748) w Rosji A.P.Sumarokova teoretycznie te maniery stylistyczne oddzielić się. Obniżenie wysokiej i niskiej elewacji równie współistniały komiks wiersze. Jednak później, w ramach ich poszczególnych prac Autorzy zdawali sobie sprawę z burleski i parodii jako dwa style może je mieszać w różnych proporcjach.

Sumarokov w" List na wersyfikacji" (1747) wskazał, że" Te wiersze figlarny magazynie dwojaki" : jeżeli poeta odnosi się do pierwszego składu" ("stylu sylaby), w" poezji, posiadania wysokich przypadki rozmnożeniowego prenizkimi napisane słowa" , a jeśli do Drugi," ziarno Zdjęcie w konieczne, muza słowo złożone malejąco przypadku." Ważne jest, aby te dwa polarne formy rodzajowe, każdy z które powstały z wykorzystaniem tylko jednego z dwóch stylów. Ale Groteska i travestiynye wiersz, jak również wiele zmian zawartych w Historia literatury jako" pozornie heroiczny".

Formacja gatunek tradycji komiksów wierszy poprzedziły występ w starożytności oraz w próbkach średniowieczu burlesque epos. Pierwszy prototyp travestiynyh burleski wiersze były" Batrahomiomahiya" ("Wojna i myszy żaby" ), nie później niż w III. BC W tym poemacie był parodiował styl" Iliada" Homera roztworu kompozycji (równoległego Podgląd świat żab i myszy - i świat bogów), technika narracyjna (Wzory Epic, złożone epitety charakterystyczna intonacja heroiczny poemat) Zasady samopoznania struktury obrazów i znaków, itp. W tym przypadku, wszystkie wysoka redukcja heroiczny i poddana. Tak więc," w Homerowego" wyszczególniono opis wyposażenia żołnierzy żab komicznie kontrastuje z opisem Achajowie sprzęt w oryginalnym:" Silne muszle wykonane z zielonego buraka / I dla tarcz umiejętnie zbierane liście kapusty. / Zamiast Spears w trzcinie są długie i wskazał, / jeszcze dość otwarty Kask zastąpić powłoki ślimak" . I to jest ten sam opis przyprawione makiety patos:" Tak wysokie wybrzeże stał Po zamknięciu, żaba / Spears wszystkim wstrząsnąć, a jeden był pełny odwaga" (tłum. M.Altmana). Redukcja poddane wszystko, nawet wizerunki bogów. Zatem Athena odmawia obsługuje myszy izgyzshih jej płaszcz (nie może zapłacić naprawić), ale także żaby rechot niepokojący sen (jak bogini, śmierć, ból głowy), więc oferuje wsparcie bogów uniknąć jedna ze stron, powołując się na decyzję faktem, że myszy i żaby będą bić się Bogowie!

" Batrahomiomahiya" została pomoc wizualna dla przyszłych autorów komiksów wierszy ukazał źródło w epickich podstaw i technik parodii historii. Warto zauważyć, że pierwsze tłumaczenie poematu w żadnym z języków europejskich sprowokowany, się, zainteresowanie pozornie heroiczny gatunku jako całości (jak stało się w Rosyjski). Często autorzy otworzyła dla literatury narodowej, tego gatunku, przekształcanie" Batrahomiomahiyu"" w nowoczesny sposób." Na przykład, węgierski poeta M.Chokonai-Vitez w IP " Wojna myszy i żaby" (1791) przedstawiono na starcie różne grupy węgierskich arystokratów w krajowym spotkaniu Estates. Z wyjątkiem Ponadto były popularne wśród pisarzy mock-heroic Motyw wojny, konflikty, Walka była - bezpośrednio lu...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Myszy wojennych i żaby (Batrachomyomachia)
  • Podsumowanie na temat: Wielkanoc historia jako gatunek literatury rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Życie jako gatunek starożytnej literatury rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Główna aktywność karboksypeptydazy w tkankach u myszy w przypadku podawania ...
  • Podsumowanie na temat: Opis jednego z gatunku literatury rosyjskiej XX wieku