Rosyjski sens w świetle języka rosyjskiego

Kategoria: Lingwistyka, filologia

Demokracja - Społeczeństwo bez sąsiadów

Vladimir

Mikushevich

1. Słowo włamanie

" rosyjski" neutralny prawie niemożliwe do powiedzenia w każdej sytuacji, słowo" z Włamanie" - To niesie ducha znaczący i niebezpieczne" , rosyjski duch" i" zapach Rosji" gdzie" na nieznane ścieżki śladów niewidzialne bestie" , gdzie" Stupa Baboyu-Jaga" , gdzie" król Kashchei marnieje nad złotem." Można zrozumieć konsternację tych, którzy widzieli ich West Side monstrum z tych mitów. Ale są stabilne połączenie ze słowem" rosyjski", którego nikt przykład szokujące, " Język rosyjski".

Utrata

zabytki literatury i kultury, ludzie zachowali główny" pomnik" - Ich język. W języku zawiera pamięć doświadczenia rozwoju świata, Kupiony w historii narodów, teraz nazywa rosyjski. Fakt, że po istniały," indoeuropejskich" jedność językowa większości narodów, Teraz mieszka w Europie jest drogie. To implikuje ideę podstawową relacja z tych narodów, bliskość duchową praktyką.

osoba Typ i rodzaj ludzi związanych z pewnym praktyki duchowej tego określa skład duszy i sposoby męskich relacji do siebie. Prawdziwy Struktura tych stosunków wciąż mało zbadana. Samo pojęcie " Attitude" huśtawka tak, że jest postrzegana arytmetyka znaczenie, nie jeden, który dostaje się, jeśli odnoszą się do korzeni tego Słowa -" brzemię". W każdym społeczeństwie niesie jego ciężar, przeniesienie obciążeń w celu zmniejszenia obciążenia - i dozwolone tylko słaby niedołężnych. Słowo" dziecko" zbliżona do starych indyjskich nacati - " Wstaje", i system stosunków społecznych można rozumieć również jako system osiągnięć i wpływów.

Kiedy

1 w. szczegółowo relacji we współczesnym społeczeństwie zachodnim z jego Marks opisał dzwonnicę - nagle stał się bardzo ważny dla Rosji, jej mieszkańcy zobaczył swoją szansę," neperedovoe i bezsilni" istnienie szybko zamieniają się w" prawnej i postępowe." Moralny element teorii Marksa niesprawiedliwości tych, którzy ponoszą ciężar pracy, o nie ma sprawiedliwości na tym doktryny zwrócił serca i umysły. Idealny prawda doprowadził do" siodło" Jego mistrzami do władzy.

2. Kultura jako uprawy

Jeśli

najmniej 1 wieku Imperium Rosyjskie nie istniał ogromny publicznej Napięcie i rozliczane wspólnotą ludzi, którzy lubią ideałów - Historia będzie już inaczej. Co się stało, możemy konstruować różne wyjaśnienia - ale nie anuluje faktu wspólnego losu narodów zamieszkujących największe biuro na wielkość imperium XX wieku. Ci ludzie są w większości wykształceni, się w przedziale literat 1920/40 - w przypadku gdy nie było bezprecedensowe zmiany edukacyjne, demograficzne i ekonomiczne.

Język nie ogranicza się do literatury i kultury - umiejętność czytania i pisania. Istnienie osób spoza języka kultury jest niemożliwe - a może z ratyfikacją. Kultura czasem nazywa sverhyazykom: dla osiadłych ludów kultury od dawna prezentowane przez pryzmat rolnictwa. Pomysłodawcą kultury słowa - Latin cultura - " Uprawa, produkcja, hodowla, rolnictwo." Najbardziej urodzajna ziemia znajduje się w strefie rosyjskiej niestabilny rolnictwo, co Ivan Solonevich zobaczył baza potrzeby społeczeństwa Teren: zjednoczenia wysiłków, nasi przodkowie mogli złagodzić katastrofalne skutki klęsk żywiołowych - jeden po drugim będą musieli dawno temu zniknęła.

Wracając

do praktyki duchowej narodu, można znaleźć w jej funkcji, które są spowodowane przez Obecność ogromnych przestrzeniach (gęstość zaludnienia w Rosji na średnich wyników razy niższe niż w Europie Zachodniej, w Chinach i Japonii). Bogactwo ziemi wraz z ostre warunki fizyczne prowadzi do pewnego rodzaju psychicznego natura, w której pole nieświadomości zbiorowej " Posadzony" na swój sposób: tutaj oparte są wartości społeczne. Rosjanie t...


strona 1 z 8 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rosyjski chłop hut jako element kultury narodu rosyjskiego
  • Podsumowanie na temat: Język rosyjski - podstawą jedności narodowej i kultury rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Słowo w zmieniającym się świecie: język rosyjski początku XXI wieku: stan, ...
  • Podsumowanie na temat: Rosyjski język i kultura słowa
  • Podsumowanie na temat: Rosyjski język i kultura słowa