Anafoniya

Kategoria: Lingwistyka, filologia

Anafoniya (Od greckiego Ana -. Przejścia i telefonu - dźwięk) - jest jednym z najstarszych w Europie literatura, i chyba najbardziej skomplikowany tekst fonetyczny odbiór oprzyrządowanie wykorzystywane przede wszystkim w poezji. Często ta metoda jest niedokładna zwany" anagram". Tradycyjnie anagram (zobacz) reprezentuje Permutacja liter słowa, które są uformowane jako rezultat słowa. Różnie Przejawia się anafoniya. Jego istotą jako zjawisko artystyczne - w wielu powtarzania się w tekście lub w części odmiennych dźwięków (najczęściej - tylko spółgłosek), które razem tworzą żadnego słowa definiującą Znaczenie lub tematem pracy (lub jego fragment).

Jak

Zazwyczaj istnieje takie słowo w tekście i jego obecność wpływa na jego semantyczny skład. Jeśli pojedynczy element leksykalny jest na stronie internetowej ważniejsze od wszystkich innych, a tym samym jego pole semantyczne pokrowce Znaczna część tekstu, a fonetycznego forma słowa zaczyna ustalić melodię cały tekst. W związku z tym, wartość jednostki leksykalny element, gdy jest potrzebny pisarz jest w stanie ujarzmić ekspresyjne, w tym fonetyczne, oznacza wszystkie otaczające miejsca na tekst.

W

W tym przypadku, słowo brzmi który przeszedł anafonicheskomu powielania staje się jednym z kluczy do znaczenia pracy, a system jest dziwny powtórzeń dźwięku przejmuje funkcję sygnału: nawet jeśli klucz nie jest słowo umieszczone przez autora w tekście, ale tylko to zrozumiał dokładnie anafoniya wskazują.

Anafoniya różni się od innych rodzajów powtórzeń dźwiękowych. Jest to skomplikowane aliteracje assonance z nimi lub bez. W tym ostatnim przypadku, powtarzające spółgłoski są utworzone w neoglasovannoe słowa. Na przykład, jeżeli autor zdecyduje się na szyfrowanie za pomocą anafonii pracy w swoim nazwiskiem " Czechow", dobór słów, będzie rozważyć, czy istnieją te słowa spółgłosek [h], [x] [V] (w dowolnej kolejności). I to wystarczy, aby skłonić Czytnik o nazwie klucz. I jeśli autor będą rozpatrywane i stosowane w obecności Słowa podkreślił samogłoski [e] i [o], końcówka staje się bardziej namacalna.

Rozważ

anafonicheskoy próbka (i częściowo anagramowy) technologii - wstępna strofa poematu JEŚLI Anny" Impossible" (dalej: Przykłady słów kluczowych kursywą, a" sprowokowany" im należytego powtarza - pogrubioną czcionką):

Nie

słowa - ich oddech, kolor skóry,

Więc

czule i biało-niespokojny,

Ale

między nimi niestety nie,

Ani

bardziej miękkie niż ty, nie jest możliwe. <...>

Kiedy

anafonii wykryte w tekście nie zawsze jest możliwe, aby określić, czy istniało jest wynikiem świadomych aktów prawa autorskie, lub pisarza, o delikatne ucho do muzyki, przypadkowo osiągnęła EUPHONY w swoich liniach. Ale w wierszu poświęconym wyraz konkretnego poety, jak widać z Zaufanie okazało się anafonii jako fundusze specjalne. W tym przypadku autor wyróżnił słowo kluczowe kursywą, a poza tym, że zatytułowała swój tekst. I chociaż Ann jest tekst nasycony nie tylko określone dźwięki obce (Anafoniya), ale również biorąc pod uwagę listy - tekst drukowany (anagram), nadal pisał konkretnie o brzmiące słowa: w tych liniach mówimy o oddech słowa, w następującym fragmencie - powiew tych dźwięków, które go tworzą.

Ale

tylko białe chryzantemy korona,

Przed

Pierwsza groźba zapomnienia,

Te

ve ZE nich, te, um

odróżnić Udało mi wiejący wiatr. <...>.

Anafoniyu wywołuje słowo kluczowe w jej pierwotnej formie (czasownik w bezokolicznika, rzeczownik w mianowniku), ale w tekście słowo mogą być obecne w jednej z charakterystycznych Tworzy. Na przykład, autor szyfruje słowny rzeczownika, lecz jako kluczowy zastosowania czasownik tekst. Tak, powieść Puszkina" Eugeniusz Oniegin", aby opisać pojedynków Eugene po...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Znaczenie tego słowa. Zmіna znaczenie słowa. Powodem jest dzherela semant ...
  • Podsumowanie na temat: Obiektywnie określone postrzeganie słowa językowe zvukosimvolichnyh i fonet ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Słowo kobiety, słowa o matce (o pracy Fadeev Ajtmatow)