Bioplato. Rola wyższych roślin wodnych w celu poprawy jakości wody

Kategoria: Ekologia

zarządzanie jakość wody w zbiornikach na zawartość składników odżywczych w niej może być przy użyciu wyższych roślin wodnych (makrofitów lub VVR) - bioplato

. W

tworzenie jakości wody są ważne rośliny wodne: trzciny wyższe sitowie, pałka, pondweed, Susak i inne znane z wykorzystywania szkolnictwa ścieków wody światła, hutnictwo, górnictwo, zwierząt ogródki ścieków. Pochłaniające znaczne ilości biogennych elementy, wyższych roślin wodnych zmniejszyć poziom eutrofizacji. Oni przyswajać i przetwarzać różne substancje (fenole, DCT), przyczyniając osadzanie zawieszonych i organicznych substancji; nasycenia wody tlenem; utworzyć korzystne warunki dla tarła ryb i narybku; zintensyfikować czyszczenie Wody z metali ciężkich i produktów ropopochodnych przez utlenianie bakterii.

W

Obecność wyższych roślin wodnych 3-5 razy szybciej rozkładowi oleju. Środki utrzymania z pływających makrofitów przyczynia olej osadza się na dno, a ich zniszczenie. Nawet przy ciągłym dostarczaniem oleju w zbiorniku w zarośla wyższych roślin wodnych, które są obecne w znacznie mniejszym kwoty niż w otwartych biegu. Najbardziej obiecującą do oczyszczania wody z olej - sitowie i pałka wąskie i szerokie. Sitowie intensywnie i oczyszcza się z wody fenoli. Jedna roślina sitowie 100 g wody jest w stanie usunąć do 4 mg fenolu. Poza tym fenol i pochodne są absorbowane (Katechol, rezorcynol, ksylen, etc.)

W

procesy napowietrzania fotosyntetyzujące makrofitów są nie mniej ważne niż fitoplanktonu. Mogą gromadzić się w ciele różnymi elementami. Tak, Susak 7 może gromadzić, 52 mg fosforu na 1 g suchej masy. Sitowie aktywnie gromadzi mangan, wapń, irys - turzyca - żelazo, rzęsy - miedzi. Podczas żywienie mineralne wyższych roślin wodnych w warunkach naturalnych i absorbują wyrzucać ich ciała w wielu substancji. Wyższa woda Rośliny są w stanie zgromadzić radionuklidów (cezu - 137, stront - 90, kobaltu -. 60) Wyższych roślin wodnych ścieków azotu wykorzystują firmy produkcja nawozów mineralnych. Usuwania azotu ze ścieków stawy biologiczne z wykorzystaniem wyższych roślin wodnych poprawia jakość wody.

Nie

Równie ważna jest rola wyższych roślin wodnych w regulacji" kwitnienie" woda jako stawy makrofitów obszary zarośnięte nie" kwitną". Jest to spowodowane Konkurs dla składników odżywczych wchłanianych przez wyższych roślin wodnych. Wiadomo, że tlenowe trzciny woda, nie tylko ziemia, ale również na która rośnie, przetwarza przyczyniając się do zwiększenia utleniania. Krąży tlen przez wydrążony łodyg i miejsce w korzeniach i ponad grubości pędów vozduhoprovodyaschih Podnośniki wody i nitkowate korzenie roślin, jako swego rodzaju filtr mechaniczny zatrzymywania cząstek zawieszonych w wodzie i oczyszczono z nich wodę.

Bardzo

cenna zdolność tkanek do detoksykacji różnych trujący trzciny związek. Stosunkowo wysokie stężenie amoniaku, fenolu, ołowiu, rtęci, miedzi, kobaltu, chromu nie zauważalnie wpływa na jego wzrost i rozwój. Trzcina jest doskonały substrat dla rozwoju różnych rodzajów przyłączone algi udział w tworzeniu jakości wody. Zanieczyszczania wyższych roślin wodnych występują głównie okrzemki, zielone, w mniejszym najmniej - sinice i inne. W wielu stwierdzonej Grzyby, Azotobacter, jak również bakterie zdolne do degradacji skrobi i włókien. Wraz z alg, mikroorganizmy te są aktywnie zaangażowani w samooczyszczania zbiorniki.

okazały że wyższe rośliny wodne można wyodrębnić wody względnie duża ilości uranu, radu, toru. W roślinach, trzciny rosnące na obszary, które są narażone na gromadzenie wody zanieczyszczonej Koniec sezonu wegetacyjnego jest około 4 razy więcej żelaza, wapnia - 100 razy, magnezu - w 1, 2, N - 1, 5, p - 1, 3-krotnie wyższa niż w roślinach nie narażone na działanie ścieków. Istotną ro...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zasobów wodnych. Racjonowanie zużycia wody i ścieków
  • Podsumowanie na temat: Regularności samooczyszczania wody w zbiornikach wodnych
  • Podsumowanie na temat: Rola roślin wyższych w tworzeniu gleby (szopka)
  • Podsumowanie na temat: Raznosporovyh roślin wyższych
  • Podsumowanie na temat: Rola roślin wodnych w procesach kanału małych rzek