Problem oceny efektywności inwestycji fiskalnej

Kategoria: Ekologia

A.Kireeva, Instytut Polityki Gospodarczej. ET Gajdar

Jednym

z najpilniejszych problemów prawodawstwa inwestycji szczątków Problem oceny efektywności inwestycji fiskalnej. Jednolitego podejścia do oceny skuteczności wykorzystania środków budżetowych nie są obecnie osad.

ogólne Wymagania dotyczące korzystania z zasobów budżetowych określone w art. 34 Kod budżetu Federacji Rosyjskiej. Zgodnie z tym artykułem zasada skuteczności i efektywność wydatków budżetowych oznacza, że ​​w opracowywaniu i Wykonanie budżetu procesu budżetowego w ramach ustanowionego przez niego Władza budżetowa musi pochodzić z potrzeby osiągnięcia pożądanego wyniki z najmniejszą ilością pieniędzy lub najlepiej doprowadzić do pewnej kwoty środków budżetowych.

W konsekwencji

, Pojęcie efektywności w kosztach budżetowych szacuje się, że umożliwia korzystanie z różnych podejść do oceny skuteczności niektórych rodzajów Środki budżetowe, w orientacji inwestycyjnej.

Nie

Dwa podstawowe podejścia do poprawy efektywności budżetu Zasobów:

- szczegółowe procedury wydatkowania rozporządzenia;

- Odrzucenie szczegółowej regulacji procedury wydatków, ale jednoczesne ustanowienie rygorystycznych wymagań dotyczących dostępności wyników i odpowiedzialność za ich słabą jakość.

W

W większości przypadków te dwa sposoby mogą być stosowane jednocześnie. Jeśli Prawo jest ściśle regulowane procedury, gdy jego zgodność z odbiorcą środków budżetowych nie może być odpowiedzialny za wynik. Na przykład, wyniki projekty krajowe wykazały, że wszystkie formalne przestrzeganie Procedury (przyjęcie i rozwijanie programów celowych zawarte w projekty krajowe, złożenia zamówienia, itp.) państwo do czynienia z przypadki skrajnej nieefektywności wydatków budżetowych.

Kiedy

To, w połączeniu z" normalną" charakter łamania rachunkowych i zaburzeń pokrewnych koszty wdrożenia, następnie nierozpoznany cel i zaburzenia pokrewne formalności zamówienie odbiorcy wsparcia budżetowego, nie liczbę zaburzeń związanych z oczywistych nadużyć odbiorców pomocy, jak również łamanie mówisz nieefektywnego wykorzystania dotacji z budżetu federalnego. Poniższe przykłady wskazują na nieefektywne Wykorzystanie funduszy w realizacji PPP" Zdrowie" (1).

1. Sprzęt dla wielu instytucji medycznych zostały zakupione po zawyżonych cenach. Tak więc, w Moskwie Cena urządzenia ultradźwiękowego, zakupione jednego ze szpitali, w zależności przewozowe, sprawdzenie towaru i dane księgowe przekracza budżet średnia wartość rynkowa sprzętu w 2 razy. Tak więc, nieefektywne wydatkowano środki budżetowe w wysokości 300 tysięcy rubli.

2. Dostarczane instytucja medyczna biuro zdrowia fluorografię telefon cyfrowy wartość fluorografię 4633, 2000 rubli. od momentu wejścia w pracy na więcej niż 20 razy w porządku z powodu problemów z komputerem i Zamknij drzwi.

3. Ze względu na brak urządzeń do przetwarzania i materiałów w kilku gminach opieki zdrowotnej nie została wykorzystana przyjechać i wszedł w eksploatacja urządzeń diagnostycznych: ultradźwiękowe urządzenia stacjonarne kosztować 1472 rubli., stacjonarne aparaty rentgenowskie dla 2 pracowników Przestrzeń z tomografii liniowej i łącznie kosztować 4126 rubli mammografii.

4. W pewnym zdrowia komunalnych Tula nie regionu sterowane urządzenia do immunologicznym, członka Zestaw wyposażenia laboratoryjnego, z uwagi na brak przeszkolonych specjaliści, kosztem jego nabycia w wysokości $ 893, 3000 rubli.

5. Opieki zdrowotnej w zakładzie, bo komunalnych w regionie Swierdłowsku brak miejsca na więcej niż rok do obsługi kosztów sprzętu 1838 rubli.

6. Przy zakupie 170 skanerów dla szpitali otrzymał więcej pośredników połowa przeznaczona na cel środków budżetowych -. 7, ...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Oceny efektywności wydatków budżetowych Moskwie na SAD
  • Podsumowanie na temat: Analiza wykorzystania środków budżetowych w instytucji komunalnych
  • Podsumowanie na temat: Rozliczanie środków pieniężnych i rzeczywistych organizacji budżetowych wyd ...
  • Podsumowanie na temat: Zaliczki jako sposób obliczania organizacji budżetowych kosztem budżetu fed ...
  • Podsumowanie na temat: Budżet państwa i problem optymalizacji wydatków budżetowych