Przemysł petrochemiczny i produkcja materiałów polimerowych.

Kategoria: Geografia ekonomiczna

petrochemiczny Przemysł - progresywne, szybko rozwijający się przemysł. Chemisation wszystko więcej przenika do wszystkich dziedzin gospodarki narodowej.

Zakwaterowanie przemysł petrochemiczny jest pod wpływem czynników które odgrywają największą rolę surowców, energii, wody, konsumentów, zatrudnienia, ochrony środowiska, infrastruktury. Rola każdego z nich zmienia się w zależności od poszczególnych sektorów. Jednak obowiązkowe Integracja wpływ wszystkich czynników oddziałujących, aby pomieścić wszelkie produkcji petrochemicznej.

petrochemiczny przemysł jako całość - przemysł vysokosyreemkaya. Schemat uproszczony przemysł petrochemiczny jest przedstawiony na rysunku.

petrochemiczny Przemysł - Przemysł energochłonny, z dużych przepływów energii elektrycznej, ciepła i paliw stosowane bezpośrednio. Na przykład, w przypadku wytworzenia 1 tony włókien chemicznych wymaga do 15 - 20 tys kW / h energii elektrycznej i do 10 ton paliwa dla ciepła (para, gorąca woda). Całkowity zużycie zasobów paliw i energii w przemyśle petrochemicznym i chemicznym jest o 20 - 30% całkowitego zużycia w przemyśle. Dlatego energochłonne Produkcja często skłaniają do tańszych źródeł energii elektrycznej i ciepła energii. Przyczynia się również do efektywności i między vnutreotraslevyh Wiązania w przemyśle petrochemicznym i chemicznym, co z kolei zapewnia wewnątrz-i między-sektorowej integracji produkcji, wprowadzenie Procesy ehnergotehnologicheskih.

Przepływ wody przemysł petrochemiczny jest bardzo duża. Woda zużyta na pranie, chłodziarkach, pozbycie się odpadów, wód przemysłowych. Według łącznie zużycie przemysłu petrochemicznego (z chemicznego) wykonuje pierwszy wśród branż produkcyjnych. Produkcja 1 tony Włókna, na przykład, pobiera się na 5000 metrów sześciennych. m wody i koszty Wytwarzanie zawartość jednostki wytwarzającej wodę-woda intensywnie się w zakresie od 10 do 30%.

W konsekwencji

, produkcja wody intensywne zamieścić przydatne w obszarach o korzystnej wody równowagi wody ze źródeł.

przemysł rosyjski tworzywa sztuczne i żywice syntetyczne pierwotnie ukazał się w centralnej, Volga-Vyatka, Ural regiony na importowanych surowcach. Obecnie są znaczące zmiany w branży dystrybucji ze względu na szeroki używając węglowodorowy surowców petrochemicznych. Założona produkcji olej i żywice syntetyczne i tworzywa sztuczne części rafineryjnej neftegazotruboprovodov trasy: Volga (Novokuibishevsk, Wołgograd, Wołga, Kazan), Ural (Ufa, Salavat, Swierdłowsku, Niżny Tagil) Centralny (Moskwa, Riazań, Jarosław), Północny Kaukaz (Budennovsk) Północno-Zachodnia (St. Petersburg), Zachodnia Syberia (Tiumeń, Nowosybirsk, Omsk), Volga-Vyatka (Dzerzhinsk) obszary.

W przyszłości

produkcja żywic syntetycznych i tworzyw sztucznych odpowiednio umieszczone w regiony wschodnie (zachodniej i wschodniej Syberii) na podstawie zakładów przetwórczych Zachód Syberyjski olej w Omsk, Tomsk, Tobolsku, Achinsk, Angarsku, gdzie jest korzystne połączenie surowców, zasobów wodnych i tanio energii elektrycznej wytwarzanej przez elektrownie wodne w Syberii Wschodniej (Brack, Ust-Ilim, Krasnojarsk, Sayano-Shushenskaya).

Przemysł kauczuk syntetyczny zajmuje poczesne miejsce w świecie. Produkcja kauczuk syntetyczny (SC) pojawiają się na podstawie jadalnego alkoholu (Krasnojarskego). Z Przeniesienie węglowodorów z ropy naftowej i gazu związanego Produkcja gazu ziemnego zajętość Wielkiej Brytanii uległa istotnym zmianom. Otrzymał preferencyjną rozwój produkcji w Centralnym (Jarosławiu, Moskwa, Efremov), Wołga (Kazań, Wołga, Togliatti Novokuibyshevsk Saratów, Nizhnekamsk), Ural (Ufa, Perm, Orsk, Sterlitamak) Zachodniej Syberii (Omsk), wschodniej Syberii (Krasnojarsk) obszary Przemysł bardzo nefterpererabatyvayuschey. Najlepiej z wymienionych obszary...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Przemysł chemiczny i petrochemiczny Przemysł Federacji Rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Produkcja i przemysł w Angarsku
  • Podsumowanie na temat: Przemysł aluminium na Syberii
  • Podsumowanie na temat: Rosyjski przemysł naftowy i jego rola w globalnym rynku surowców
  • Podsumowanie na temat: Rosyjski przemysł ropy i gazu