Manpower globalna gospodarka

Kategoria: teoria ekonomiczna

Wprowadzenie

rozwój demograficzny świata wzrost

mieszkańców i wzrost gospodarczy

polityki demograficznej

Wnioski

Literatura

problem

Wprowadzenie

pytania populacja jako całość, reprodukcja siły roboczej przeciągnąć do jego uprawy Uwagę ekspertów, polityków i opinii publicznej. Przyczyny tego są że sytuacja demograficzna, sytuacja z pracownikami, składane w poszczególnych krajach i regionach, w dużej mierze wpływa na stan i perspektywy ich rozwoju gospodarczego i społecznego, stanu siły gospodarcze i polityczne w skali regionalnej i globalnej.

Wzrostu Ludność jest silnie uzależnione od społecznego, kulturalnego i gospodarczego Czynniki, i on zauważalnie wpływa na ich.

rozwój demograficzny świata

Ogólny wzrost populacji jest zwiększenie tempa. Na przestrzeni lat 1950/95. Ma ponad dwukrotnie - z 2,5 do 5,7 miliard ludzi. W długim okresie historycznym podwojenie przedziałów czasowych zmniejszona populacja. Najpierw doszło do 1500 podwojenie (Początek naszej ery - 1500.), Drugi - przez 300 lat (1500/00 gg.), Trzeci - na 120 lat (1800/20.), Czwarty - 50 lat. (. 1920/70)

ludności

​​zależy od podstawowych warunków długie istnienie populacji (biologicznych, psychicznych, logicznych). Wzrost liczby ludności na świecie nie było sprawne. W niektórych krajach i regionach, on przyspieszone inne pozostały niezmienione lub zmniejszana, jak określono W pobliżu powyższych powodów. Tak plaga w 1348-1377 gg. spowodowała w Europie Zmniejszenie populacji wynosi co najmniej 40%, i demograficzne odzyskiwanie trwało więcej niż sto lat.

Kluczowe aspekty demograficzne rozwój. Rozwój demograficzny składa się z długich okresów ewolucji i relatywnie krótkie zmiany jakościowe lub okresy przemian demograficznych i rewolucje demograficzne. Pod przejścia demograficznego jest rozumiane zmiana rodzaju reprodukcji ludności. Pokrywa się z transformacji Preindustrial układ sił produkcyjnych w przemyśle.

Termin rewolucja demograficzna, , lub eksplozja demograficzna, , jest bezprecedensowym wysokie stopy naturalne tempo wzrostu liczby ludności, która przekracza tempo wzrostu poprzednich dekadach. Według niektórych szacunków do szybkiego wzrostu dotyczy roczny wzrost o 2% i wyżej, gdzie populacja podwaja się co 35 lat, średni - na 50 lat, powoli -. Co około 200 lat

eksplozja demograficzna - a tym samym przejawem procesu modernizacji tradycyjnego typu reprodukcji, gdzie równowaga demograficzna jest utrzymywany przez bardzo wysokie płodności i umieralności. Cechą charakterystyczną jest to, aby szybko zmiana pokoleniowa, ledwo przetrwać do 40 lat. Transformacja typu tradycyjnego naturalne odwzorowanie zaczął ze śmiertelnością. W połowie XX wieku. ludzie stają się skuteczne i stosunkowo niedrogim sposobem masa z chorobami bojowych, które doprowadziły do ​​dramatycznego zmniejszenia śmiertelności.

Proces

prowadzi śmiertelność zmuszony w krajach rozwijających się. W okresie powojennym stosunek tam śmiertelność zmniejszyła się o 2,6-krotnie z 23,3 w 1950-1955gg. do 9,1 w 1990/95 lat. Wzrost liczby ludności w Azji, Afryce i Ameryce Łacińskiej zyskał wybuchowe charakter. Moc płynąca przekracza pewną boomers przed. Ze względu na fakt, że nowoczesny kurs bardzo wysoki wzrost liczby ludności, ludności na świecie w dużej mierze zależą od tempa jej wzrostu w krajach rozwijających się, eksplozja demograficzna w tych krajach stały się świat. Na przestrzeni lat 1950/70. wzrost liczby ludności wzrosła z 1,8 do 2,0% średnio roku, a następnie w 1990 r. - regionu 1995 roku. spadła do 1,6% (Tabela 1).

Tabela 1. Wzrostu wzrost liczby ludności,%

1950-1955

1965-1970

<...


strona 1 z 12 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Wzrost liczby ludności, postęp technologiczny i charakter epoce nowożytnej
  • Podsumowanie na temat: Kontrola i działania ochrony przyrody. Wzrost liczby ludności. Rekultywac ...
  • Podsumowanie na temat: Wzrostu produkcji jest wzrost gospodarczy!
  • Podsumowanie na temat: Obliczanie wartości dodanej w obszarach brutto. Wyznaczanie liczby natural ...
  • Podsumowanie na temat: Stawki połączeń między wzrostem liczby ludności i rozwój gospodarczy, jako ...