Do odliczenia podatku VAT muszą komunikować się z przedmiotów opodatkowania, w tym ostatnich okresach

Kategoria: gospodarka

Aleksander Miedwiediew, członek rady ekspertów Izba Doradców Podatkowych, Ph.D.

Według

pkt 2 art. 171 potrąceń TC RF podlegające kwoty podatku VAT w odniesieniu do towarów (prac, usług) i prawa majątkowe nabyte w operacjach uznane podlega opodatkowaniu zgodnie z art. 146 Ordynacji podatkowej.

Kiedy

Analiza aktualnych warunków podnoszenia praktyczne pytania:

Zależy

czy odliczenie podatku VAT naliczonego wyłącznie od przeznaczenia Nabyte środki w podatku VAT do transakcji podlegających opodatkowaniu w przyszłości, lub rzeczywiste wykorzystanie tych zasobów w działalności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT?

Zależy

czy odliczenie podatku tylko w sprawie przyszłości podatku VAT pozycji opodatkowanych lub też z przeszłość?

Przez

Fakt, czy specjalnie?

podatkowa Władze uważają, że w celu uzasadnienia odliczenia podatku trzeba rzeczywista wykorzystanie środków pozyskanych w działalności podlegającej opodatkowaniu VAT - W przeciwnym wypadku, zwrot VAT jest odwrotna.

Wraz

tak w sztuce. 170 Ordynacji podatkowej zawiera kompleksowe przypadków, w których wystąpienie wcześniej zwrotowi VAT jest odwrócone wpłat do budżetu - na to Fakt, wielokrotnie wskazywał na różnych poziomach sądy (zob. w szczególności, Dekret Prezydium Federacji Rosyjskiej z 22 czerwca 2010 N 2196/10).

Kiedy

ten artykuł. 170 Ordynacji podatkowej nie reguluje przypadki nabytych zasobów w ogóle nie stosuje się w każdej działalności:

nie do podlegające VAT;

nie nie podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT.

Pomimo

Fakt, że władze, aby odzyskać podatek VAT od kradzieży i niedobór towarów wynikające z rzeczywistych elementów danych w nie- Transakcje podlegające opodatkowaniu VAT (patrz listy od rosyjskiego Ministerstwa Finansów 14 sierpnia 2007 N 03-07-15/120, od 15 maja 2008 N 03-07-11/194, w dniu 20 lipca 2009 r. N 03-03 -06/1/480 oraz listów od FNS 20 listopada 2007 @ N SHT-6-03/899, 04 grudnia 2007 n @ SHT-6-03/932 itp.), sądy arbitrażowe zajmują różne stanowisko, biorąc pod uwagę, że podobne odzyskiwania umieszczono rozdział 3, art. 170 TC RF - Zobacz, w szczególności, Decyzja NSA z dnia 23 października 2006 N 10652/06, jak również definicja NSA 14 sierpnia 2007 N 9120/07 z dnia 24 grudnia 2008 N VAS-16397/08, 10 kwietnia 2009 r. N 3361/09).

Więc

sposób, Rozdział 21 Kodeksu Podatkowego nie ustanawia bezpośredni związek między odliczeniem VAT nabyte zasoby i ich zastosowanie w rzeczywistym podlega VAT działalność w tym samym okresie rozliczeniowym (zob. w szczególności, decyzje Prezydium Najwyższego Sądu Arbitrażowego z dnia 24 lutego 2004 roku nr 10865/03, z dnia 14 grudnia 2004 N 4149/04, z dnia 15 maja 2007 N 485/07).

podatkowa odliczeń dla przyszłych obiektów

Jeśli

ze względu na charakter organizacji liczba kosztów przypada na konto pocztowe" Rozliczenia" 97, ale także uprawnia do odliczeń podatkowych odliczeń podatku VAT jako wejściowych obiektów związanych z przyszłością opodatkowanie.

Aby

Podobny wniosek został osiągnięty nie tylko sądy arbitrażowe (patrz FAS Moskwa Rejonowy w dniu 18 czerwca 2007 r. w sprawie N KA-A40/5440-07 FAS Wschodniej Syberii od 23 kwiecień 2008 N A33-12863/07-F02-1479/08, itp.), a nawet FTS (zob. pismo z dnia 23 lipca 2009 N 3-1-11/531).

Więc

, Do odliczenia podatku VAT wymaga komunikacji z przedmiotów opodatkowania, który może nastąpić po przejęciu elementu.

podatkowa odpisy na ostatnich obiektów

W

Rozdział 21 Kodeksu Podatkowego nawiązać połączenie z odliczeń podatku VAT podlegających opodatkowaniu, ale nie określić, kiedy obiekty te powinny być:

tylko Przyszłość,

lub Ponadto w przeszłości.

na przykład w liście do Ministerstwa Finansów Rosji od 24 marca 2008 N 03-07-11/106 stosunku do kosztó...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rozliczenia z budżetu dla innych podatków (podatku gruntowego, podatku od n ...
  • Podsumowanie na temat: Transakcje podlegające opodatkowaniu VAT jako papiery wartościowe
  • Podsumowanie na temat: Dochód nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych
  • Podsumowanie na temat: Plan Standardowy SBU Republiki Kazachstanu z dnia 23 maja 2007 № 185
  • Podsumowanie na temat: Obliczanie podatku VAT w 2008 roku