Planowanie w kryzysie: Ekstremalne plan nie jest przeszkodą

Kategoria: gospodarka

W

obecne warunki kryzysowe znacznie zwiększa rolę narzędzi Planowanie rozwoju i Enterprise. Dlatego doświadczenie " Browar" Baltika" " utworzyć zautomatyzowany system prognozowanie popytu i planowanie sprzedaży w naszym zdaniem jest bardzo ciekawy.

Musimy

powiedzieć, że bardzo chcieliśmy zapytać Herman Epstein, CIO " Baltika", korzystanie z business intelligence na budowę modeli prognozowanie popytu i planowanie sprzedaży w związku z celami określonymi Kryzys gospodarczy ... do wymiany doświadczeń ... Ale on odmówił.

«Jeśli Firma zaczęła poważnie myśleć o efektywności łańcucha dostaw tylko Teraz, w trudnych czasach, jest mało prawdopodobne, że to może pomóc, niż - powiedział.- Nic konkretnego" kryzys", w tym w dziedzinie BI, nie mamy. Poprawy efektywności konieczności ciągłego, a następnie spółka nie spełni Kryzys z kosztami nadęty i nieefektywnych procesów biznesowych ».

Stwórz

zintegrowany system planowania, który jest integralną częścią prognozowanie popytu i planowanie sprzedaży, jako strategiczny Zarządzanie Problem został przekazany kierownikowi" Baltika" w 2007 roku, zgodnie z Koniec kolejnego etapu systemu CRM (tego projektu pisaliśmy w IE, № 7/2008). Wszystko Projekt został zakończony pod koniec 2008 roku, a od stycznia 2009 r., rozpoczęła działalność.

inicjatorzy Praca ta doprowadziła do działu marketingu i działu prognozowania i planowania Sprzedaż" Baltika". Miało za zadanie poprawić jakość prognoz żądać całej gamy produktów i do wszystkich części łańcucha dostaw. Wymagane do utworzenia planów wysyłki dla różnych okresów na Na podstawie przewidywanego popytu, dane na temat rzeczywistych sald, ukierunkowanych wskazówek.

«Raporty jednostkowe generowane przez systemy CRM pozwalają na uzyskanie operacyjny dowolny informacje operacyjne, - mówi szef prognozowania i Planowanie sprzedaży Pavel Ivanov.- Ale potrzebne gromadzenie danych głębsza analiza danych przez długi okres czasu (do dwóch lat) z przez miesiąc lub tydzień. Nebhodimo była decyzja, która może połączenie w jednym układzie współrzędnych, różnych wskaźników dotyczących placówek. Na przykład, dystrybucja i część swoich produktów na półce z punktu sprzedaży" .

problem skomplikowane przez fakt, że sieć przepływu produktów" Baltika" dla konsumenta - MultiLink aż tak bardzo ważną rolę w systemie analitycznym powinny odgrywać środki interakcji z partnerami z wszystkich członków łańcucha dostaw. " Piwo jest uważany za sprzedany, gdy konsument wykonuje butelki do sklepu, a nie w momencie wysyłki dystrybutora towarów" - wyjaśnia Herman Epstein. Dlatego też, bez rzeczywistych danych o sprzedaży detalicznej nie prognozowanie i planowanie nie ma sensu. Nie mniej ważne jest dane sprzedawca lub warunków korzystania z transportu, dostępność surowców, opakowań, dostępne Zdolności produkcyjne i magazynowe, na różnych etapach półfinale i wyroby gotowe, towary w tranzycie, itd. Wszystkie te kwestie wymagają szczególnej uwagi w trakcie realizacji projektu.

Wreszcie

, Kolejnym celem projektu było usprawnienie procesu harmonizacji Plany sprzedaży w środowisku rozproszonym, aby to łatwiejsze i zrozumiałe dla wszystkich uczestników.

Techniczne aspekt

Z

technologicznego punktu widzenia, rozwiązanie składa się z hurtowni danych i opracowanym dla tej aplikacji BI. Jest ona zintegrowana z systemem ERP " Monolith", opracowany przez firmę St Petersburg" Monolith-Info", a ponad dziesięć lat wykorzystywane w" Bałtyku" i systemu CRM, tego samego producenta, wprowadzono w 2007 roku.

Od

System ERP do prognozowania i planowania popytu sprzedaży przeszły dowody wysyłek produktów i ograniczenia produkcji. Wracaj do ERP uzgodnione plany. Od planowania systemu CRM otrzymuje dane na temat rzeczywistych sald w magazynach dystryb...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Planowanie sprzedaży i sprzedaży produktów (na przykład, Ltd. "LECO&qu ...
  • Podsumowanie na temat: Lepsze planowanie sprzedaży przez FSUE "Stołówka" Moskwa
  • Podsumowanie na temat: Procesy księgowe dostaw, produkcji i sprzedaży produktów
  • Podsumowanie na temat: Planowanie i prognozowanie obrotu detalicznego przez przedsiębiorstwa handl ...
  • Podsumowanie na temat: Organizacja i planowanie promocji sprzedaży i sposobów jego poprawy