Kwestionowanie pracowników z kontroli podatkowych

Kategoria: gospodarka

Iriny

głowy

podatkowa weryfikacja nie zawsze ograniczają się do zewnętrznej firmy. Nie znalezienia naruszeń dokumentów, audytorzy mogą wyrządzić przesłuchania pracowników, bieżące i były. Jak niebezpieczne jest to" atak" podatek?

Normalny, w ogóle, historia: uczciwi firma, płace prawne, brak Relacje z ulotne ... i - bam! Audyt podatkowy! Inspektorzy uważnie Po zbadaniu dokumentów Spółki i nie znalazłem naruszenia, zawiesza się kontrolę wydarzenie. Obserwowani organizacja spadła połączeń z kontrahentami i byłego pracowników, którzy z podnieceniem, że zostały one zgłoszone wezwał dać podatku dowody o badanej firmy. Taka sytuacja jest wystąpił w jednej z firm moskiewskich.

Z

takie metody pracy inspektorów stojących przez wiele organizacji. Wszystko Informacje o firmie mowa w sprawozdawczości podatkowej dokumentacji w ramach przeglądu. Ale nie wierzę, audytorów Papierów Wartościowych i zorganizować Szpieg, skazać towarzystwo naruszenie prawa.

Możliwości zachęcenia świadków podczas kontroli podatkowej jest regulowane przez art 90 Ordynacji podatkowej. Zgodnie z jej pracowników organizacji, zarówno byłych i obecnych Prace mogą być kwestionowane w toku procedur kontroli podatkowej - wyjścia lub audytu biurko. Świadkowie zaangażowani w jakąkolwiek osobę, z wyjątkiem dzieci i tych, którzy nie mają prawa do ujawnienia tajemnicy handlowej (w głównie prawnicy i audytorzy). Ale inspektorzy wciąż duże Zakres wyboru pracowników, z ust których można uzyskać informacje.

Spacer do byłego

W

Sytuacja opisana przez pierwszego przejścia były byłych pracowników, a przeważnie nie związane z sprawami finansowymi spółki. Przy okazji, organy podatkowe Rzadko udaje się na przesłuchanie, były dyrektor finansów i szef księgowy.

Przez

Prawo, świadek musi pojawić się zeznawać pracownikom FNS. W rzeczywistości jak to Dodgers, który skutecznie wdrożyć zasady długo pisemne na ich korzyść. Tak, znam przypadek, gdzie specjalistyczną firmą w zaproszeniu Podatek odpowiedział następujący list:" Odpowiedzialność za świadka niestawiennictwa na przesłuchanie ustanowionego art. 128 Ordynacji podatkowej, która jest określona w następujący sposób: " ... Niezastosowanie się bez powodu, osoba wezwana w przypadku przestępstwo podatkowe jako świadek, pociąga za sobą grzywnę w Wielkość tysięcy rubli." Inspekcja podatkowa nie wydał akt kontroli na miejscu, nie uzyskała certyfikat kontroli podatkowej pola. A ponieważ nie ma od przypadku, nie masz prawa do karania mnie za brak sprawozdania Przesłuchanie" . Ale to większej uwagi do inspektorów raczej wyjątkiem. W W większości przypadków, ludzie po prostu zignorować" zaproszenia" Od 1000 rubli nie należność, które warto poświęcić swoje nerwy i się do winy wielomilionowe dodatkowe rozliczenia byłego pracodawcy.

Nie

możemy jednak zapominać, że wśród wielu byłych pracowników, którzy są niezadowolonych, ponieważ były szef. W związku z tym, są tacy, którzy chętnie się na przesłuchanie i korzysta z okazji, aby drażnić nas. A są tacy, którzy mogą powiedział za dużo ignorancji. Lepiej przygotować się do organizacji okazja do pytania: identyfikacji osób, które mają dostęp do informacji, które odnosi się do tajemnic handlowych i naprawić ten porządek głowy.

Dość

często" zdobycz" sterowników nie zostanie sklasyfikowany. Do Na przykład, pracownicy otrzymujący zapłatę w" kopert", nie może wiedzieć, czy zardzewiały, co ich oficjalne zarobki (stałe, na przykład w umowa o pracę). Pracownicy muszą ogłosić te numery, aby mogły być działać na spotkaniu z władzami podatkowymi. Pożądane jest jak poinstruować sposób zachowywać byłego pracownika. Podczas przesłuchania, nie jest zakazane używać wspólnego języka, takie jak:" Nie wiem, dokładnie,"" Musz...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Kontrola podatkowa. Formy i metody kontroli podatkowej
  • Podsumowanie na temat: Organizacja służby podatkowe i kontroli podatkowej w Federacji Rosyjskiej
  • Podsumowanie na temat: Stworzenie systemu kontroli przez pracowników, jak zacząć od zera
  • Podsumowanie na temat: Kontrole na miejscu w kontroli podatkowej
  • Podsumowanie na temat: Organizacji kontroli podatkowej