Analiza środowiska zewnętrznego organizacji

Kategoria: Gospodarczy i modelowanie matematyczne

Zajęć

ANALIZA ŚRODOWISKA

ORGANIZACJA

.


Podsumowanie.


Praca Kurs obejmuje 58 strony, 5 tabel, 1 dodatek, 7 cyfr, 22 źródła.

lista słów kluczowych: środowisko zewnętrzne, mikrośrodowiska makrookruzheniya, łączność, Złożoność, mobilność, niepewność zewnętrzna

przedmiot badań: przedsiębiorstwo" izolacji»

Cel: przeprowadzenie analizy mikro-i makro-JSC" Izolacja" i wpływ środowiska na organizacja przedsiębiorstwa.

Metody: porównanie, porównania, analizy, oceny i syntezy, normatywne i pozytywne Analiza.

Wyniki: na Na podstawie analizy opracowanych sposobów i środków realizacji Pogłębiona analiza otoczenia zewnętrznego organizacji" izolacja cieplna".

Stopień realizacji: Częściowo.

Aplikacje: Praktyka ekonomista w trakcie szkolenia" Mikroekonomia" jako korzyść dla . poprawę wdrożenia analiza otoczenia zewnętrznego organizacji


Treść:

Foto

Wprowadzenie. 5

1. Charakter i znaczenie analizy otoczenie zewnętrzne organizacji. 7

1.1. Analiza zawartości i potrzeba czynnika zewnętrznego 7 ..

1.2. Analiza makro-12 ..

1.3. Analiza mikrośrodowiska 19 ..

2. Analiza środowiska zewnętrznego " Izolacja". 29

2.1. Ogólne informacje na temat organizacji .. 29

2.2. Analiza makro-"izolacji" .. 30

2.3. Analiza mikrośrodowiska" izolacji" .. 41

3. Sposobów na poprawę Analiza otoczenia zewnętrznego na" izolacja cieplna". 48

Wnioski. 55

DOKUMENTY .. 56

aplikacji. 58


Wstęp.

AKTUALNOŚĆ ze względu na fakt, że obecne środowisko zewnętrzne znamienny przedsiębiorstw bardzo wysoki stopień złożoności, dynamiki i niepewności. Zdolność do przystosowania się do zmian w środowisku zewnętrznym - warunkiem w biznesie i innych sferach życia. Co więcej, w coraz większej liczba przypadków - jest warunkiem przetrwania i rozwoju. Organizacje powinny na jednego potrzebne, stale informowana o nowym rodzaju zmiany w środowisku i skutecznie reagować. Z drugiej strony należy mieć na uwadze, że Organizacje same generują zmiany w środowisku, uwalniając nowy na przykład, rodzaje towarów i usług, za pomocą nowych rodzajów surowców, energii, sprzęt, technologie.

Każda organizacja jest

i działa się na nośniku. Każde działanie, bez wyjątku organizacje możliwe tylko wtedy, gdy środowisko umożliwia jego realizację. Wewnętrzne środowisko organizacji jest źródłem jej witalności i zewnętrzna Organizacja dostaw źródłem środków niezbędnych do utrzymania - Sobota jego pojemność wewnętrzną na odpowiednim poziomie.

dynamikę i wysoki stopień niepewność czynników środowiskowych znacznie skomplikować procedurę Decyzje rozwoju i zarządzania. Dlatego też, jako liderów zagranicznych i krajowych firm w pilnej potrzebie systematyczne, terminowe i wyczerpujące informacje na temat stanu i możliwości zmiany zachodzące w otoczeniu zewnętrznym. Niemniej jednak, w praktyce Większość rosyjskich firm nie zwracają wystarczającej uwagi na czynniki środowisko, które jest w dużej mierze ze względu na brak Opracowanie teoretycznych i metodologicznych podstaw organizacji swoich Badania z uwzględnieniem krajowych, regionalnych i branżowych.

Należy zauważyć, że znacząca ilość badań w rozwoju otoczenia Organizacja skupia się na badaniu tylko niektóre z jego czynników. W umieścić więc obecna sytuacja na rynku wymaga kompleksowego badania otoczenie zewnętrzne poprzez integrację różnych ekonomicznych, społeczno-politycznych, aspekty prawne i technologiczne.

zamów

do określenia strategia i organizacja zachowań do przeprowadzenia tej strategii w praktyce, przywództwa musi mieć dogłębne zrozumienie środowiska zewnętrzne...


strona 1 z 24 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Analiza otoczenia zewnętrznego organizacji - Środowisko bezpośrednie i pośr ...
  • Podsumowanie na temat: Analiza otoczenia zewnętrznego organizacji oraz rozwój strategii
  • Podsumowanie na temat: Analiza czynników środowiska zewnętrznego i wewnętrznego w działaniach siec ...
  • Podsumowanie na temat: Analiza środowiska zewnętrznego na przykład organizacji handlowej
  • Podsumowanie na temat: Analiza środowiska zewnętrznego organizacji