Montesquieu Państwa i Prawa

Kategoria: Orzecznictwo

MINISTERSTWO EDUKACJI RF

Stan

Krasnojarsk UNIWERSYTET

Departament Stanu i historii PRAWA

Shishkanov Denis

Oczywiście s / o YUZV-I3 grupa

Sh Stany i Montesquieu PRAWO

Prace

sterowania

historii politycznej

i studia prawnicze

Krasnojarsk 2002


plan:

1. Введение........................................................................................................ 3
2. Doktryna государстве................................................................................... 4
3. Prawny взгляды........................................................................................ 6
4. Заключение................................................................................................... 8
5. Lista литературы...................................................................................... 9

1. Wprowadzenie.

Charles Louis Montesquieu

(1689-1755) był jednym z najwybitniejszych myślicieli Oświecenia. Jego praca Przewiduje się wiele przepisów współczesnego rozumienia polityki, rządu i prawo. Najważniejsze z jego dzieł to:" perski Litery" ," Duch U." i" Refleksje na temat przyczyn wielkości i upadku Rzymian" .

Zażycie

filozoficzny ontologia, że ​​Montesquieu był deistą, tzn. uznał istnienie Boga oraz fakt, stworzenie im świat, ale nie jego wpływ na to, co dzieje się w świecie. Jak Montesquieu, zrozumienie wielu światowych myślicieli czasu na podstawie Mechanika Newtona i racjonalizm Kartezjusza. Montesquieu wybitnych prawa Istnienie społeczeństwa i przyrody. Mimo, że rozumie społeczeństwo społecznych Organizm, ewolucja realizacji, który jest różny dla różnych osób i zależy " Ducha narodu" jest w dużej mierze zależy od fizycznej (klimat, gleba, krajobraz) i moralne (religia, zwyczaje, nawyki) czynniki.

Zażycie

epistemologię Montesquieu następnie zatrzymany ideę łączenia racjonalista i empiryczne podejścia. Uważał, że społeczeństwo nauka, państwo i prawo w oparciu o potrzeby faktów historycznych, ale koncepcje budowane przez spekulacji nie można zrobić. W On całkowicie zaprzeczył istnieniu idei wrodzonych - jeden z głównym Racjonalność nie tylko przepisy, ale także różne doktryny teologiczne. W Historia człowieka, że ​​nie widzi chaosu i wbił historyczny optymizm wierząc w możliwość poznania ustawodawstw społecznej egzystencji.

oparty na tym, że Ludzki duch -" samo sprzeczność", a każda organizacja jest walka ze sobą, Montesquieu stwierdza niezgodność rozwój społeczeństwa, które jest charakterystyczne dla dialektycznego podejścia.

Poprzez organizowanie i

Analizując wiedzę polityczną i prawną, Montesquieu używane Metoda historyczno-porównawcza, na które naukowcy nazywają to wiele przodek Prawa Porównawczego.

2. Doktryna państwa.

W kwestii pochodzenia

Stan Montesquieu dotyczy zwolenników teorii umowy społecznej, choć jego interpretacja Montesquieu ma kilka różnic z interpretacji Grotius, Locke, Spinoza i Hobbes, o którym twierdził z nich. Jeden Główne różnice to naturalny stan człowieka jako" wojny wszystkich przeciw wszystkim." Monteskiusz uważał, że większość ludzi ma pragnienie, aby być w społeczeństwa niż chęć dominacji. " Ale ludzie od urodzenia powiązane między nimi; syn urodził się obok ojca i obok niego było: oto społeczeństwo i przyczyna alarmu." Z tym, podkreślił, że społeczeństwo w sposób nieunikniony zniszczone, jeśli to nie będzie początek sprawiedliwości nierozłącznie związane z tym, że to posiada, a nie na mocy ojca na syna niż kr...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Charles Secondat Montesquieu. Duch U.
  • Podsumowanie na temat: Charles Louis Montesquieu: francuskiego oświecenia
  • Podsumowanie na temat: Doktryna podziału władzy D. Locke i SH.L. Montesquieu
  • Podsumowanie na temat: SH.L. Montesquieu na sądownictwo i prawa
  • Podsumowanie na temat: Charles Louis Montesquieu