Szariat. Źródeł, w szczególności systemu prawnego

Kategoria: Orzecznictwo

szariatu. Źródła, system szczególnie pravootnoneny

treści.

1. Wprowadzenie

2. Rozdział I. Opis Prawo islamskie i jego rozwój.

2.1 Funkcje tworzenia i rozwoju Prawo muzułmaninem.

2.2 Przeplatanie się prawa i religii.

2.3 Porównanie z prawa kanonicznego.

3. Rozdział II. Podstawowy cechy prawa islamskiego.

3.1 Źródła prawa islamskiego.

3.2 Charakterystyka muzułmanina prawo.

3.3 Regulacje prawne nieruchomości i stosunków rodzinnych.

3.4 Zbrodnia i kara.

3.5 Pozew.

4. Wnioski.

I. Wprowadzenie.

Wybór

temat ich oczywiście, przede wszystkim kieruje swoje znaczenie. Znaczenie moich tematów może być wyrażona w dwóch tezach. Ostatnio relacje i nie muzułmański świat muzułmański jest zupełnie pogorszyła, choć przykłady tego znajduje się w Rosji (wojna w Czeczenii), więc i w innych krajach (wojna w Iraku, konflikt w Kosowie, konfrontacji i Izraela Palestyna). Można powiedzieć, że w tych konfliktach polityka odgrywa ważną rolę, Aspekt prawny, ale też nie można wykluczyć. I do tych konfliktów rzadko przeszły etap konfliktu zbrojnego, należy znać te prawna Podstawa, zwyczaje i subtelności religijne bazowe perspektywy Muzułmanin. Dyskusja na temat szariatu oznacza dotknąć najważniejsze przez islam - jednej z wielkich religii świata, którego wiek zbliża czternaście stuleci, a liczba naśladowców przekracza 1/6 mieszkańców współczesnego świata. Próbując wyobrazić sobie to zjawisko, nawet w Najbardziej powszechną formą, jest skomplikowana przez fakt, że jeszcze niedawno uhonorowany islamu poważne uwagi i obiektywna analiza wyjątkiem akademicki publikacje. W mediach te same media i zwykła świadomość większości obywateli (Przede wszystkim - nie-muzułmanie), ta religia została przedstawiona jako wystarczające prymitywne, z widokiem na przeszłość doktrynę uzasadniającą fanatyzm, Nietolerancja i ciasnota. Wierzono, że islam nie ma przyszłości, a do Obecne warunki nie są dobrze dopasowane, jak twierdzi, tylko wtedy, gdy jego pozycja nie zacofanie, średniowieczne pozostałości, archaiczna tradycja. Do Remnant Instytucje liczyć samego islamu, a tym samym Szariat.

W swojej pracy postawiła sobie za cel, aby odkryć to, co jest na szariatu naprawdę naprawdę: pokaż swój nierozerwalny związek z islamem, opisać swoje źródła i zidentyfikować główne cechy. Ja również nie mogło zabraknąć drogę prawa islamskiego Lokale regulowane i postawy rodziny, i jak to wystąpią sprawiedliwości. Jednym słowem, postaram się opisać główne chwile, na których każdy system prawny, jak również punktem cechy, które są nierozerwalnie związane z szariatu i nigdzie tak wiele więcej nie pojawiają.

II . Szef .

2.1Osobennosti tworzenie i rozwój muzułmanina prawo.

Jednym z najważniejszych wydarzeń w średniowiecznej cywilizacji na Wschodzie było prawo islamskie (szariat). To system prawny, który ostatecznie nabyła globalne znaczenie, i nie było utworzone w ramach kalifatu arabskiego. Proces jej rozwoju jest ściśle związany z Ewolucja od małego państwa arabskiego patriarchalnej religijnej społeczności na początku VII wieku. (Prorok Muhammad) do jednego z największych imperiów VIII-X wieku. gdy Umajjadów i Abbasydów.

Po

spadek arabskiego kalifatu islamskiego prawa nie tylko stracił swojego byłego wartość, ale nabył rodzaju" drugiego życia" (Podobnie jak w prawie rzymskim w średniowiecznej Europie) i stał się prawem obowiązującym w wielu średniowieczny Krajach Azji i Afryki, które zostały przyjęte w różnym stopniu islamu (Egipt, Indie, Imperium Osmańskie, itp.).

muzułmaninem Ustawa wprowadza wiele elementów poprzednich kultur prawnych Wschodu, w szczególności cel...


strona 1 z 15 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Główne cechy prawa ateńskiego. Źródła, własności, prawo odpowiedzialności, ...
  • Podsumowanie na temat: Stosunki rodzinne i spadkowe regulowane przez prawo islamskie (szariat)
  • Podsumowanie na temat: Powstanie islamu. Szariat, a jej główne źródła
  • Podsumowanie na temat: Źródła prawa islamskiego
  • Podsumowanie na temat: Historia państwa i prawa średniowiecznego arabskiego kalifatu