Algorytmy genetyczne

Kategoria: cybernetyka

Uniwersytet Far Eastern State

Instytut Matematyki i Informatyki

Wydział Informatyki


przedmiotu projektu

Temat:

" Algorytmy genetyczne"


Wyk. - Student 3rd Oczywiście

Nessov Roman G.

Head - Assistant Wydział Informatyki

Klenin Alexander


Władywostok 1999 r

Treść:


1. Naturalna selekcja w naturze. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0,3

2. Co jest algorytm genetyczny. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0,4

3. Szczegółowe Opis genetyczne algorytm jest . . . . . . . . . . . . . . . 6

4. Wpływ parametrów genetycznych Efektywność algorytmu

szukaj. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0,7

5. Cechy algorytmów genetycznych. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0,9

6. Odsyłacze i linki. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 0,11


Algorytmów Genetycznych - w tym analityczne Technologie opracowane i zweryfikowane przez naturę przez miliony lat istnienie. Pozwalają nam rozwiązać problem prognozowania, klasyfikacji, znaleźć najlepsze opcje, i absolutnie niezbędne, w przypadku gdy normalnych warunkach roztworu podstawie intuicji i doświadczenia, niż surowe (W sensie matematycznym), jego opis.

celem tego projektu - to przeglądu wyżej wymienionych tematów, w celu dalszego rozwoju systemu szukam rozwiązania z wykorzystaniem algorytmów genetycznych . Poniżej Szczegółowe wyjaśnienie tej kwestii i zająć najważniejsze aspekty tego problemu. Na pierwszy rzut oka na źródła tych algorytmów.

1

dobór naturalny w przyrodzie

teorii ewolucji twierdzi, że każdy biologiczny zobacz celowo rozwija i zmienia, aby jak najlepiej przystosować do otoczenia. W procesie ewolucji, wiele rodzajów owadów i ryby zakupione zabarwienie ochronne, jeż stał się niezniszczalny dzięki igły, ludzie stała się właścicielem złożonego układu nerwowego. Można powiedzieć, że ewolucja - to Proces optymalizacji wszystkich organizmów żywych. Weźmy pod uwagę to, co same środki Natura realizuje to optymalizację.

Społeczność Mechanizm ewolucji - dobór naturalny jest. Jego istota polega na tym, że ponad przystosowane osobniki mają więcej szans na przetrwanie i reprodukcję, a więc przynieść więcej potomstwa niż słabo przystosowanych osobników. W to dzięki przekazywaniu informacji genetycznej ( genetyczne ), dzieci dziedziczą od swoich rodziców Podstawowa jakość. Tak więc, ludzie są również silne potomstwo stosunkowo dobrze dostosowane, a ich udział w ogólnej masie osób będzie zwiększyć. Po zmianie kilku dziesiątek lub setek pokoleń średniej zdolności adaptacyjnych gatunku zwiększa znacząco.

Aby

jasnego określenia zasad algorytmów genetycznych, również wyjaśnić, jak ułożone mechanizmy dziedziczenia genetycznego w przyrodzie. W każdej komórce dowolny zwierząt, który zawiera wszystkie informacje genetyczne osobnika. Ta informacja jest zapisuje się jako zestaw bardzo długie cząsteczki DNA (dezoksyrybonukleinowego Kwas). Każda cząsteczka DNA - jest to łańcuch składający się z cząsteczek nukleotydów na cztery typy, oznaczone , T, C i G. W rzeczywistości, informacje przenoszone w sekwencji nukleotydowej DNA. Zatem kod genetyczny danej osoby - jest to po prostu bardzo długi ciąg Symbol, który korzysta tylko z 4 znaków. W komórkach zwierzęcych, każda cząsteczka DNA otoczony powłoki -. takie nazywa...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Realizacja algorytmów genetycznych Neurokomputery
  • Podsumowanie na temat: Algorytmy genetyczne w optymalizacji problemu rzeczywistych parametrów
  • Podsumowanie na temat: Markowa Normalna Algorytmy. Budowa algorytmów algorytmów.
  • Podsumowanie na temat: Pole jest bardzo wyraźne chromatograf "RUBIN" oraz opracowane na ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...