Systemy wspomagania podejmowania decyzji i

Kategoria: cybernetyka

Spis treści

Введение.......................................................................................................... 2

1. DSS hurtowni danych .............................................. 3 ...........................

2. Systemy analityczne ................................................ .............................. 6

3. Rodzaje СППР................................................................................................. 7

4. Obszar применения................................................................................... 8

5. Rynek СППР.............................................................................................. 11

Заключение.................................................................................................... 12

Lista литературы....................................................................................... 14


Wprowadzenie

ręczne duże firmy czują potrzebę rzetelnej informacji na temat różnych aspektów działalności w celu wsparcia procesu decyzyjnego. Z to zależy od jakości zarządzania firmą, zdolność do skutecznego planowaniu działań, przetrwanie w obliczu silnej konkurencji. W tym krytycznym widoczności są formy informacji, szybkość otrzymania nowych rodzajów sprawozdawczości, umiejętność analizy i prądu danych historycznych. Systemy zapewniające takie funkcje nazywane są System wspomagania decyzji (DSS). Są one z powodzeniem stosowane w większości różne branże: telekomunikacja, usługi finansowe, handel, przemysł, muzyka i wiele innych.

DSS składa się z dwóch komponentów: hurtowni danych i narzędzi analitycznych. Hurtownia danych stanowi jedno środowisko do przechowywania danych firmowych zorganizowane w strukturach, które są zoptymalizowane do wykonywania analityczna operacji. Narzędzia analityczne umożliwiają użytkownikowi końcowemu nie wiedza w zakresie technologii informatycznych, aby poruszać i prezentacji danych w zakresie obszaru tematycznego. Dla użytkowników różne kwalifikacje, DSS mają różne typy interfejsów dostępowych do ich usług.


1. DSS hurtowni danych


Specyfika systemów analitycznych praktycznie uniemożliwia im bezpośrednie wykorzystanie danych operacyjnych. Tłumaczy się różni czynników, w tym rozdrobnione formatów przechowywania danych w swoich różnych baz danych i różnych" części" sieci firmowej, ale że co najważniejsze, brak zastosowania struktur danych dla systemów operacyjnych Zadania analityczne. Dla tych celów, stworzony specjalistyczny środa przechowywanie, zwany hurtowni danych (Magazyn danych).

hurtowni danych jest baza danych o określonej strukturze zawierający informacje o procesie produkcyjnym historyczny kontekst. Głównym celem przechowywania - w celu zapewnienia szybkiej realizacji dowolne pytania analityczne.

Według badań

META Group, 90 - 95% firm z listy Fortune 2000 aktywnie korzystać z hurtowni danych, aby uzyskać przewagę konkurencyjną w walczyć i uzyskać znacznie większy zwrot z inwestycji. Trzyletnie Doświadczenia prowadzone nauka 62 organizacji International Data Corporation (IDC) wykazały, że organizacje te otrzymały średnią 400-procentowy zwrot z Inwestycja w system DSS. Podajemy główne zalety hurtowni danych:

· Pojedyncze źródło informacje: firma otrzymuje weryfikowanym środowiska informacyjnego dla pojedynczego które zostaną zbudowane wszystkie odniesienia aplikacji analitycznych do tematu regionu, przez które repozytorium jest zbudowany. To środowisko będzie miał wolny interfejs, przechowywanie, ujednoliconej struktury katalogów i wspólne inne standardy korporacyjne, które ułatwiają tworzenie i wsparcie Systemy analityczne. Ponadto, projekt hurtowni danych zwracając szczeg...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Projektowanie baz danych i hurtowni danych
  • Podsumowanie na temat: Hurtowni danych i narzędzi OLAP
  • Podsumowanie na temat: Projektowanie bazy danych hurtowni
  • Podsumowanie na temat: Nowoczesnych technologii przetwarzania informacji danych wyszukiwanie danyc ...
  • Podsumowanie na temat: Projektowania baz danych i systemów zarządzania bazami danych w środowisku ...