Porównanie tempa rozwoju komputerów z tempa ewolucji człowieka

Kategoria: cybernetyka

Man zawsze szukał swojej pracy. Wymyślił różnych urządzeń i mechanizmów Maszyna, wzmacniając różne możliwości fizyczne. Ale bardzo niewielu mechanizmy pomaga ludziom lepiej wykonywać pracę umysłową. Ponieważ może to być zostały uzgodnione przez setki lat, aż większość osób zaangażowanych w pracy, głównie fizycznej. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat wszystkie zmieniane. Dziś prawie połowa wszystkich pracowników w krajach rozwiniętych jest tylko aktywność umysłowa. Jest oczywiste, że bez maszyny teraz w stanie znacznie zwiększyć zdolności psychiczne osoby po prostu nie może zrobić.

Oczywiste jest, że E Computing Urządzenie (komputer) w postaci, w jakiej jesteśmy przyzwyczajeni, aby zobaczyć, że nie pojawiają się natychmiast, ale rozwijane i udoskonalane tak opracowane i uprawne człowiek, ale z tą różnicą: człowiek opracował niezależnie i wywoływano przy pomocy osoby komputerowego.

computing elektroniczne Technika ta może być podzielona na pokoleń. Zmiana pokoleniowa często wiąże się z zmieniając elektroniczny komputer bazy danych, wraz z postępem urządzeń elektronicznych. Jest zawsze Doprowadziło to do zwiększenia mocy obliczeniowej komputerów. Oznacza to, że prędkość i pojemność pamięci. Nie jest to jednak jedyny skutek zmiany pokoleń. W takich przejść, Co do zasady, nie są znaczące zmiany w architekturze komputerowej, spienione Problemy pyr rozwiązać na komputerze, zmieniając sposób interakcji między użytkownikiem a komputer.

Z historią

rozwoju Ludzkość jest o tym samym zdjęciu. Historia ludzkości warunkowo podzielone na" wieki" (kamienia, brązu, żelaza, wieku informacji technologii).

Pierwotnie

ludzie żyli w epoce kamiennej, gdy podstawowe narzędzia i broń były głównie droga z kamienia i obróbka metalu nadal brakuje, były również wykorzystywane drewna i kości, później rozprzestrzenił i przetwarzanie gliny, używane do naczynia. Ludzie z Kamienia wieku byli zaangażowani w zbieranie, myślistwo, rybołówstwo i rolnictwo motyka pasterstwo. Zbiorów osób zebrało trochę początkowo nie dało się Zdjęcie.

rozwoju komputerów, Pierwsza generacja komputerów - lampa 50s maszyny. Szybkość liczenia najszybciej Maszyny pierwszej generacji osiągnąć 20.000 cykli na sekundę (M-20 komputerów). Dla Dane wejściowe i programy używane perforowane taśmy papieru i kart perforowanych. Ponieważ Pamięć wewnętrzna tych maszyn był mały (może zmieścić kilka tysiące poleceń i numery programów), są one wykorzystywane głównie do Obliczenia inżynierskie i naukowe niezwiązane z przetwarzaniem dużych ilości danych.

To było dość

struktury przestrzenne, które zawierają tysiąc lamp, czasem trwa setki metrów kwadratowych, energii elektrycznej zużywanej w setki kilowatów.

Programy dla tych maszyn napisana w języku instrukcji maszyny. Jest to dość czasochłonna praca. Tak Programowanie w tamtych czasach nie był dostępny dla wielu.

podobieństwa pomiędzy pierwszą etapy rozwoju człowieka i komputer jest dla ludzi materiałów niespełniających narzędzia do tworzenia (Stone) w komputerze, aby utworzyć bazę element (B). W związku z powyższym, niska wydajność, mają ludzi w zakresie zbiorów, w komputerze prędkości i liczby operacji.

W następnym wieku

Rozwój ludzkości była epoka brązu, charakteryzuje się proliferacją w zaawansowane ośrodki kultury metalurgia brązu i jego przekształcenie w wiodących Materiał do wytwarzania narzędzi i broni. . Wraz z wprowadzeniem narzędzia brązu znacznie przyspieszyć i ułatwić proces produkcji żywności, ciepła, wybudowanych mieszkań. W epoce brązu były koczownicze bydła i nawadnianie rolnictwo, pismo, niewolnictwo.

Kolejna rewolucja w

Rozwój było odkrycie komputera zdolność niektórych pierwiastków chemicznych, nieprzewodzące elekt...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Główne etapy w rozwoju technologii komputerowej. Charakterystyka porównawc ...
  • Podsumowanie na temat: Szkoła jest Brooke. Małe i kontroli komputerów
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli pracownik nie jest uprawniony do tego urlopu może
  • Podsumowanie na temat: Co może zastąpić słodkie i co alkohol jest najbardziej szkodliwe?