Historia fryzjerstwa

Kategoria: Kosmetyki

koncepcje piękna zmieniały przez wieki, i wydawało się, że idealny czas później w jednym spojrzał brzydkie i odwrotnie. Przede wszystkim wykazano w kolorze i fryzury, które są ściśle związane z pojawieniem się ludzi.

Starożytne greckie kobiety

farbowane włosy Kolor brązowy z czerwonym odcieniem i uczynił ich piękne bujne fryzury - korimbos. W ten sposób, w czasach starożytnych w starożytnej Grecji długich fryzur zwinięte włosy ułożone w kształcie stożka belek, włosy powinny wszelkie zbycie fale lub małe loki, pozostawiając odstęp między brwi i początek wzrostu włosów przez szerokość dwóch palców estetyczne koncepcje czas uważano, że kobiety powinny być niskie czoło. W starożytnym świecie fryzura trendy dla cesarzowej. Damy dworu i szlachta Matrony rzymskie naśladować ją. Wraz z przybyciem niemieckich kobiet modne włosy stają się niewolnikami jasny kolor brązowy. W późnym średniowieczu (XIV w.). Jest powszechnie stosowany różne kolory włosów, z wyjątkiem czerwonego, ponieważ kolor czerwony był uważany za przekleństwo diabeł.

W połowie

XVI w. był uważany piękna fryzura powiększeniu. W tym celu, włosy bita Toope. Jeśli to konieczne, dodaje fałszywie włosy. Aby utworzyć fryzury przy użyciu różnych narzędzi: Rama drut, wstążki, obręcze.

Później

naturalne włosy zastępuje peruka zwisające ramiona i plecy z grubymi nici. Ten rodzaj peruki istnieje od dłuższego czasu.

Kobiety w Rosji i dziewczynki nosiły warkocze lub rozpuszczone włosy. Tam w starej Rosji Zasada: dziewczęta nosiły jeden warkocz pleciony nisko na karku i urządzone wstążka. Mężatka przeplatają dzień ślubu panieńskie warkocz na dwie, a wkładał swoją głowę koronę. Od tego czasu została ona zobowiązana do życia noszenie chusty do mężczyzn - i zewnątrz, i członkowie rodziny - nie widział jej włosy.

W wyższych klasach

włosy zwinięte w loki. Później długie warkocze plecione na korony i ozdobione wstążkami na dole, jedwab, złoto, perły szczotki, zawieszki i inne trójkątne ozdoby. Poszczególne pasma bandażowanie kolorowe sznurowadła, dziewczyny wyższe majątki, złoto lub perły łańcuchy. Wstążka noszona na czole, w tym zębate, szerokie, solidne podstawy, które czasami wiesza się w różnych Biżuteria - nici z pereł, szczotka pierścienie. Urządzone koronę na czoło podnizyu - wisiorki, siatka z kamieni szlachetnych.

Wraz z pojawieniem się

moda Nouveau (początek XX w.) z włosów naturalnych Kolor zmienia się na naprzeciwko stosując intensywne pigmenty. Moda jest fryzurę wysokie, w kształcie stożka, zakręcony szerokie fale, będzie nisko na czole, lub gładkie, z przedziałkiem na środku. Z opadające policzki faliste niskie włosy.

sylwetki i kształty fryzury w czasie powtórzyć. Tak, fryzury starożytnego Rzymu zaczął nosić w XIX wieku w Europie i peruk po 200 lat w 60 latach XX wieku. Za każdym razem, aby stworzyć coś własnego, nowego, dokładnej kopii nie było. Rozwój podstawowych form odzieży i fryzur doszło w bezpośrednim związku z społeczno-gospodarczych, warunki naturalne, estetyczne i moralne ogólne wymagania, styl artystyczny, moda.

kulturalnych, komunikacji biznesowej, które zaczął się pomyślnie rozwijać z wielu krajów świata, miał wielki wpływ na mody i fryzur. W latach 50. modne fryzury francuskiego popularne aktorki Brigitte Bardot i Marina Vlady. Te fryzury są różne od siebie, ale mają jedną rzecz - ogólne uznanie wśród kobiet z różnych krajów.

W

60. fryzury stać się bardziej monolityczne. W modzie przyszedł uciekają. Fryzury nie powiększały się, pojawiła się większość. Nie były one małe części. Formularz może fryzury zmniejszać lub zwiększać. W tym celu, nici cięte, krepa, Miękkie włókna syntetyczne. W tym okresie w rodzaju mody fryzury " Dzwon"," konicz...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Nowoczesne fryzury (samiec i samica) włosy. Rodzaje i style fryzur
  • Podsumowanie na temat: Wykonywanie codziennych fryzury dla średniej długości włosy do ramion
  • Podsumowanie na temat: Technologia uruchomić wysokie fryzury dla długich włosów
  • Podsumowanie na temat: Historia fryzur. Fryzury klasyfikacji
  • Podsumowanie na temat: Mężczyzn i kobiet fryzury