Manicure

Kategoria: Kosmetyki

1. STRUKTURA NAIL

Dla

Aby prawidłowo dbać o paznokcie i nie uszkodzić ich podczas manicure, trzeba znać ich struktura. Należy wziąć pod uwagę strukturę paznokcia na rysunku.

Paznokieć jest zwarta zrogowaciały płyta znajduje się w łożysku paznokcia. Budowa i grubość paznokcia od różnych osób różnią się zmienia zmiana stanu wpływa wiek- naszego zdrowia i czynników zewnętrznych.

Paznokci

Płyta składa się z kilku warstw martwych komórek skóry. Ma wolne (Dystalnej) koniec, dwa żebra boczne i zamknięte (bliższy) krawędź. Bliższa krawędź znajduje się w fałdach skórnych. Naskórek, tworzenia tej owczarni wzrost, tworząc naskórek.

Publicznego częścią płytki paznokciowej jest nazywany portem paznokci oraz zamknięty bliższy część - COR-go. Oto macierz - kompleks komórki rozrodcze. Komórki macierzy podzielić i paznokci rośnie o 0,1 mm dziennie. Płytki paznokcia całkowicie zaktualizowane około sześciu miesięcy.


dalszy żebro


krawędź boczna

Powierzchnia

Matryca

bliższy żebro

Rysunek

- Konstrukcja gwoździa

W

Skóra pod paznokciem ma tłuszcz podskórny (hipotermia) i skóry właściwej szczelnie przymocowana do uśmiechnięty okostnej z paliczków rąk. Daje to wytrzymałość paznokci przez działanie mechaniczne.

keratyny Paznokci różni się budową od innych części keratyny skóry - jest tutaj o wiele trudniejsze i mniej obrzęk z wody. Oprócz keratyny Gwoździe zawierała 10% wody i 1% tłuszczu. Jeśli ich zawartość spada, paznokcie stają się kruche i łamliwe.

Pomimo

że płytka paznokcia pojawia twarde i wytrzymałe - to jest nie mniejsza niż nasza skóra jest narażona na niekorzystne czynniki środowiskowe, detergenty, itp. Pod wpływem tych czynników paznokcie zaczynają się łamać, suche, złuszczają, itp. Dlatego, paznokcie powinny być chronione i regularnie monitorować je.

2. Diagnoza W gwoździ.

paznokcie i STATUS Dor

kolor paznokci może być określenie stanu organizmu oraz diagnozować różne choroby, ponieważ warstwa rogowa (substancji keratynowych), z których Składa paznokci nasze kanały układ krążenia.

Paznokieć zdrowy człowiek zawsze gładki, różowy.

Żółta farba może objawy choroby wątroby, jasny czerwony - o eritremii, niebiesko-fioletowy etui z wrodzoną wadą serca; jeśli masz białe plamy na paznokciach, to może naruszenie aktywność ośrodkowego układu nerwowego i żółtawe plamy na paznokciach można być objawy zaburzeń mózgu.


3. FORM NAIL I charakter

różowe paznokcie kolor -. dowód stanowczości i stałości

Nierówny, gięte, skręcane paznokcie -. znakiem kapryśnej i drapieżnych dyspozycji

Bent

i spiczaste paznokcie, zwłaszcza cienkie palce wskazują ścisłe i błędne temperament, nie podejrzenia choroby płuc.

Ludzie z nawiasem (zwłaszcza aś) paznokcie są uważane za niebezpieczne w wszystkich aspektach.

Białe plamy, czasem rozsianych paznokci, według legendy, zapowiadać szczęście ciemne plamy - nieszczęście. Białe kropki, monitoring, bardzo często towarzyszy zwiększonej nerwowości.

Krótki

Paznokcie - znak walki natury captious temperament, człowiek z takimi paznokciami -. Dyskutant, tyran, szyderca

krótki, a ponadto grube paznokcie wskazują stałe drażliwość. Zaobserwowali, że osoby z takimi długimi pazurami żyć.

Godło wielka wrażliwość rozważyć małe paznokcie wzrosła do organizmu, które jakby ze wszystkich stron'' zbliża się do nich, jakby na pokryc...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Włosy i paznokcie
  • Podsumowanie na temat: Choroby skóry, paznokci stóp
  • Podsumowanie na temat: Wrastanie paznokci
  • Podsumowanie na temat: Historia paznokci
  • Podsumowanie na temat: Owrzodzenia prawą goleń. Przystanek grzybica paznokci