A. Jaszyn. Wołogdy Wedding

Kategoria: Podsumowanie prac

Autor przyszedł do wsi na ślub.

Bride Galya jest prawie niemożliwe, aby zobaczyć - tak jest noszone w domu: dużo pracy. W wieś, została uznana za jedną z najlepszych młodych małżeństw. Jej godność - nedorodnoy, nerosloy, nie silne - że to niby bardzo ciężko pracujących

.

Matka panna młoda, Maria Gerasimovna, biegnie nafty i zwisające z sufitu Lampa prostuje zdjęcia, kręci ręczniki lepiej było widać Haft ...

W

wesele na długo przed przybyciem pana młodego do panny młodej do kuchni (gdzie jest nazywany Kut) zebrał swoich rówieśników. Panna młoda powinna płakać, a ona szczęśliwa, rozovolitsaya, nie można uruchomić. W końcu zdecydował, szlochała.

Ale

trochę matka. Poprowadziła prichitatelnitsu-plakalshitsu, sąsiada Natalia Siemionowno. " Dlaczego śpiewasz Shorty?- Zapytał z wyrzutem wszystko Natalia S..-. Na weselu powinno się śpiewać z włókna »

Drank piwo, otarła usta wierzchem dłoni i śpiewał smutno:" Nie walcowane, Divya wieku whiled dala ... »

głosowe wysokie i jasne, śpiewa powoli, ostrożnie, i nie będzie on wyjaśnić wszystko: tak mało wiary, że treść starożytnych prichet przedstawić jasne, tryasogolovym ...

Groom swat tysyatsky, przyjaciel i wszyscy goście od pana młodego dla panny młodej przybył Przegubowe: samochód na inny wolny Len Mill, w którym pracują z oblubienicy narzeczony nie był. Przed wejściem goście wieś spotkał barykady - przez niestandardowy, panna młoda powinna podjąć okup. Ale, oczywiście, człowiek krąży zimna (Frost trzydziestu stopni) nie ze względu na butelkę wódki. W ogromnej wsi Sushinove nadal nie ma prądu, nie ma radia, nie ma w bibliotece, nie ma klubu. Młodzieży Wakacje potrzebne!

Groom nazwie Peter potknął do kuchni już wpływem alkoholu - wylano tak, aby nie zamrażać - i dumny ponad miarę. Młody siedział uroczyście swat. Cierpieli" słodkie ciastka" wiążące na północnych wiejskich weselach. Każdy zaproszeni rodzina idzie z jej tort - tak samo jest w ludowej Północnej kreatywność jak rzeźbione wykończenia na oknach, koguty i łyżwy dzbanka.

Wśród

mężczyzn w święto wkrótce ogłosić typowo rosyjskiego informatora, na stojąco sprawiedliwości, na szczęście wszystko. Ogłosił i bramkarzy: cała pierwsza wieczorem poszedłem od stołu do stołu starszego rolnika i chwalił plastiku niedawno wstawione zęby.

Natychmiast

upił się i poszedł precel pokręcić wuj pana młodego. Jego żona Grunya znaleziono przyjaciel w niedoli, a cały wieczór w kuchni, że wylewa sobie duszę: że Czy mąż narzekał, czy chwalił ich siły, ale odwagi.

Wszystko

jest" jak być aktualne", jak Maryja chciała Gerasimovna Ona sama jeść ani pić raz.

Kobiety siedzi na kanapie akordeon i wysokiej kruszony z pripevka z okrzykami, aż nie spadł Akordeon Akordeon z rąk.

Młoda

Książę stał pijany i puszyć. Ale Maryja Gerasimovna i smarowania przed Zyatkov drogie, Crouch, szybko mówić," Pietia, Pietia, Pietia!»

Książę zajadły, swaggers, rozrywając mu koszulę na sobie. " Kim jesteś?- Wybrany anemiczny kulachishkom Galina płakał anielski twarz.- Żona mnie, czy nie? Ja Chapay! Jasne? »

Kiedy

wszystkie piwa w domu panny młodej był pijany, ślub poszedł ponad czterdziestu kilometrów domu pana młodego.

rano Panna młoda w oczach gości zamiatał podłogę, a ona rzuciła śmieci różne: sprawdza się, czy jest w stanie zarządzać. Następnie panna młoda - to już zaczęło być nazywane młode kobiety - maszyny Portage gościom naleśniki, a następnie rozprowadzane prezenty nowych krewnych. Wszystko szyte i haftować, że przez wiele tygodni na sobie, jej przyjaciele i narzeczona matka.

opowiadana JH Slusarev

Referencje

Wszystko

arcydzieła literatury światowej w formie streszczenia. Sceny i postacie. Rosyjski Literatura XX wieku / Ed. i zarys. V. Nowikow.- M.: Olympus: ACT, 1997 -. Do 896.

Dla

przygotowanie tej pracy zostały wykorzystane materiały z witryny briefly.ru/