NA Dob. Promień światła w ciemności

Kategoria: Podsumowanie prac

Artykuł Ostrovsky oddany dramat" Burza»

W

początku tego artykułu Dob pisze, że" Ostrovsky ma głębokie zrozumienie Życie rosyjski." On dalej analizuje inne artykuły na temat Ostrowskiego Krytycy pisali, że" nie ma bezpośredniego widoku rzeczy».

Następnie

Dob porównuje" Burza" z dramatycznymi kanonów:" Przedmiotem dramatu koniecznie musi być wydarzeniem, gdzie widzimy walkę namiętności i cła - do wypadków Konsekwencje zwycięstwa pasji i szczęśliwy, gdy zwycięskie długu." Także w dramacie musi być jedność działania i musi być napisana najwyższa literacka język. " Burza" z" nie spełnia najbardziej zasadniczy cel dramatu - zaszczepić szacunek dla moralnego obowiązku i pokazać szkodliwe skutki hobby, pasja. Katerina, winowajcą wydaje się nam nie tylko w dramacie nie dość ponure światło, ale nawet z blasku męczeństwa. Mówi tak dobrze, cierpi tak żałośnie wokół niej tak źle, że trzeba uzbroić przed jego prześladowców, a zatem, w jej twarzy uzasadnić imadło. W związku z tym, dramat nie spełnia jego wysoką cel. Cała akcja jest ociężały i powolny, ponieważ zaśmiecone scen i osób całkowicie niepotrzebne. Wreszcie język i jak aktorzy mówią, przewyższa wszystko cierpliwość wyhodowany człowiek ».

Ten

porównania z kanonicznego Dob posiada, aby pokazać, że podejście do produktu sporządzone przy założeniu, że jest on pokazany, nie prawdziwe zrozumienie. " Co myśleć o człowieku, który na widok dość kobieta nagle zaczyna rezonować, że jej nie lubię obóz Wenus Milo? Prawda nie jest w dialektycznych subtelności i żyć prawdę o tym, co rozumowanie. Nie można powiedzieć, że ludzie są z natury zła, a zatem nie może być wziąć się do zasad, które dzieł literackich, takich jak, na przykład, wice zawsze triumfuje, a cnota jest karane ».

pisarzy « nadal pod warunkiem była mała rola w ruchu ludzkości do naturalnych zasady" - pisze Dob, następnie Szekspira przypomina, że " Pchnął ogólną świadomość ludzi na kilku poziomach, na których nikt przed nim nie podniósł." Ponadto, autor zwraca się do innych krytycznych artykułów o" Burzy" w szczególności, Apollon Grigoriev, który twierdzi, że główną zasługę Ostrovsky -" . Narodowości" w jego " Ale co to jest narodowość, panie Grigoryev nie wyjaśnia, a ponieważ jego uwaga zdawała się nam bardzo śmieszne" .

Następnie

Ur przychodzi do definicji sztukach Ostrowskiego w ogóle jako" Pieces of Life": " Chcemy powiedzieć, że jest na pierwszym planie jest zawsze ogólna sytuacja życie. On nie karze, ani złoczyńcą czy ofiarą. Widać, że ich pozycja dominuje w nich, a Ty ich winić tylko tym, że nie wykazują one wystarczająco dużo energii, aby wyjść z tej sytuacji. I dlatego nie wahał się rozważyć niepotrzebne i zbędne, te osoby o sztukach Ostrowskiego, który nie uczestniczą bezpośrednio w intrygi. Z naszego punktu widzenia, osoby te same potrzebne do gry, a także najważniejsze: oni pokazują nam środowisko, w którym Akcja toczy się, rysować pozycji, który jest ustalany przez sensie aktywności główne postacie w sztuce" .

W

" Burza" jest szczególnie widoczna potrzeba" zbędnych" osób (średnie i epizodyczne znaków). Dob analizuje repliki Feklushi, Glasha, dziki, Kudryashov, Kuligina itp. autor analizuje stan wewnętrzny bohaterów" ciemny królestwa": " Jakoś nieswojo, to nie jest dobre. Oprócz nich, nie pytaj ich wzrosła kolejny Życie z innymi zasadami, a mimo to jeszcze nie widziałem dobrze, ale wysyła złe wzrokiem ciemne tyranów tyranii. I bardzo Kabanov poważnie zachwiać przyszłością starego porządku, z którą przeżył wieku. To przewiduje się do końca z nich, starając się zachować ich wartości, ale czuje, że nie ma im dawny szacunek i że przy pierwszej okazji rzucają ».

Następnie

Autor pisze, że" Burza" jest" najbardziej decydującym p...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest podwójne znaczenie tytule dramatu Aleksandra Ostrowskiego " ...
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Katerina i Larissa: kto jest silniejszy (Dramaty "Pan Ostrovsky" ...
  • Podsumowanie na temat: To nie jest tylko "paczka", a następnie dokumenty są potrzebne