Ivan Lazhechnikov. Ice House

Kategoria: Podsumowanie prac

Petersburg zima 1739/40 MR: kopce zimowe bezlyudstvo. Caryca Anna Iwanowna, choć liści i uchwyty przypadków wyraźnie idzie z dnia na dzień. Biron, książę Kurland, czyści jego miejsce linijki. Minister i szef szafka Mistrz polowania Artemij Pietrowicz Wołyń gofintendant Perokin, Tajnej radny i Earl Schurhov Sumin-Kupshin czeka obalenia potężnego wypadku.

W

Czwartek Yule tydzień w domu ministrem Wołyń preparaty Naleśnik merrymaking do której polecono zorganizować cesarzowej. Przed Pan domu i jego sekretarzem Zudoy pary ciągów są przedstawiciele ludzie mieszkający w Rosji, wśród których brakuje malorossiyanina. Kobieta Roma parę uderzające podobieństwo do ukochanego mistrza Gough dziewiczy państwowego - Mołdawska księżniczka Marioritsey Lelemiko. Mariula cygańskiej imię, ona - matka Marioritsy, nieświadomy swojego pochodzenia. Sam na sam z Wołynia, Cygan zaprzecza związek z księżniczką, ale wynajmujący zobowiązuje się ułatwić zbliżenie Ma czekać na zmiany w Empress Biron. Jego sekretarka ostrzega hosta Itch angażować się w walce z księciem, który sam sługa wykrada zwłoki Gordenko. Anonymous Asystent przekazuje prawdziwy wypowiedzeniu malorossiyanina choć na szczęście przed Wykrywanie tego papieru siostrzeńca Lipman Eichler przyznane Biron sekretarzy biurowych.

Inne

pasja Wołyń - osiemnaście ożenił Księżniczka Marioritsa Lelemiko. Córka Moldavanskii książę od dzieciństwa stracił ojca i matkę, poszła do dziedziczenie Hotinskaya Pasha, ale po zrobieniu Khotina powierzono rosyjskie Marioritsa miłosierdzia suwerena. Fatalizm, która była księżniczką z dzieciństwa engorged, sugeruje, że w chwili urodzenia ma się kochać jej Wołyń.

Gabinet Ministrów na wszystkie możliwe sposoby - przez Cygana, który wymaga wdowca z urojoną obiecuje poślubić sierotą przez próżno nauczycieli Marioritsy Trediakovsky - Pisze do księżnej Lelemiko ukrywa przed nią, że był żonaty. Duke, pogłoski rozprzestrzeniania śmierć żony Wołyńskiego i uznając, że przez jakiś czas w Moskwie, ogrzewa miłości Moldavanskii romans z Princess. Biron znalazł słaby piętę" Achilles", ponieważ Cesarzowa nie wdychać na dziewczynę. Więc książę pozwala wróżki wejście do pałacu do księżniczki, i miłość - korespondencja

.

Cudzoziemcy Sąd zacząć obawiać Strona rosyjska, strona która staje się coraz Cesarzowa. Ostatni spór Wołyń Biron poczuł burzę w obecności Ilość Munnich, życzliwy ministrem i wicekanclerz Osterman który odgrywa dwuznaczną rolę w walce z przeciwnikami. Główne różnice Polska wynikać roszczenia do odszkodowania za przeniesienie wojsk rosyjskich przez jego właściciela: Biron uważa je za uczciwe i Wołyń śmiało uważa że taki widok może mieć tylko wasalem Polski. " I czy musi umrzeć!" - Powtarza szaleje Biron po odejściu wroga. Ale potem dowiaduje się, że ciało Gordenko skradziony.

Wołyń po kłótni wpada do pałacu, mając nadzieję zobaczyć jego ukochana, gdzie stwierdzi jej gry w bilard z Anna Iwanowna. Ich ciąg osadów błaznów z nich ma swoje własne cudzoziemców firm i rosyjski. Cesarzowa dziś zły na Biron. Biron przybył omawia błaznów: oferuje narzeczonej Kulkovskomu Podachkinu (podejrzewa Itch) - Wołyń zaskoczony sławę Jego arystokratyczna dama. Duke to nawiązuje do jej majestatu na osoby, które żonaty i ukryć. Shute włoski Pedrillo Biron przychodzi na ratunek: jest uwieść dziewczynę z pałacu. Anna Iwanowna wściekły, że przegrywa Pokuta to - jego żona, córka urodziła kozła sądu wczoraj i wszyscy są zaproszeni w ojczyźnie. Cesarzowa śmieje się serdecznie.

Między

tak blisko Admiralicji i Pałacu Zimowego stał odważny lodowy pałac. Noc gdy świeci, Wasza Królewska Mość, a wraz z nim wszystkie Petersburgu iść do kontroli cud. To bardzo szczęśliwy Wołyń, Biron dostaje w niełaskę. Strona ro...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Ernest Johann Biron
  • Podsumowanie na temat: Galicja-Wołyń
  • Podsumowanie na temat: Galicja-Wołyń
  • Podsumowanie na temat: Galicja-Wołyń
  • Podsumowanie na temat: Galicja-Wołyń