Rainer Maria Rilke. Zauważa Malta Laurids Briggs

Kategoria: Podsumowanie prac

Rainer Maria Rilke (Rainer Maria Rilke) 1875/26

Uwagi

​​Malta Laurids Brigge (Aus den Aufzeichnungen des Malte Laurids Brigge)

Roman (1910)

Hero Narracja Malta-letni Duńczyk Laurids Brigge ostatnia Przedstawiciel rodziny szlacheckiej, jest sam w Paryżu progu ubóstwa. Jego obserwacje skupić się teraz, w jaki sposób żyć w Paryż wyrzutków: Bunkhouse, odór chloroformu w szpitalu dla ubogich, ryk tramwaje, żebracy, sprzedają coś lub próbuje narzucić jakiś przechodzień bzdura niczego - w skrajnej nędzy na wszystkie ludzie tracą indywidualność, a nie żyć swoim życiem i nie umrzeć" śmiercią naturalną". Cały Doświadczenie kultury duchowej, skumulowana mądrość wieków, decyduje Malcie, w stanie pomóc osobie się oprzeć, że ujednolicanie która jest narzucona z otaczającej rzeczywistości, ponieważ wiedza jest wiecznie skierowane głównie na tym, że otacza ona, lecz nie Sam. Bohater jest przekonany, że przez wiele wieków ludzkość obsługiwane tylko powierzchowne i znaczenia wiedzy, która jest nadal tajemnicą dla siebie. Każdy, kto znaleźć siłę, aby spojrzeć w oczy to gorzka prawda, jego zdaniem, powinien natychmiast zacząć robić coś dogonić. Dlatego siada do pisania notatki. Jego praca - akt duchowej ascezy. Malta i zdaje sobie sprawę, jak trudne przypisane zadania. Trudno sposobem poznania go doprowadzi do osiągnięcia holistyczny światopogląd, tylko w stanie rzucić światło na pochodzenie sens ludzkiej egzystencji. I śmierć, też. Śmierć dla pacjenta Malta - logiczne i konieczne końca życia. Każdy człowiek powinien być" własny śmierć" wynikające z tego życia.

Odkrywanie

Mężczyzna wpatrywał się w obliczu jego Malta ludzi los, chce widzieć w każdym człowieku jest wyjątkowy, specjalny, który odróżnia go od innych. Wewnętrzny spokój lub sparaliżować wszelkie bezcenne dla żebraka Malta i pełne tajemnicy, jeden zrozumiał znaczenia i wartości. Aspiracja zrozumieć osoby wyłącznie na podstawie jego osobowości, jednostki i Specjalne, nieuchronnie prowadzi do ryzykownych obwodu Malta na siebie. Wspomnienia z dzieciństwa prześladuje stron książek, mieszka doświadczenie Paryż - wszystkie nawleczone na jednym pręcie nabywa wszystkie subiektywne Specjalna kolorystyka osobista.

Chcąc

zachować swoją odrębność, Malta skazuje się na samotność. System obiektywnych relacji, które nieuchronnie zawartych każdego człowiek postrzega jako" maska", dyktuje swoje gesty i słowa, i dlatego podporządkowuje życia" I". Nawet miłość, uważa Malcie ogranicza prawdziwej wolności człowieka. Na, co do zasady, a to nie jest wolne od Posiadanie pasji, pragną podporządkować życie innym. A potem jak miłość stwierdzić istnienie którego kochają, w pewnych granicach, oczekiwań i nadzieję, że warunki są kochającym grę, pewien wzorzec zachowania ulubiony. Dlatego ważne jest, Malta przypowieści o synu marnotrawnym, który opuścił dom dlatego, że nie chce być kochany, nie chcą zadowolić się tylko jednym Opcja losu, który został utworzony na oczekiwania i nadzieje bliskich, pozbawiając go prawo do głosowania, własne" ja". W swoich wędrówkach po świecie ma nadzieję, Syn Marnotrawny znaleźć miłość, która nie ograniczy wolność innych, nie została zmniejszona to pragnienie posiadania i dyktować. W pewnym momencie wydawało mu się, jakby ją znajdzie w miłość Boga. Ale to rozwiązanie jest iluzoryczna.

W

ogólny kontekst powieści skonfrontować tę przypowieść opowieści o" wielkiej miłości" - Gaspare Stump, Marianne Alkoforado, ukochany kuzyn i Malta Abelone. Tutaj miłość nie jest spekulacyjne, ale żywy, zdolny samozaparcia, nie utrudnia istnienie człowieka, lecz tylko jego przedmiotem przezroczyste cisi promienie otwieracze podobało się. Jednakże stwierdza Malta Siły wewnętrzne dla tych uczuć,

Trying Z jednej strony,...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Malta
  • Podsumowanie na temat: Malta
  • Podsumowanie na temat: Malta
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: Malta. Cicha Port