Katharina Susanna Prichard. Dziewięćdziesiąte

Kategoria: Podsumowanie prac

Katharina Susannah Prichard (Katharine Susannah Prichard) 1883/69

dziewięćdziesiątych (Ryczące dziewięćdziesiąte)

Roman (1946)

Roman " Lata dziewięćdziesiąte" - pierwsza część słynnej trylogii, która obejmuje także powieści " Golden Mile" (1948) i" Nasiona Winged" (1950). Pokrywy Trilogy sześćdziesiąt-letniej historii Australii, od lat dziewięćdziesiątych. W są te same znaki; ich los i relacje pisarz ślady z niesłabnącą uwagą.

dziewięćdziesiąte lat - gorączka złota w Australii, gdzie w północno-zachodniej części kraju, Tłumy przybywali z całego świata, w nadziei, że bogaci. Zrobił oni? W swojej powieści, pisarz i wyraźnie odpowiada na to pytanie.

Złoto! Na niej zależy życie wspólnoty ludzkiej. Każdy marzy o bajecznym bogactwie. Słysząc o nowym odkryciu osiągnie porozumienia z górnikami, wszystko są w ruchu. Ludzie gromadzą się na poszukiwanie złota. Tyazhelogruzhenye wielbłądy, wózki, koszyk, wózki, ciągnięty przez starego NAG, Bityug, osły, ludzie na rowerach, konno, pieszo z taczek ręcznych - wszystko nieodparcie spieszyć na poszukiwanie skarbów. Przez takich ustaw i życiu wsi Południowej Krzyża, gdzie lata są suche i długo, w których nie wystarczy żywności i wody.

Przed

nam to życie kilku rodzin niezamożnych i skromny, typowy Przedstawiciele pracowników w Australii. Taka rodzina i Sally Morris Gough, w którym, z pewnością odgrywa ważną rolę Sally. Zdrowy rozsądek, wytrwałość, odwagę, czystość duchową - to główne cechy jej charakteru, pomaga przetrwać w warunki ciężkiej walki o byt, która skazuje jej życie. Więcej Dziewczynka wychodzi za mąż Morris Gough, ne'er potomstwo Angielski arystokratycznej rodziny, która do wysyłania korekt Australia, dostarczając niewielką ilość pieniędzy. Rolnik z nim nie działa - nie dogadać się z pracowników nie wiedział, jak do gospodarstwa, a następnie inwestuje w moja, ale traci je z pracy. Staje poszukiwacz złota w gorączka, Morris chce wrócić do Anglii i przywrócić bogactwo milioner rodzina. Ostatecznie kończy grabarza. Sally sama - córka i wnuczka Australijskich pionierów, i ta myśl pomaga jej w trudnych momentach życia. Ona nie czuje się obco w bezgranicznym i tajemniczym bezmiarze Australii Zachodniej. Przecież to jest to samo w Australii, mówi tak, choć jest tu inaczej niż w południowe lasy, gdzie dorastała.

W

rozliczenie Krzyża Południa, to Kalgoorlie Sally otwiera jadalnię, a następnie pensjonat dla poszukiwaczy. Pomaga pracowników górników w których sielankowych niezmiennej zasada partnerstwa. Dlatego też ostro potępił Morris, który w jednym z jego nieudana kampania dla chorych złota pozostawić tubylców Sally. Uratowanych jej życie. Jednak nadal poszukiwacze uważają, że ludzie są pokryte smołą i po cenach dumpingowych pióra dla mniej grzechów niż ten stosunek do żony. Sally nie pozwala nakrzyczeć ktoś Morris i pozostaje mu wierny, mimo wszystkich ofert Frisco de Morfe, stary towarzysz Morris, coraz bardziej zamożne i kupuje w okresy stagnacji na nic kopalniach rzemieślniczych i gruntów. Pocz, podejmują lub kradzieży przez Frisco - jedno i to samo. Frisco kupuje Maritanna, naiwny rodowity dziewczynka, jej ojciec i jej przyszły mąż kilka butelek wina i dwa paczek tytoniu. Ale nie chce przyznać się do swojego dziecka. Maritana i jej matka Kalgoorlie - jest bohaterką reprezentujący temat Aborygenów w powieści, bardzo blisko pisarz. Są czarne charaktery, zauważa, że ​​tuzemok porwana, zgwałcona je, a drugi biały płacić za cudze winy - Aborygeni żadnej zemsty biały. Więc motyw nienawiści między białymi i tubylców. Ona już była ogłosił na pierwszych stronach powieści, która mówi o tym, jak Kalgoorlie właśnie urodziła dziewczynkę, dwóch białych mężczyzn zmuszony zabrać je do miejsca, gdzie jest woda.

Po...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Angielski artyści - naukowców w dziedzinie projektowania i David W. Morris ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Algorytm Knuth - Morris - Pratt
  • Podsumowanie na temat: Ludzie i społeczeństwo Australii