PIMelnikov. W lesie

Kategoria: Podsumowanie prac

Średniej

XIX wiek. Privolny, bogate lasy i rzemieślnik lyudom Region - Top Zavolzh'ye. Życie tutaj w pracy i dobrobytu, wyznając starą wiarę. Istnieje wiele chłopi w bezpańskich sklepów, które są zwane thousanders.

Jednym

takie bogate Thousanders Patap Maksimych Chapurin zamieszkuje Wołgi w miejscowości Osipovka. Ich czyny Chapurin prowadzi sumienie, i dla niego od wszelkiej czci i szacunek.

Chapurinskaya mała rodzina. Żona Aksinja Zakharovna tak dwie córki: najstarszy, Nastia osiemnaście ojcowie ulubione i Praskovja, rok młodszy. Córka Właśnie wróciłem do domu rodzinnego Komarovskaya klasztoru, gdzie ksieni była Manefa matka, siostra Patapa Maksimycha,

Nie

Chapurina mieć inną córkę Bogodaev, przyniósł im Grunya sierotą, ale ma mąż za bogatego kupca i mieszka w innej wsi.

Zima czasami z lodowych powraca Chapurin raduje udanej podróży DELOVOI spotkanie z domu, daje im prezenty.

Lewa

sam po kolacji z żoną, Patap Maksimych zapowiada jej, że jeden z tych dni przyjdzie drodzy goście - Snezhkov bogaty kupiec z synem, którego Chapurin Inne Nastia problem. Dla niego, to małżeństwo jest honorowy i opłacalne.

Czy

Trifon Shaggy trzech synów i dwie dziewczyny. Najbardziej udane dzieci - starszy przystojny i biegli skrętu pierwszy przypadek, Alex. Trifon przechowywane toczenia i wszystko jest dobre, ale ułożone na chłopskiej nędzy - pierwszy ogień, a następnie nieznanych złoczyńców okradziony czyste. Kudłaty miał dwóch synów w ludzi na zysk dać. Aleksiej zajechaliśmy Chapurin.

Chapurin w żarliwej miłości nowego pracownika na skromność, pracowitość i masterovitey. On ma zamiar zrobić to urzędnik, który wrzucać wszystkie inne będzie, ale jego intencje jeszcze ogłosić.

Na

urodziny Axinya Zakharovna Manefa matka przybywa w towarzystwie dwóch młodzi nowicjusze. Jeden z nich, rześki Flenushka, wywołuje szczere tajemnic dziewczyny -. Nastia wyznaje swą miłość do Alex

Omawiając

Zwierzęta, jak lepiej zorganizować na recepcji, Patap Maksimych Nastia pyta, co ona myśli o żonatym-stve, on już zhenishok dla niej schowane.

Nastia Pierwszy ze łzami w oczach zapytał ojca, aby nie dać jej niekochany i odmowy, stwierdza stanowczo, że w tym przypadku będzie mnichem.

Brisk

i szybka Flenushka zmniejsza Nastya z Aleksym. Gdy pierwsza randka Nastia " Namiętnie spojrzał w oczy słodkie i rzucili się do jego klatki piersiowej ...».

wizyta Imię rodziców i pogratulować Aksinya Zakharovna Anioł przychodzi i szczęśliwy Agrypina Pietrowna (Grunya).

Przyjdź

wszystkich nowych gości, w tym Yakima i Prokhorychev Stukolov, długoletni znajomy Chapurina; Podróżował ponad ćwierć wieku, gdzieś na świecie. Wraz z Stukolovym posiada i kupca z Djukov.

Stukolov opowiada publiczności o swoich wędrówkach, wskazuje na to, co jest Posłaniec Belokrinitskogo Old Believer biskup, ale nie jest zajęty sprawami kościół. Ma informacje o depozytach w lasach Volga" glinianych olej" (złoto) i patrząc na wydobycie jego towarzyszy.

Conversation Alex słyszy to, i to oczy świecą się z myślami o ewentualnej przyszłej wzbogacenie.

wiązane Rozmowę przerywa przybycie ojca i syna Snezhkova. Starszy Snezhkov odbyła przekonany - jest tutaj wszystko bogatsze i szlachetniejsze - szczyci obyczaje Wittiga Kupcy Moskwa. Chapurina i jego goście historia ta pogrąża się w zakłopotanie.

Nastia natychmiast odgadnie o intencji ojca i szeptem Flenushke:" Nie przychodź kojarzeń ».

Nieco

nie do północy, goście ucztowali wreszcie poszedł po pokojach, ale nie wszystkie śpi. Pościel i Manefa matka, zszokowana spotkanie z człowiekiem, którego ona długo wierzyli zmarłych. Miała grzech w młodości, urodziła córkę Stukolova. Skitnits osłonięte dziecko, i zamiast wziął grzesznika z obietnicą:" ...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Ukraińsko zhіnka. Її Gromadska i suspіlna rolę. Slavetnі ukraїnki: Marous ...
  • Podsumowanie na temat: Wiara - to jest obowiązkiem, którego podstawą jest wieczność
  • Podsumowanie na temat: "Miłość - jest, kiedy chcesz, co nie jest, i nie będzie się działo&quo ...
  • Podsumowanie na temat: W walce z terroryzmem, wszystko jest dobre!
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...