Christy Wolf. Niebo podzielone

Kategoria: Podsumowanie prac

Action pojawia się w 1960/61. w NRD. Główny bohater, Rita Seidel, student, pracował podczas wakacji w fabryce wagonów, leży w szpitalu po prawie potrącony przez samochody na manewrowanie dróg. Następnie okazuje się, że to była próba samobójcza. W szpitalu, a następnie sanatorium, wspomina swoje życie i to, co doprowadziło ją do takiej decyzji.

Dzieciństwo Rita przeszła w małej wiosce, do którego doszło po wojnie na terytorium NRD. Aby pomóc jej matka poszła do pracy wcześnie w lokalnym biurze ubezpieczeń i, przyzwyczajony do nudnym życiu małej miejscowości, jest zdesperowany, aby zobaczyć coś w życiu nowe i niezwykłe. Ale w ich miejscowości jest apteka Manfred Gerfurt - zrelaksować się przed przewodowej pracy. Między młodzieżą rozpocząć romans. Manfred mieszka w małym miasteczku przemysłowym i pracuje w zakładzie chemicznym. Pisze list do dziewczyny, w niedziele, odwiedza ją. Zamierzają żonaty, nieoczekiwanie pojawia się w miejscowości Schwarzenbach Erwin, profesor nadzwyczajny Instytut Pedagogiczny, zostały rekrutacji studentów. On przekonuje Rita zbyt wypełnić formalności, i przenosi się do miasta, gdzie mieszka Manfred. Osiada miała w domu.

Manfred

Nie lubię tego rodzaju Rita planowane samodzielne życie - on jest zazdrosny jej instytucji, ale jeszcze bardziej dla przemysłu budowy wagonów, w których decyduje się pracować przed pójściem do zdobycia doświadczenia życiowego.

Jednak

Rita ostatecznie opanował w fabryce; prowadzi proces socjalistyczny konkurencji, która oferuje jeden z pracowników, Rolf Meternagel. Wkrótce dowiaduje się, że kiedyś pracował jako majster w tym samym zakładzie, ale majster dał podpisać go" fałszywe" stroje i skanowanie, co stwierdzono poważne nieprawidłowości finansowych, Meternaged został odwołany. Ale on jest przekonany, w socjalistycznych ideałów wierzby, że tylko dzięki ciężkiej i bezinteresowny pracy może dogonić i wyprzedzić Niemcy. Rita naprawdę lubię tego człowieka.

Stopniowo

z rozmów z Manfred odkrywa, że ​​jej kochanek, a wręcz przeciwnie, obcych socjalistyczne ideały. Pewnego dnia, zdenerwowany rozmowa z rodzicami, którzy nie szanować, a nawet nienawidzi Manfred Rita opowiada o swoim dzieciństwie, Przyszedł do lat wojny. Po wojnie, chłopcy z ich pokolenia" właścicielem oczy widziałem, że w krótkim okresie navorochat dorosłych." Zostały wezwane do życia nowo, ale Manfred zawsze dręczą pytania:" Z kim? Z tymi samymi ludźmi?" Po ta rozmowa Rita pierwszy pojawia się wrażenie, że ich związek zagraża niebezpieczeństwo.

Wszystko

to dzieje się na tle trudności gospodarczych i zwiększenie konfrontacji z Niemcy. Dowiaduje się, że dyrektor zakładu, który zatrudnia Rita, nie wrócił z podróży do Berlina Zachodniego. Powiedział, że" dawno temu wiedziałem, że to rozpaczliwie." Reżyser staje się młody, energiczny inżynier Ernst Wendland. Rodzina Gerfurtov niepokój panuje ojciec Manfred zaprasza na Karetka dyrektor handlowy i obawia się, że skanowanie vskroyutsya pewne wady. Manfred matka z kobiecej intuicji uważa, że ​​zmiany w zakładzie oznacza wzmocnienie pozycji socjalizmu, i Zawsze nienawidziłem nowy system, to jest spisane z siostrą, która mieszka w West Berlin. Wendland rozmieszcza się spotkanie, w którym zachęca pracowników do pracy na sumienie. Rita podekscytowany, ona uważa, że ​​odwołanie dyrektora i socjalista pomysł może doprowadzić do realizacji planu, ale spotyka ją Manfred sceptyczny historia:" Czy ty naprawdę myślisz, że po spotkaniu, to pójdzie lepiej? Nagle zostaną wykorzystane? <...> W stanie liderzy będą w stanie? <...> Pracownicy będą myśleć o wielkich przemian, a nie o własne kieszeni?" Boi się, że panna młoda może ich entuzjazm życia społecznego do rozdzielenia.

Leżąc

na sanatorium łóżku, Rita ponownie i przeżyć szczę...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: George Gordon Byron. Manfred
  • Podsumowanie na temat: Manfred AZ "Trzy Portrety"
  • Podsumowanie na temat: Jeżeli pracownik nie jest uprawniony do tego urlopu może
  • Podsumowanie na temat: Nic nie jest bardziej skomplikowane i dlatego droższe, niż jest w stanie po ...
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...