Prawo karne

Kategoria: kryminologia

numer 1 Problem.

Dyrektor" Spectrum" Kovalenko Umowa z Głównego Księgowego Borzenkova między 01 marca 1996 na 01 marca 1997 systematycznie zaniżone przedmiotów opodatkowania w przy czym popełnił oszustwo podatkowe, które nie doprowadziły do przychody do budżetu państwa na dużą skalę. Wykwalifikowani działania i Borzenkova badacza Kovalenko ramach części 3 sztuki. 148-2 Kodeksu Karnego Ukraina zmienione w dniu 5 lutego 1997 roku. Prawnik powiedział Kovalenko Petycja do przekwalifikowania działania pozwanych na części 2 art. 148-2 Kodeksu Karnego Ukrainy zmienione w dniu 28 stycznia 1994 roku.

1. Określenie wpływu prawa karnego w czasie.

2. Co to jest wstecznej prawa karnego? Jakie prawo karne Jest najbardziej łagodne

3. Pasujące artykuły 148-2 kodeksu karnego zmienionego w dniu 28 stycznia 1994 r. i 5 lutego 1997 roku określić - który z tych przepisów karnych jest najbardziej łagodne.

4. Określić czas popełnienia przestępstwa i Kovalenko Borzenkova?

5. Czy petycja jest uzależniona od spełnienia prawnika?

Vіdpovіd:

1. Czy vіdpovіdnostі z art 6 kosmicznych Ukrainy: - zlochinnіst i karanіst dіyannya viznachayutsya prawa Yaky dіyav pid godzin vchinennya tsogo dіyannya.

również trzeba zwrócić uwagę przy rozwiązywaniu ten problem na czwartorzędu sovepshenno trwały i kontynuować ppestupleny Zdefiniować w uchwale plenum Sądu Vephovnogo ZSRR" w sprawie warunków STOSOWANIE temu i nadal amnestii i kontynuować ppestupleniyami" z 4 mapta 1929, zmienionej uchwałą Plenum 14 mapta 1963 (Biuletyn Vephovnogo Sąd ZSRR, 1963, N 3). Vpemenem sovepshenno ppestupleny trwały, tj. ppestupleny, hapaktepizuetsya neppepyvnym realizacja w określonym zachowaniu ppestupnost (nappimep, posiadanie broni palnej) Czwartorzędowych jest sovepshenno działania (lub zaniechania), CL skład ppestupleniya. Vpemenem sovepshenno kontynuować ppestupleniya, tj. ppestupleniya, hapaktepizuetsya sovepshenno pyada identyczne działania Kierunku osiągnięcia wspólnego celu i wspólnej zamiar sovepshenno jest sovepshenno Jedna z rodzin o takim działaniu.

2. Czy vіdpovіdnostі z art 6 kosmicznych Ukrainy: - prawo scho usuvaє karanіst dіyannya abo pom'yakshuє kara, siła dostał zvorotnu tobto poshiryuєtsya s czas wykręcił mu chinnostі takozh na dіyannya, vchinenі do Yogo Vidanov.

prawo scho vstanovlyuє karanіst dіyannya abo posilyuє Retribution, zvorotnoї krzemionka nie mam.

Oto kilka myśli na ten temat: Niedawna decyzja Sądu Konstytucyjnego Ukrainy z 02.09.99, N 1-rp/99 przypadku leczenia konstytucyjnego Narodowego Banku Ukrainy dotycząca oficjalnej interpretacji przepisów sekcji 58 Konstytucja Ukrainy (przypadek na wstecznym życie ustaw i innych akty prawne) z pewnością będzie mieć duży wpływ na sposób ustawodawstwo krajowe i praktyka jego stosowania, a zatem zasługuje wnikliwej analizy.

Ustęp 1 z częściowych rozwiązań operacyjnych Trybunał Konstytucyjny Ukrainy mówi:

" Świadczenie sekcji 58 Ukraińska konstytucja, że ​​ustawy i inne przepisy prawne nie z mocą wsteczną siłą, z wyjątkiem przypadków, w których ograniczenia lub stwierdzenie nieważności spoczywa na osobie, należy rozumieć, że jest to dla osoby i obywatel (osoba fizyczna)."

Jakie jest praktyczne znaczenie tego jest Wniosek?

pierwsze, zauważyć, że jest teraz na decyzję Kwestia obowiązujących ustaw i innych aktów prawnych (dalej - ustawy) w czasie do ustalenia normy docelowy. Wynika to z faktu , że osoby i podmioty mają różne zasady:

1) prawa dla osób fizycznych, w zasadzie, mieć moc wsteczną, to znaczy, (nazwany po drugim akapicie pkt 2. orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego)

" na razie, fakt, że stosuje się prawo lub innego aktu prawnego, podczas których działania są nastąpiło lub miało miej...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Zmіna umowa o pracę na KZPP Ukrainy do projektu Kodeksu Pracy Ukrainy jest ...
  • Podsumowanie na temat: Podstawy prawa karnego. Kodeksu Karnego Ukrainy
  • Podsumowanie na temat: KRIMІNALNY KOD Ukrainy (Projekt Kodeksu Karnego Ukrainy, 1998 i 2001 wersje ...
  • Podsumowanie na temat: Powodem jest to, że pіdstavi nevikonannya nerealіzatsії aktіv Trybunał Kons ...
  • Podsumowanie na temat: Zavdannya i organіzatsіynі Bazy pobudovi Tsivіlnoї obronny Ukrainy jest pra ...