Przestępstw w sferze informacji komputerowej

Kategoria: kryminologia

Wprowadzenie

1. Pojęcie przestępstw w sferze informacji komputerowej

2. Tożsamość Komputer karne

3. Motyw i cel

4. Profilaktyka przestępczość komputerowa

Wnioski

Literatura

Wprowadzenie

Generalnie

Zastosowanie karna nowoczesnych technologii informatycznych sprawia, że " Przestępczość komputerowa" nie tylko bardzo korzystne, ale dość bezpieczne rzecz do zrobienia. I nie za nic, że podkomisja ONZ ds. Przestępczości stawia to Problem na równi z terroryzmem i narkotycznego biznesu.

ogółem (dla Najbardziej ostrożne szacunki) roczne straty z" komputer Kryminał" w Europie i Ameryce są kilkadziesiąt miliardów US. , Podczas gdy w 90% przypadków detektywów ah nie może nawet dostać się na szlak sprawca. I to jest w Ameryce, gdzie zanotowano pierwsze takie przestępstwo w 1966 roku, a policja już zgromadzone jakieś doświadczenia w tej dziedzinie.

" Komputer zbrodnia" - To nie tylko kradzieżą pieniędzy. Ten" żart" z Wirusy elektroniczne. Znaczące i jednak nikt nie ustalił dokładnie straty powstają w wyniku rozprzestrzeniania się złośliwego oprogramowania. Na Rosyjski rynek oprogramowanie zapisane miesięczne występowanie 2 10 nowych wirusów.

problemem wirusów komputerowych w Rosji zajmuje się grupa specjalistów z FSB. Teraz komputery wędruje około 5000 odmian wirusów, które co tydzień przynosi około 5 nowych odmian nich, i że większość z tego" zakażenie" utworzony w granicach byłego ZSRR.

Te

Dane wyraźnie charakteryzować trend wzrostu przestępczości komputerowej i terminowe reakcja rosyjskiego ustawodawcy do zwiększenia publicznej Niebezpieczeństwa tego rodzaju przestępstw.

głównym problemem nowoczesny etap, prawdopodobnie znajduje się w poziomie kształcenia specjalnego funkcjonariuszy organów ścigania, a które będą prowadzone w Wymagania życie nowych przepisów.

Celem mojej

Praca jest próbą dać kryminologicznych informacji, eliminując Niepewność wiedzy przestępstw informatycznych.

1. Pojęcie zbrodni w okolicy informacje o komputerze

Obecnie istnieją dwa główne nurty myśli. Jeden Niektórzy badacze dotyczy działań przestępczych, w których komputer Komputer jest obiekt lub ataki broni. W tym przypadku Kradzież komputera jest również przestępczość komputerowa. Kolejna część Naukowcy twierdzą, że celem ataków jest informacja przetwarzane w systemie informatycznym, a komputer służy jako narzędzie ingerencję. Muszę powiedzieć, że prawodawstwo wielu państw, w tym w Rosji zaczęła się rozwijać na tej drodze. W rozdziale 28 kodeksu karnego Rosja definiuje następujące czynności społecznie niebezpieczne przestrzeganie technologii komputerowych:

1. Nielegalne Dostęp do komputera informacje prawnie chronione, tj. Dane silnika przewoźnik, maszyna elektronnovychislitelnoy (komputer), systemu komputerowego lub sieci, , które spowodowało zniszczenie, blokowanie, modyfikacji lub kopiowania informacji, zakłócenia komputera, systemu komputerowego lub sieci.

2. Utwórz programy komputerowe lub zmiany istniejących programów, znanych prowadzić do nieuprawnionego niszczenia, blokowania, modyfikacji lub kopiowania informacji, zakłócenia komputera, systemu komputerowego lub sieci, a także Używanie lub rozpowszechnianie takich programów lub przewoźników maszyn z takie programy.

3. Naruszenie korzystać z komputerów, systemów komputerowych lub sieci przez osobę mającą dostęp do komputera, systemu komputerowego lub sieci, które spowodowało zniszczenie, blokowanie lub modyfikacja informacje komputer chroniony przez prawo.

Jednak

przestępczości komputerowej należy rozumieć w szerokim znaczeniu słowa. W ramach przestępczości komputerowej należy rozumieć pod prawa karnego społecznie niebezpieczne działania, w kt...


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Przestępstw w sferze informacji i technologii komputerowej
  • Podsumowanie na temat: Przestępstw w sferze informacji komputerowej
  • Podsumowanie na temat: Przestępstw w sferze informacji komputerowej
  • Podsumowanie na temat: Przestępstw w sferze informacji komputerowej
  • Podsumowanie na temat: Przestępstw w sferze informacji komputerowej