Pieniądz elektroniczny w Internecie

Kategoria: kryptologii


pojęcie pieniądza elektronicznego w Internet
normalnej eksploatacji już w Internecie - Informacje o zakupie (tekst, grafika, itd.), oprogramowanie lub usługi (np. właściwego dostępu do Internetu). To jest tradycyjny używać do tego karty kredytowe przeznaczenia. Jednakże w przypadku małych zakupów w którym Internet 99,9%, metoda ta nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Dzisiaj kupowanie czasu, na przykład w Internecie, do pliku tekstowego z jego ciekawe informacje, kupujący musi przedstawić sprzedawcy (który zazwyczaj nie wie, i uwierzcie, który nie ma powodu) wszystkie informacje dotyczące jego karty i o sobie, w tym liczby i ważności karty, imię i nazwisko oraz adres. Minimalna, kupujący ryzykuje w ten sposób jest to, że z jego karty nie wycofać, i kilka innych, dobrze, maksymalna - To właśnie kartę wypłacić więcej pieniędzy niż to było nawet (i średnio Karta jest kilka tysięcy dolarów), a dane klienta rozchodzą się na wszystkich chętnych.

Uczciwy sprzedawca, a jednocześnie trudne czasy - nie ma zaufania że dane na temat karty i jej właściciela, który sprawia, że ​​nabywcy poprzez sieć, nie ukradł, a on nie będzie musiał wrócić jakiś czas później strzał na pieniądze ze skradzionej karty oraz dodatkowo numer zapłacić grzywnę bank (kara może być na przykład dla każdej transakcji Zwrotu - obciążenie zwrotne. W związku z tym, nie jest możliwe, aby nie uznać zasadność klasyfikowania transakcji kartą amerykańskich banków za pośrednictwem sieci do ryzykowne - a zatem są oskarżeni o popełnienie takich sprzedawców ustawiane i pół do dwóch razy większa niż normalnie).

Jest oczywiste, nisza dla zastosowania innych systemów płatności w Internecie, bezpłatne Z powyższych wad. Takie systemy są wdrażane za pomocą pieniądz elektroniczny, który może być zarówno szyfrowane i zabezpieczenia elektronicznego fałszerstwa podpisu (nie kopiować) nominalna przewoźnik - zbiór danych, oraz nagrywanie na rachunkach w wirtualny bank Protected Access.

aspekty
pieniądza elektronicznego Realizacja prawa do prywatności
prawo do poufności zakupu - prawo naturalne, które za każdym razem używamy płacąc gotówką w sklepie. Nie, nie w pyta się, kim jesteś, jak się nazywasz i gdzie mieszkasz. Nikt poinformować o tym bank, który można kupić i ile. Uświadomić sobie i docenić uruchomić go w prawo, starając się kupić jakiś drobiazg w Internecie karta. Inny sposób realizacji prawa do prywatności w Internecie, z wyjątkiem wykorzystania pieniądza elektronicznego, nie.

Minimalizacja podatku od transakcji i uproszczenie księgowości
Proste pytanie - czy firma zarejestrowana w kraju produkuje Oprogramowanie do innego, sprzedaje go za pośrednictwem spółki - procesor operacje z elektronicznego pieniądza Internecie, zarejestrowana w trzecim kraju, kupujący czwartego kraju, który, w jakim kraju i jakie podatki płaci? Należy mieć na uwadze, że szczególne rodzaje pieniądza elektronicznego nie mogą być uznane jako oficjalny środek płatniczy i, odpowiednio, taki dochód w gotówce nie będą akceptowane jako dochód pieniężny, o ile pieniądza elektronicznego nie będą wymieniane na prawdziwe pieniądze.

I kolejny ciekawy przykład. Firma - operator komórkowy służy wielu klientów w kraju, masowe przetwarzanie przychodzących miesięcznie płatności od klientów i regularnie płacą odpowiednie podatki. Rozruch korzystać z usług zagranicznej firmy - operacje CPU z elektronicznym pieniądze, firma rozpoczyna gromadzenie ładunków swoich klientów w pieniądz elektroniczny w księgach rachunkowych spółki - i jako procesor przekłada niezbędnych środków do ich kont na prawdziwe pieniądze. Tak więc, oprócz uproszczenia księgową (ze względu na fakt, że zamiast masy firmę...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pojęcie pieniądza elektronicznego, oraz perspektywy ich wykorzystania
  • Podsumowanie na temat: Informacje i mechanizm pieniądza elektronicznego
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: Ewolucja i perspektywy rozwoju pieniądza elektronicznego
  • Podsumowanie na temat: Perspektywy rozwoju pieniądza elektronicznego w Rosji