Protokoły kryptograficzne

Kategoria: kryptologii

protokół - to sekwencja kroków, które mają dwa lub więcej Strony wspólnie rozwiązać problem. Należy zwrócić uwagę na że wszystkie kroki są podejmowane w ścisłej kolejności priorytetów, i żaden z nich nie nie może być dokonane przed ostatnim zakończonym.

Ponadto, każdy protokół zakłada Udział obu stronach. Indywidualne mogą być mieszane z koktajlem, lecz protokół działania te nie mają żadnego związku. Więc musimy traktować ktoś zrobić koktajl do jej przygotowania i degustacji stali ten protokół. Wreszcie protokół wymagany do zamierzonego osiągnąć pewien cel, w przeciwnym razie nie jest protokół, a pusta rozrywki.

Czy

protokoły istnieją również inne Charakterystyczne cechy:

• każdy uczestnik protokołu musi zostać z góry powiadomiona o krokach, które weźmie;

• wszyscy uczestnicy Protokół Należy stosować się do jego zasad dobrowolnie, bez przymusu,

• muszą protokołu dozwolone jedynie jednoznaczna interpretacja, jego kroki były wyraźnie zidentyfikowane i zapobiega możliwości ich nieporozumienie;

• Protokół powinien opisać Reakcja uczestników do każdej sytuacji, które mogą wyniknąć w trakcie jego realizacja. Innymi słowy, jest to nie do przyjęcia położenia, w którym należy powstał protokół sytuacja nie jest zdefiniowane odpowiednie działania.

protokoły kryptograficzne zwany protokołem, który opiera się na algorytmie kryptograficznym. Ale Protokół kryptograficzny Celem jest często nie tylko zachowanie informacje w tajemnicy przed obcymi. Uczestnicy mogą protokół kryptograficzny być bliskimi przyjaciółmi, którzy nie mają żadnych tajemnic przed sobą, a może być i nieubłagany przeciwników, z których każdy nie chce powiedzieć, co innego dzisiaj numer. Niemniej jednak mogą one potrzebować do podpisania wspólne porozumienie lub udowodnić swoją tożsamość. W tym przypadku kryptografii konieczna w celu zapobiegania lub wykrywania podsłuchu przez osoby z zewnątrz, i również, aby zapobiec oszustwom. Tak często protokół kryptograficzny wymagana, gdy uczestnicy nie mają zrobić lub dowiedzieć się więcej o tym, co zdefiniowany przez protokół.

Dlaczego protokoły kryptograficzne

W codziennym życiu, możemy czynienia z protokołów na każdym kroku - odtwarzanie w dowolnym gry, lub na zakupy w sklepach, albo poprzez głosowanie w wyborach. Wiele Protokoły Nauczono używać rodziców, nauczycieli szkolnych i przyjaciół. Reszta byliśmy w stanie nauczyć się samodzielnie.

dzisiejszych czasach ludzie wszystko często w kontakcie ze sobą za pomocą komputerów. Komputery, w W przeciwieństwie do większości ludzi, nie chodzą do szkoły, nie ma rodziców, a dowiedz się bez pomocy człowieka, nie mogą. Dlatego komputery muszą realizacji sformalizowanych protokołów tak, że mogą robić to, co ludzie wykonywać bez myślenia. Na przykład, jeśli magazyn nie będzie gotówki Maszyna, można jeszcze znaleźć się w stanie kupić go dla siebie konieczne rzecz. Komputer jest również zasadnicza zmiana w protokole może dostarczyć kompletnym bezruchu.

Większość protokołów że ludzie używają do komunikowania się ze sobą twarzą w twarz, dobrze wychowany sprawdzone tylko dlatego, że ich członkowie są w stanie rozpocząć bezpośredni kontakt. Interakcje z innymi za pośrednictwem komputera Sieć odwrotnie zakłada anonimowość. Czy grasz z nieznajomym w preferencji, widząc jak on tasuje talię i rozdaje karty? Czy możesz ufać swojemu pieniądze zupełnie obcy, więc kupił nic sklep? Czy wysłać kartę do głosowania pocztą, wiedząc, że się z nim być w stanie odczytać jeden z pracowników poczty, a potem powiedzieć wszystkim o Twoje nietradycyjnych lojalność polityczną? Myślę, że nie.

głupio zakładać że użytkownicy komputerów zachowywać bardzi...


strona 1 z 33 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Protokół TCP / IP. Ładowanie strony internetowej
  • Podsumowanie na temat: Protokół FTP. Opis i cechy
  • Podsumowanie na temat: Globalne ocieplenie i środki podjęte przez społeczność międzynarodową (prot ...
  • Podsumowanie na temat: Protokół TACASC +
  • Podsumowanie na temat: Protokół HTTP