Produkty Canning i oceny jakości w puszkach

Kategoria: gotowanie

1. Metody konserwowania żywności i surowców

organoleptyczne jakości konserw obrońcy

Podsumowanie Zadaniem ochrony - przygotowanie produktu do długotrwałego przechowywania, tak, że bez utraty smaku i wartości odżywczych świeżej paszy.

W świeżym

jak owoce, warzywa, mięso szybkiemu pogorszeniu w wyniku różnych rodzajów drobnoustrojów i aktywność enzymu. W normalnym toku działalności ( istnienie) mikroorganizmy są tkanki roślinne i zwierzęce, jak średnie, co przechodzi fundamentalne zmiany w jego chemicznej struktura.

Enzymy - kompleks związki organiczne, z ich bezpośredniego udziału wykonany Reakcje chemiczne, które powodują rozkład tkanki i warzyw pochodzenia zwierzęcego; zniszczenia enzymy, lub odwrotnie, tworząc odżywcze Substancje produktów konsumenckich. Dla niektórych drobnoustrojów charakteryzujących się takimi Funkcje, które mogą być stosowane do utrwalania żywności. Na przykład, w wyniku działania bakterii kwasu mlekowego owoców cukru (cukier zawarte w owocach i warzywach) przekształca się w kwas mlekowy, co ma zdolność do zachowania w celu zawieszenia wiele biochemiczne procesów. Proces jest na podstawie tej reakcji jest oparty na zachowaniu warzywa (Kapusta kiszona, ogórki do konserwowania, itp.). Jednak w większości przypadków efekt Mikroorganizmy te wpływają ujemnie na jakość produktu spożywczego. Głównym zadaniem zachowania - zapobieganie szkodliwym skutkom enzymy i mikroorganizmy do żywności. Podczas przechowywania żywności rzeczy Warunki, w których tworzone są stłumione albo całkowicie wyeliminowane Działanie mikroorganizmów.

W praktyce

Stosowane są różne metody sterylizacji: konserw, suszenia, konserw przez cukru, zamrażania, itp.

W domu

Warunki obecnie najczęściej stosowana w następujący sposób:

1. Konserw pomocą sterylizacji. Żywność w puszkach (owoce, warzywa, itp.) znajduje się w hermetycznie zamykane naczyniu i ogrzewano w temperaturze 100 ° C lub wyższej, to jest gdy mikroorganizmy śmierć.

2. Suszenie, odparowywanie. Świeżych surowych wyeliminować nadmiar wody. Suszone produkty - niekorzystne środowisko dla wzrostu mikroorganizmów, co zawiera małą porcję wody.

3. Zachowanie przy użyciu cukru i koncentracji. Przez które sposób puszkach soki owocowe z miąższu i bez ogrzewania ich aż długo, jak długo jego znacznej części woda wyparuje. W produktach w stężonym jako opóźniony rozwój większości mikroorganizmów. Często Stężonych roztworów dodaje się do 40-50% cukru. Zgodnie z tą zasadą przygotowane galaretki, dżemy, syropy, itp.

4. Canning poprzez tworzenie korzystnych warunków dla fermentacja mlekowa. Na podstawie tej zasady solenia, marynowania, oddawanie moczu owoców. Aby skutecznie wykonywać powyższy sposób zachowania, trzeba znać skład chemiczny gatunków i odmian owoców.

Mamy już

nadmienić, że w różnych owocach czynników zachodzących niepożądane zmiany. Ponieważ owoce odgrywają ważną rolę w żywieniu Ludzki konieczne zapewnienie przechowywania produktu, tak aby zapewnienia jej zużycia w okresie poza sezonem. Jednym z celów ochrony - przetwarzanie surowców, w szczególności świeżych owoców, które są łatwo pogorszenie produktu nadaje się do długotrwałego przechowywania, w tym naturalnych cechy i właściwości określonej klasy.

metody konserwowania żywności można podzielić na trzy grupy - fizyczny chemicznej i biologicznej.

Kiedy

Produkt konserw syrevovo na podstawie jego cech fizycznych surowców lub produkt nie dodaje się konserwantów. Te sposoby konserw są chłodzenie, zamrażanie, pasteryzację cieplną i sterylizacja, zachowując przy użyciu cukru w ​​wysokich stężeniach (Dżem, dżem, dżem, itp.), suszenie.

Dla

istnienie drobnoustrojów wymaga odpowiednie wsparcie temperatura około 2...


strona 1 z 10 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Czynniki, które zachowania jakości towarów. Nowoczesne metody ochrony. Fo ...
  • Podsumowanie na temat: Analiza zakresu i cech Tovarovednaja puree owoce i warzywa w puszkach do ży ...
  • Podsumowanie na temat: Identyfikacja fałszowania owoców konserw dla dzieci
  • Podsumowanie na temat: Rodzaje i metody kontroli wiedzy uczniów w nauce przedmiotu przechowywania ...
  • Podsumowanie na temat: Warunki przechowywania żywności