Towarowych i zaliczania Przyprawy

Kategoria: gotowanie

treść

Wprowadzenie

1. Sól

2. Badanie soli żywności

3. Ocet

4. Sosy

Lista Literatura używane


Wprowadzenie

Aby

przyprawy są przygotowane sosy (pomidorowy, owoce, delikatność, majonez), musztarda chrzanowa stołowy jadalnia, pasty mieszaninę przypraw z różnych dodatków i napełniaczy, kwasów żywnościowych, sód sól i inne rzeczy, które są wykorzystywane w celu poprawy smaku i zapachu żywności. W W przeciwieństwie do przypraw, posiadający wyłącznie pochodzenia roślinnego, w Kompozycja przypraw może obejmować produkty zwierzęce nieorganiczna sole i inne składniki.

przyprawy

badanie przeprowadzane zgodnie z działając na nich przez NTD organoleptycznych, fizykochemicznych, wskaźniki mikrobiologiczne i bezpieczeństwa.


1. Sól

kulinaria Sól - naturalny krystaliczny związek zawierający 97,0-99,7% czysty chlorek sodu i niektórych innych minerały wydobyte ze złóż naturalnych.

soli Tabela poprawia smak żywności i wpływa Procesów fizjologicznych w organizmie. Dostarczanie chlorku sodowego niewystarczająca ilość w organizmie człowieka prowadzi do poważnych naruszeń wody, soli i innych procesów metabolicznych. Chlorek sodu jest głównym Źródłem jonów chlorkowych niezbędnych do syntezy kwasu solnego podczas wydzielanie żołądkowe, jest częścią krwi, limfy, protoplazmy komórkowej służy jako główny regulator ciśnienia osmotycznego w tkankach i komórkach dotkniętych Elastyczność i razdrozhaemost mięśnie. Ion sól sodowa bierze udział w przewodzeniu impulsów nerwowych w tworzeniu soku trzustkowego określania reakcji alkalicznej i wielu innych procesów metabolicznych.

do normalnego życia ludzkiego ciała dzienne spożycie chlorku sodu powinno być 10-20 g dla dorosłych człowiek.

sól Tabela służy jako środek ułatwiający przetwórstwo w produkcji niektórych środków spożywczych do regulacji biochemiczne procesy niezbędne do formowania wyrobów i, jako środka konserwującego dla chronić je przed uszkodzeniem.

Sol klasyfikowane w zależności od sposobu Produkcji, przetwarzania, jakości (klasy), i skład cząstek wielkości.

sól

rock, co stanowi około 40% ogółu produkcja soli wydobywa się lub kopalnia odkrywkowa w W zależności od charakteru występowania warstwy na podłożu. Jej higroskopijność minimalne, jak sól kamienna zawiera kilka zanieczyszczeń (zawartość czystego Wysoka NaCl, 99%). Największy rozwój koncentruje sól kamienna Ukraina, Syberia, Kaukaz i Azja Środkowa.

gotowanej wytworzono przez odparowanie lub naturalne sztuczne solanki wydobywane z ziemi. Po otrzymaniu sztucznych solanek sól kamienna rozpuszcza się w wodzie wtryskiwanego do odwiertów do tworzenia soli. Następnie wprowadza się na powierzchnię odparowano pod normalnym Ciśnienie w otwartych kadziach płaskich (chrenah) w celu uzyskania tzw chrennuyu Urządzenie sól lub próżniowe (próżniowe suszone sól). Zawartość NaCl Sól próżniowa powinna wynosić co najmniej 99,7%. I organoleptyczne Parametry fizykochemiczne przegotowanej próżni soli przewyższa wszystkie inne gatunków soli.

największych przedsiębiorstw, które wytwarzają gotowanej soli, są słowiańskie (Ukraina), a Berezniki Borovskoe (Województwo Perm), Siergiejew (Republika Komi) i Usolsky (Irkuck obszar).

LAKE-sól wydobyte z dna jezior solnych. Górnictwo LAKE-sól skoncentrowane głównie w Rosji i Astrachania Regiony Wołgograd, regionu Ałtaju, Uralu, Kaukazu i Krymu oraz Turkmenistan. Z tysięcy słonych jezior jest największym jeziorem Baskunchak, z dołu, z których wydobywano sól jezioro przez kilka stuleci, a jego zasoby mogą zaspokoić potrzeby wszystkich mieszkańców Ziemi w ciągu około 1500 roku.

LAKE-sól zawiera więcej zanieczyszczeń (ił, glina, piasek) niż kamień, nada...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Rozpuszczalność soli, kwasów i zasad w wodzie (patrz tabela)
  • Podsumowanie na temat: Badanie wpływu składu soli w wodach formacji i niewielkich dodatków innych ...
  • Podsumowanie na temat: Badania nad mechanizmem działania synergistycznego mieszanin soli cynkowych ...
  • Podsumowanie na temat: Zapobieganie złóż soli
  • Podsumowanie na temat: Produkcja soli kamiennej