Mozaika w prezencie starożytnego Rzymu.

Kategoria: Kultura i Sztuka

Co Zdjęcia przychodzą do głowy na wspomnienie słowa" mozaiki"? Pierwszy przypomnieć zasadę mozaiki: skład harmonijnej kompozycji z wielu odrębnych elementów. A potem, że chciałby przypomnieć dzieciństwo, kiedy zabawy, dodając zdjęcia z tworzywa sztucznego mozaiki. Późniejsze lata szkolne - tworzenia mozaiki zdjęć przez wielkiego rosyjskiego naukowca MV Łomonosowa. A następnie przychodzą na myśl wspaniałe starożytne pałace, w których mozaika kafelkowanie ściany, podłogi, a nawet utwór w ogrodach. I wielka świątynia miłości, Taj grób Mahal! Może on być również nazywane model techniki mozaiki. Po tym wszystkim, sztuka Wystrój świątyni jest całkowicie składa się z małych elementów ze różnych materiałów.

Może

powiedzieć, że technika mozaiki powstała przez przypadek. Kiedy, po użyciu kamień dekoracyjny budynek pozostał jego małe fragmenty, te kolorowe kawałki jak szczątki spadały na długim torze narożniki ogrodów i parków. Ostatecznie uzyskać chaotyczny kolorowy wzór. Przekazywane mało czasu, a ktoś to zauważył. Później, podczas budowy budynki mistrzowie stworzone obrazy, już specjalnie wyłożone kolorowymi kamieniami małe wymiary i różne kolory i odcienie.

W

jego czas w starożytnym Rzymie mozaiki uznano za symbol bogactwa i dobrobytu. Budynki użyteczności publicznej i domy bogatych patrycjuszy zostały starannie urządzone mozaiki. Prawdopodobnie od tego czasu i stała się moda dekoracji pałaców mozaiki. Rzeczywiście, w tej mozaiki sztuki stosowane nie tylko marmur lub szkło różne odcienie i półszlachetne kamienie, a czasem i perełki. Zawsze miło patrzeć na grę kolorów na mozaiki zdjęć, które różniły W zależności od pory dnia i odbicie światła słonecznego.

rozpoczynających " Złoty wiek" sztuki mozaiki mogą być traktowane jako zarania starożytnego Rzymu. Jego autorytatywności, potęga militarna i sytuacja gospodarcza wysoki popyt Godna dekoracji. Do historii rzymskie mozaiki nie stać tylko starożytny elementem dekoracji budynków, sprowadzają się do naszych czasów, ale także cenny dokument historyczny. W starożytnym Rzymie, mozaiki zdobione ściany nie są Tylko instytucje publiczne i domy bogatych ludzi. Mozaika zdjęć zdobione mury świątyń i łuki. Nawet lokale łaźnie rzymskie" Terme" zostały ozdobione mozaikami. Tematy Roman odmiana mozaiki począwszy od zdjęć do zwycięzców wojskowej gry miłosne z mitycznych stworzeń; z wizerunkami bogów do scen myśliwskich. jak przedstawiono w mozaiki różnych aspektach życia: The gladiatorów gry, sceny teatralne, wyścigi rydwanów, itp. Aha, i oczywiście, Mozaika w starożytnym Rzymie przedstawione zwierzęta, zarówno mitycznych i faktycznie istniejących, mieszkańcy dna morskiego i wielu kwiatów, roślin i ptaki.

Sztuka Rzymska mozaika była tak doskonała, że ​​istniejące zdjęcia, można wyraźnie zobaczyć twarze ludzi (aby dowiedzieć się, jak wyglądają historyczne osobowość) i ubrania w stylu czasu, należy rozważyć szczegóły statków i rydwanów, dowiedz się ras psów i koni, itd. Tradycyjnie, rzymskie mozaiki mistrzów Nazwy firmy podpisały znaki przedstawione w obrazach, gdzieś na dnie. W większości przypadków jest to spowodowane tym wiele zabytków starożytnych inskrypcji architektura mają nowoczesne imiona.

Na

trwałość ręka rzymskie mozaiki grać co wykorzystywane do ich tworzenia jakości naturalnych materiałów, i że zdjęcia zostały utworzone bezpośrednio W miejscu instalacji. Starożytne mozaiki zdjęcia były ambitne, ale utworzony w stosunkowo krótkim okresie czasu. Po mistrza kaflowym pracował nie sam mistrz wykłady podstawowe elementy malarstwa i liczne jego uczniowie zaangażowani w tworzenie podstawowego tle. Mozaiką w tle obrazy rozmieszczone głównie kostki białego marmuru. I kostki nie ułożone w równych rzędach i półkola lub ł...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Mieszane (mozaiki) znaków
  • Podsumowanie na temat: Pomidor mozaiki tytoniu
  • Podsumowanie na temat: O mozaiki Kahrie Jami
  • Podsumowanie na temat: Panele dekoracyjne "Red Sun" w dziedzinie mozaiki
  • Podsumowanie na temat: Mozaika bruk wnętrza świątyni w Libanie: starożytne chrześcijaństwo.