Igor Grabar Emmanuilovich

Kategoria: Kultura i Sztuka

Grabar Igor Emmanuilovich (1871-1960) - rosyjski i radziecki artysta, wybitny historyk sztuki, pedagog, pracownik muzeum, laureat Nagrody Stalina, najpierw Stopień (1941) w dwutomowej monografii" Repin" (1937), ważne Członek ZSRR (1943), członkiem Akademii Sztuk ZSRR (1947), Ludzie Artysta ZSRR (1956).

Wykonawca Urodził się 25 marca 1871 w Budapeszcie, syn E.I.Grabarya, rosyjskim osoba publiczna, poseł do parlamentu austriackiego. On został ochrzczony Prawosławny ksiądz pochodzenia serbskiego, i stał się odbiorcą Konstantin Kustodiev, wujek artysta Boris Kustodiev. Dziadek przez Grabar Linia matki był Adolf Dobriansky, wybitna postać galicyjskiego-rosyjskim ruch, a jego matka Olga Grabar, również zaangażowany w edukację Rosyjskiej Aktywność w Galicji.

W

W 1876 roku rodzina przeniosła się do Imperium Rosyjskiego. Igor Grabar studiował najpierw w Moskwa Liceum carewicza Mikołaja (Liceum M.N.Katkova), a następnie - w ustawie Wydział Uniwersytetu w Petersburgu, którą ukończył w 1893 roku.

W

W przeciwieństwie do swojego starszego brata, Vladimir (1865-1956), który stał się znany jako prawnik, Igor preferowane karierę jako artysta w 1894 roku wstąpił do Akademii w Petersburgu Sztuka, gdzie jego głowa była krótko Ilja Repin. Akademia on ukończył w 1898 roku, a następnie studiował w Paryżu i Monachium. Udział w twórcze stowarzyszenie" Świat Sztuki" i" Unia rosyjskim Artyści" .

Wystawy

Z

Grabar 1902 udział w wystawach" Świat Sztuki" w " Salon" i" Unia"; Jego prace były wystawiane i za granicą - w Monachium, w Paryżu, w Salonie Jesiennym, w 1906 roku na wystawie sztuki rosyjskiej, zorganizowanym przez SP Diagilewa w Rzymie na międzynarodowej wystawie w 1909 roku, itp.

Po

Rewolucja Październikowa Grabar również aktywnie zaangażowany w malarstwie, tworząc zarówno krajobrazy, i urzędnik," sąd" skład.

pracy Historia sztuki

Poza

tworzyć obrazy ważną rolę w życiu artysty jest zaangażowany w badania i Zasięg. Grabar napisał obszernie o sztuce w magazynach - w " Świat Sztuki"," Waga"," stare lata"," Apollo" " Niwa" itp. Pisał teksty w publikacji" Obrazki współczesnych artystów do malowania" , który redagował składał również; Jest także redaktorem i największym pracownik próbował I.N.Knebelem edycja" Historii Sztuki Rosyjskiej", jak również seria monografii " Rosyjscy artyści." Na początku 1913 roku, Moscow City Duma Syndyk wybiera Grabar Galeria Trzeciakowska. Pozostał w tym Stanowisko to piastował do 1925 roku.

Grabar był kluczową postacią w życiu artystycznym Rosji Radzieckiej. Przyjaźnił się z żoną Natalia Sedova Trocki, którą poznał podczas wspólnej pracy w Narcompros dział muzeum. Na początku czystek stalinowskich Grabar zrezygnował wszystkie jego pozycje odpowiedzialności i powrócił do malarstwa. Namalował portret Dziewczyna o imieniu Svetlana, który nagle stał się bardzo popularny. Tajne było prosta: córka Stalina nazwano także Svetlana i wszyscy zgodzili się, że portret ona wyświetlona go.

W

z Grabar 1918/30 prowadził Central Restoration Warsztaty w Moskwie, a od 1944 pracował jako lider badań naukowych i warsztatów doprowadziły liczne komisje zaangażowane w konfiskaty obrazów z osiedli i ikony klasztorów.

Czy

konsultant Rady Naukowej na pracach konserwatorskich w Trinity-Sergiusz Laurel, dyrektor naukowy i główny architekt, który został powołany I.V.Trofimov.

W

początku 1943 roku Grabar zaproponował ideę rekompensaty za utratę radzieckich muzeach konto przepadek działa od muzeów w Niemczech i jej sojuszników. Ruszył Biuro Ekspertów, która kwalifikuje się dzieła z muzeów w Europie, przygotowanie" brygady trofeum", który poszedł do przodu i wziął pociągi z grafiką.

Krajobrazy i martwe natury:

" balustrady" (1901, Niżny Tagil Art Muzeum Sztuk Pięknych),

" wrzesień Śnieg" (1903, TG),

" Biały zima. Gawrony Nest" (1904),

" Luty lazur" (1904, TG),

" Marzec Śnieg" (1904, TG),

" Chryzantemy" (1905, TG),

" niechlujny tabela" (1907, TG)

" Gruszki na niebieskim obrusie" (1915, Muzeum Rosyjskie),

" Razyasnivaet" (1928)

" Ostatni Śnieg" (1931),

" Brzoza Aleja" (1940),

" Zima krajobraz" (1954)

Zmarł Igor Grabar w Moskwie 16 maja 1960 pochowany na cmentarzu w Nowodziewiczy Moskwa.

Referencje

Dla

przygotowanie tej pracy zostały wykorzystane materiały z witryny inostranka-newlife.com