Woodcarving w Rosji i na świecie

Kategoria: Kultura i Sztuka

Sztuka obróbka drewna, a mianowicie wątek, jest jednym z najstarszych człowieka rzemiosło. Ma długie artystyczne rzeźby zdobią dom i budynki sakralne, a także meble. Utworzone woodcarvings ogromne malowidła zdobiące ściany świątyń i domów bogatych. Cięcie drewna zabawki, figurki ludzi, zwierząt, owadów i jak z małych rozmiarów, więc i ogromny, naturalnej wielkości.

Data Pochodzenie rzeźbienia w drewnie można uznać za czasów starożytnych, kiedy ludzie po prostu za pomocą kilku prostych narzędzi może wykonać pierwszy nacięcia na drzewie. Ale ewolucja pozostawiła swój ślad na tego rodzaju jednostek. Jak rozwój społeczeństwa i przedmioty pracy i umiejętności doskonalił rzeźba drzewo. Z czasem stał się prawdziwą sztuką.

Aby

Niestety, do naszych czasów przetrwało sporo próbek pracy Starożytni mistrzowie drzewie. Przyczyną tego jest w dużym stopniu stała naturalna Kruchość drewna jako materiału naturalnego. Martwa arcydzieła sztuka rzeźbienia w drewnie można znaleźć na wszystkich kontynentach świata. W Egipt posągi zostały znalezione, które sięgają do starożytnych królestw i sięgają ponad 2000 lat pne. e. Rzeźbione płaskorzeźby można znaleźć wszędzie: Indie, Japonia, nowoczesny terytorium starożytnej Asyrii i Persji. Istnieją malowidła, która sięga starożytnej Grecji i Rzymu, do czasów Ameryki, które nie zostały wykryte przez Columbus.

W

Europa w średniowieczu nie było praktycznie żadnej dziedzinie życia, w którym sprawa udział sztuki rzeźbiarskiej. Rzeźbione elementy drewniane stosowane wszędzie: architektura, produkcja mebli, produkcja stołowe, dekoracje dla statków i świątyń, itp. Oczywiście, nie bez rzeźba Drewno i Starożytna Rosja, gdzie drzewo to nie tylko budynek podstawowy materiału, lecz także źródłem życia, światła i ciepła. Świątynie budowane w wcześnie Średniowiecze, cała ozdobiona kaskadami rzeźbione twarze świętych. W momencie różne rodzaje drewna produkowane i artystycznie wykonane nie tylko w domu, elementy świątyni i gospodarstwa domowego. Higiena oraz stalownie Sztuka: grzebienie, szczotki do włosów oraz ramek i wsporniki lusterek, wszystkie rodzaje Ozdoby do włosów i nie tylko.

Na

produkty różnych kontynentach rzeźbione z drewna, są różne aplikacje. Tak, afrykańskich plemion rzeźbione drewniane maski i rytuał figurki. Plemiona Alaska Northwest Ameryka rzeźbione z drewna totem - figurki zwierząt, które czcili. Te totemy używane Szamani, aby wykonać różne rytuały.

figurki zwierzęta między narodami Australii i Wysp Pacyfiku był do dekoracji Artykuły gospodarstwa domowego. W Chinach i Japonii rzeźba tradycyjnie udekorować domy i świątynie. W Afryce Północnej, drewniana jest najbardziej Główny nacisk w architekturze. Ta forma techniki w wielu krajach jest nadal popularny.

Nie

wyobrazić średniowiecznej katedry w Europie bez rzeźbione płaskorzeźby, ołtarze i ikonostas. Na początku gotyku rzeźby zdobią fasadę obiekty, kolumny i łuki, i katedry. W kulturze ludów Anglii, Francja, Włochy i Skandynawia rzeźba jest ściśle powiązana z Stylu gotyckim architektury i religii. Dopiero w 16 wieku aż do otrzymuje stylu gotyckim przyszedł renesans. Wraz z nadejściem renesansu Gotyk to straciło na znaczeniu, a wraz z nim niemal zniknął z widoku i ten rodzaj sztuki, jak rzeźba.

Czy

Starożytni Słowianie dekorować swoje domy z rzeźbionymi elementami artystycznymi było tradycja. To było raczej nie hołd dla artystycznych mieszkań obciążenia i daniny przesąd. Wzory zdobią rzeźbione okna i drzwi domów, aby przez nich w domu nie może dostać złego ducha. Jeśli wzór był symbolem płodności, to starannie umieszczone na drzwiach. Ludzie bas obejmuje zarówno pogańskie i chrześcijańskie motywy. Jest to sygnalizowane przez charakterystycznych loków, tworząc wzór, obr...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Dokonywanie rzeźbione Cup
  • Podsumowanie na temat: Opracowanie i dekoracyjne rzeźbione Wazon z podstawą
  • Podsumowanie na temat: Konstrukcje wykonane z drewna i tworzywa sztucznego. Budynek mieszkalny z ...
  • Podsumowanie na temat: Młodzi profesjonaliści - jest nie tylko cennym źródłem, ale także dodatkowy ...
  • Podsumowanie na temat: Drewna, obróbka drewna i przemysł celulozowo-papierniczy