Witraże: od starożytności do czasów współczesnych

Kategoria: Kultura i Sztuka

Dziś

barwiony doświadczyć ich następny poród. Coraz częściej stosuje się je w elementach projekt, meble, ściany i pawilony, jest włożona do okna otwory itp. Witraż, jak magiczny koronki, wplecione w nasze codzienne życie, przynosząc mu kawałek wspaniałej atmosferze. Na witraże wydają się być żywe i migotać w słońcu różnych kolorów jej elementów zdjęcia.

Pierwszy

wzmianka o witraży doszli do nas z starożytnego Egiptu i Bizancjum. Wtedy witraż był luksus. Są urządzone domy szlachty i tylko dodaje do okna otwory świątynie. Ale drugi dom witraże sztuka może być wywołana XIX-wieczna Ameryka. Do tego czasu należał do witraży rzemiosło dekoracji i nie został uznany za szczególny rodzaj sztuki. Ale artyści John La Farge i Louis Tiffany Komfor podniosła poziom Witraż sztuki na wyżyny sztuki i architektury. W tamtych czasach malowanie cieszył się ogromną popularnością. I te dwa artyści pracy ze szkłem, starał się osiągnąć w jego transmisji głośności obrazy i głębokiej przestrzeni grę światła i cienia. La Farge stylu Tiffany i witraże w pracy o tym samym Czas, ale oddzielnie od siebie. Jednakże, w przypadku ich łączy: wymyślili Nowa technologia szkła różnych tekstur i niepowtarzalnych odcieniach. W wynikiem ich ciężkiej pracy przyszedł do huty szkła światło barwiony niepowtarzalny kolor i wyrazistość.

wierzył że wynalazek szkła mlecznego z opal rozwodów integracji wykorzystywane w witraże sztuki i do dziś należy do La Farge. Kontynuacja prac artystów w tym aspekcie przyniosły niesamowite Wiele różnych wariantów szkła odcieni. Owoce tej pracy tej niesamowitej używane w warsztatach barwionego szkła i nadal.

Louis Komfor Tiffany udoskonalił technikę lutowania szkła. W swoich pismach, że Zastosowane szkło laminowane i połączyć elementy folii miedzianej lub prowadzić iglica. W celu wzmocnienia efektu wizualnego, daje objętość i witraże efekt przestrzenny, mistrz celowo zmienił grubość spoin. Jednak Tiffany, jak każdy twórczy osoby, był miły orzechowy. Często ze względu na jego pragnienie osiągnięcia stronę naturalności i wysokiej artystycznej poziom, jej witraże stał prawie nieosiągalne, czasem zagubiony Przejrzystości z powodu nakładania się z wielu warstw szkła. Luis Komfor Tiffany był zwolennikiem dekoracyjne witraże, który wyglądał wyjątkowo w różnej skali i lokalizacji. Ale starożytna technika tworzenia witraży to Artysta-innowator unikają. Tiffany używał go do produkcji witraży dla świątynie i twarze świętych na obrazie.

Ale

Tiffany była jeszcze człowiekiem praktycznym, więc technika autora tworzenia witraży Tiffany uproszczona do minimum. Wiadomo historii szklarskiego jako" Tiffany Technique". Technika Tiffany powstała w 1899 roku roku i od razu stał się popularny w zwyczajnym życiu. Dzięki techniką Tiffany (Wykorzystując swoje techniki szkło barwione) produkowane elektryczne abażury do lampy. Oczywiście, zakres prac w tym zakresie zastosowania witraży nie można porównać z Zakres tworzenia klasyczne witraże. Jednak klosze szklane barwione wymaga specjalnych umiejętności i zręczności, gdyż miał kształt półkolisty. Że stworzyć witraż w takiej postaci, wymaga wiele małych kawałków, aby utworzyć pojedynczy obraz.

Krytycy

twierdził, że Tiffany produkuje swoje drobne odcienie szkła, więc powiedzieć, produkcji odpadów dużych witraży. Ale to nie jest prawdą. Głównym sekret Tiffany witraże sztuki jest to, że gotowanie mały fragment pożądanego odcienia stosuje się duży fragment materiał.

Recall Więcej i warunki sprzyjające rozkwitu mody Tiffany abażury. Później XIX-wieczny styl" nowoczesny" otrzymała status niezależnego kierunku w art. A Tiffany abażury wykonane z barwionego szkła artystycznego, a także ewentualne lepsze dopasowanie do wnętrza, zaprojektowane w ...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Roboty technologiczne - Tiffany Witraż
  • Podsumowanie na temat: Witraże szkło artystyczne. Historia i teraźniejszość
  • Podsumowanie na temat: Dekoracyjne witraże
  • Podsumowanie na temat: Gotyckie witraże. Przegląd dorobku artystycznego
  • Podsumowanie na temat: Seria prac "Kwiaty" technika obróbki szkła artystycznego w