Noże w Rosji - broń i dzieła sztuki

Kategoria: Kultura i Sztuka

Na

terytorium starożytnych noży Rosja z metalu używane od czasów starożytnych. Ale wykorzystać je jako broń stała się później. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z koniec IX wieku. W pismach Emiraty pisarz Ibn Fallana państw że każdy rosyjski żołnierz uzbrojony w topór, miecz lub nóż. Na Na tej podstawie można stwierdzić, że nóż w Rosji - jednym z najstarszych broń naszych przodków.

Noże podzielone na trzy typy. Talia - obosieczny nóż, noszony w pochwie i przymocowana specjalnym haczykiem pochwy. Zasapozhnye - zakrivlennym noże z ostrzem. Nosili buty na prawej nodze i Nazwa tych noży -" żużel", aby porozmawiać o ich Oriental pochodzenia. Noże Podsaadashnye były dłuższe i szersze w pasie i zasapozhnyh. Oni wyostrzyć Tylko po jednej stronie ostrza i tarczy jest wygięta do góry. Takie noże noszone nieco poniżej Sadaqa (kołczan strzał i łuku), a dostarczane w komplecie jeźdźców.

Historia Nóż w sprawie broni zawarte rusznikarza, który pobożnie honorowane zwyczaje i tradycje w produkcji broni. Do XVI wieku w Rosyjscy producenci broni miał swój własny, unikalny styl podejmowania noże, nie podobna do europejskiej i orientalnej szkoły. Tuła mistrzowie kowalstwa noże może pochwalić się nie tylko jako narzędzie, ale także jako prace sztuka.

przedmioty mistrzowie broni Tula wartość artystyczną można podzielić na kilka kategorii. Pierwsza kategoria dotyczy zastosowania broni złoto lub srebro nacięcie i korzystania trawione ozdoba. Technologia wytrawiania, że ​​produkt stosuje się do kompozycji, która jest stabilna na działanie kwasu. Następnie stosuje się wzór warstwy ostrym przedmiotem, po czym produkt wylewa się kwas solny. Po pewne Okres produkt usuwa się z kwasu i warstwy ochronnej z powierzchni usunięte. Następnie produkt wytłaczania. W razie potrzeby, rysunek pogłębił i stosować warstwę amalgamatu - mieszanina złota i rtęci. W rozgrzewanie w rtęci pieca odparowuje, a złoto mocno molestował rysunek. Taki sama technika została wykorzystana mające na rysunek srebra lub miedzi.

Technologia Pierwszorzędny wzór pojawił się w XV wieku. Na powierzchni metalu dekoracyjnego rzeźbione w postaci małych nacięć. Następnie przez kontur rysunku młot zastosowano złota i srebrnego drutu. Przed zastosowaniem drutu Rozgrzej polerowana produkt.

Co Druga grupa zawiera elementy broni produkcji obronnej. Dla Ozdoby te noże i sztylety stosowane ulgi ornament, który był kolumny z uwagi na fakt, że jego" wyciskane". W większości przypadków głównym złocone tło wzór. I główne elementy wzoru były skręcone łodygi z liśćmi, wiruje i przegrzebki.

Dla

broń o wielkiej wartości artystycznej, a wymagane odpowiada osłonkę. Wytworzone z materiałów takich osłonek wysokich Jakość: polerowane Stingray skóry, malowane w kolorze zielonym; aksamit wykwintne haftowane złotem lub srebrem.

W

Trzecia grupa składała się z bronią w ozdoby wykonane w postaci małych kwiatów, wplecione wieńce. W produkcji tej broni stosować różne technologia: cięcie, grawerowanie, lutowanie, wytłaczanie i odlewania sztuki. W tworzeniu noże i sztylety, kaukaski moda w trakcie kampanii do wytwarzania powłoki i kije, mistrzowie używane miedzi, mosiądzu i cyny.

Czwarty

Grupa produktów jest reprezentowana w sztuce" diament". Rzemieślników w Tula doskonale opanowali technikę toczenia stalowych kulek w musujących twarze kamienie imitujące cenne. Czasami ten element został zastosowany do 86 twarze. Takie cięcie nazywany" królewskim". Formularze były twarze różne: proste, fantazyjne, owalne," Marquise", a nawet tych, którzy nie wykorzystywane w biżuterii. Wymiary fasetowane koraliki były w od pół milimetra do pięciu milimetrów. Proces ich produkcji był czasochłonne, więc odpowiednio, produkty o znacznie koszty. Występowali na zamówienie na prezenty lub oferty. Nic dziwnego, że uznano, że produkt Tuła mistrzowie byli na równi z europejskich i azjatyckich noży i sztyletów, , aw niektórych przypadkach przekroczyła stali jakościowej dodatek do udoskonalenia Rysunki i metoda wytwarzania.

Ale

Nadal zadowolony, że kunszt noży Tula Mistrzowie nie są tracone po dzień dzisiejszy. A dzisiaj, na różnych wystawach w Rosji i za granicą, można spotkać unikalne dzieło rosyjskiej szkoły Masters. Ponadto umiejętności rosyjskie Rusznikarze nie stracili stanowisk, ale również rozwija. A teraz, jak w dawnych czasach, ręcznie noży i sztyletów z rękojeści dekoracji i pochwy są drogie prezent dla prawdziwych koneserów.

Lista Odnośników

Dla

przygotowanie tej pracy zostały wykorzystane materiały z witryny kulturoznanie.ru/
Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Noże do CNC
  • Podsumowanie na temat: Kalkulacja narzędzi dyskowych modułowa noże
  • Podsumowanie na temat: Kalkulacja narzędzi dyskowych modułowa noże
  • Podsumowanie na temat: Całkowita rekonstrukcja historii broni i broni narodów i państw
  • Podsumowanie na temat: Historia broni i broni ludzi i narodów od starożytności do współczesności