Hipoteza w postaci wiedzy

Kategoria: logika

1 ..

Metodologiczne znaczenie hipoteza .

Hipoteza

nazwie Oświadczenie lub teoria (zestaw pewnych stwierdzeń) reprezentujących pewne założenie, które jest odpowiedzią na przypuszczeniach kilka pytań na temat istnienia przyczyn jakiegokolwiek zjawiska i jego pochodzenie, i tak n .

przykład, założenie - do lotu satelity wokół Księżyca - istnienie gór i kraterów na odwrotnej stronie Księżyc; Hipoteza Oparin w sprawie pochodzenia życia na Ziemi, hipotezy Pochodzenie Układu Słonecznego, itp.

wstępna hipoteza oznacza, że jest ona nie tylko sprawdzone, ale nie jest uzasadnione, o ile za praktycznie znaczące. Z drugiej strony, hipoteza naukowa musi być w pewnym stopniu uzasadnione: powinno być zgodne z obowiązującymi wiedza, fakty, i wysuwane, aby wyjaśnić pewne zjawiska, powinien wyjaśnić swoje słynne ręcznie, cechy i powiązania z innymi zjawiska.

Nie hipotezy

jako odpowiedzi na pytania w nauce bardzo przydatne, nawet jeśli są one uzasadnione trochę jak grają, jak zasadniczo taka sama jak rola metodologiczne są pytania, na które odpowiedzialny. Mianowicie, wskazują kierunek badań naukowych; ale w przeciwieństwie do Hipoteza zawęża problem jest kierunek określa go. Dzieje się tak, ponieważ nie istnieje możliwość usunięcia skutków hipotez, zwłaszcza konsekwencje empiryczne, sprawdzalne, obserwacji przez eksperyment. Dochodzenie wskazać dokładnie, w którym kierunku powinny być badanie w celu sprawdzenia ich poprawności. Pozwalają one odpowiednie organizować monitoring, planowanie eksperymentów. Tak więc hipoteza pobudza i ukierunkowuje rozwój wiedzy. W związku z tym częściej scharakteryzowano postaci rozwoju wiedzy. Oznacza to oczywiście tzw hipotetyczne-dedukcyjne metoda poznania. A gdy hipoteza To, wraz z odliczenia są kluczowymi elementami tej metody.

Kiedy przychodzi do czynienia z trudnymi kwestiami Science, istnieje wiele konkurujących ze sobą tak zwane hipotezy różne odpowiedzi na te same pytania (liczba hipotez o pochodzeniu energii słonecznej System, są różne hipotezy na temat pochodzenia życia, wszechświata, itp.). Wymagania podanej wyżej hipotez spójność ze znanymi wiedza i fakty wyjaśnić ich zdolność do stosowania do każdego z konkurujących hipotez. Jednakże, ponieważ wiedza z tych hipotez wykluczona, ponieważ nie jest już - jak odkrycia nowych faktów ekspansji wiedzy w ogóle -., aby spełnić te wymagania

spośród konkurujących hipotez preferencji zazwyczaj te, które dają proste wyjaśnienie, zawierają mniej niesprawdzone założenia, a jeszcze bardziej, są w stanie przewidzieć, niektóre nowe zjawiska i ich cechy, to znaczy, jeśli mogę tak powiedzieć, mają bardzo mocną heurystyki. Z logicznego punktu widzenia oznacza, że ​​te hipotezy są bardziej pouczające umożliwić usunięcie im szersze strome konsekwencje. I jak to zostało powiedziane w charakterystyce hipotetyczno-dedukcyjnej metody rozwoju wiedzy i hipotez w procesie rozwoju wiedza są określone, poprawie i" przetrwanie" w konkurencyjnym Walka staje się coraz bardziej uzasadnione.

podkreślono powyżej przewodnią rolę hipotez, Wstępne rozwiązań problemów w ogóle, swoje odzwierciedlenie w tym, że takie Wstępne rozwiązania uciekają nie tylko wiedzy naukowej, ale jest powszechnie stosuje się je w praktyce prawa. Takie wstępne rozwiązanie problemu operacyjno-śledczego, praktyka sądowa zwana wersja. Czasami Jednakże słowo" wersja" w praktyce prawnej i używać w znaczeniu" opinie" " Punkt widzenia" członków procesu prawnego (wersja obrony i oskarżenia, wersja powoda i pozwanego). W tym sensie" wersji" nie jest oczywiście analog hipotezy naukowej.

słowo" hipoteza" jest dobrze znany: jest w użyciu oznacza wszelkie sugestie. Zazwyczaj założenie tak związane z sytuacją problemu, tj. o których mowa, lub w grupie powiązane...


strona 1 z 13 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Hipoteza w postaci rozwoju wiedzy biologiczna
  • Podsumowanie na temat: Hipoteza - forma rozwoju wiedzy
  • Podsumowanie na temat: Czy jest jakiś inny zespół niedokończone hipoteza wyjątkiem ogrodzenia
  • Podsumowanie na temat: Hipoteza, struktura logiczna hipoteza
  • Podsumowanie na temat: Na rolę doświadczenia w rozwoju hipotez naukowych dla powstania życia