Rola Leibnitz

Kategoria: logika

Spis treści

Wprowadzenie

życie i dzieło Leibniza wkład w rozwój Leibniza Symbolic Logic Wnioski

Referencje

Wprowadzenie

Leibniz nie tylko jeden z głównych postaci rozwoju logiki. Jego logiczne dziedzictwo - niesamowite zjawisko w historii myśli. Być może nikt nie po Arystoteles nie formułuje takie wielkie idee, najważniejsze dla zrozumienia Urządzenie do treści i logiki formalnej i jej rola w ludzkiej wiedzy. I jego Orientacja matematyzacji, logika algebraization przodu i aksjomatyzacja czas na co najmniej pół wieku.

w spuściźnie twórczej logiki Leibniz zajmuje szczególne miejsce. Szczęście i świata zależą od rozumu i jasnego myślenia - napisał w" Aurora". Tak Problemy logiczne dla wielkiego filozofa - nie oddzielna historia, nie ze względu na logikę Logika, reprezentujący interes prywatny, samowystarczalny" Mind Game". Wręcz przeciwnie - logika na to jest główny nerw inteligentne wyszukiwanie, nie będąc tylko forma ("Pakiet") istniejącej wiedzy, ale także głównym narzędziem Problemy rozwoju teologii, nauki przyrodnicze, prawo, wiedza w ogóle. Dlatego logiczne pomysły przenikają praktycznie wszystkie dziedzictwa intelektualnego Leibniz, tak, wpływa na wszystkich jego dzieł z wczesnego Rozprawa z" Monadology" i" Nowe eksperymenty na ludzkim umyśle".

Życie i dzieło Leibniza

Gottfrieda Wilhelma Leibniza (1.07.1646 - 14.11.1716) - niemiecki matematyk fizyk i filozof, założyciel i pierwszy prezes Akademii Nauk w Berlinie (1700), członek. Londyn Royal Island (1673), członkiem. Akademii Nauk w Paryżu (1700). Rhode. w Lipsku. W 1661 roku, Leibniz wszedł na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Lipsku. Z wyjątkiem Orzecznictwo studiował filozofię i matematykę. W Uniwersytecie, tych znanych z prac Arystoteles i Kartezjusz. Teza o tytuł licencjata (1663) Magister filozofii (1664) i doktor prawa (1666). Czy na legalne i służba dyplomatyczna na dworze elektora Moguncji. Moguncja, udał się do misji dyplomatycznej w Paryżu. Leibniz rozwinął działania twórcze w tym czasie w Paryżu, gdzie ciężko pracował i zapoznali się osobiście z wielu matematyków, w szczególności X. Huygens, pod kierunkiem którego studiował prace Galileusza, Kartezjusza, Fermat, B. Pascal i sam Huygens. W 1673 Paryż Leibniz jedzie do Londynu, aby wykazać swoją maszynę do liczenia w Royal wyspie. Tam spotkał się z J. Barrow, a także z pracami I. Newton," Logarifmotehnikoy" G. Merkatora. Po powrocie do Paryża w 1676 roku, Leibniz rozwija ważne pytania o rachunku różniczkowego. Podobnie rok Leibniz poszedł do Hanoweru, gdzie pracował najpierw jako bibliotekarz, a następnie Książę Hanoweru sądu historyka. Jednakże Leibniz wyszedł działalności daleko poza obowiązków służbowych. Jest zaangażowany w sprawy i chemii, geologia, projekty turbin wiatrowych do pomp, wysokość wody na kopalnie. Była szczególnie owocna działalność naukową w dziedzinie Leibniza Matematyczne [1].

W

1666g. Leibniz opublikował swoją pierwszą pracę matematyczną " Myślenie o sztuce kombinatorycznej." Są zbudowane przeliczalny Maszyna wykonuje nie tylko dodawanie i odejmowanie, jak to było w B. Pascal, ale i mnożenie, dzielenie, potęgowanie, oraz plac i kostka korzenie. Ponad 40 lat Leibniz poświęcił poprawę działa. Leibniz położył także podwaliny logiki symbolicznej. Opracowany ich logika i zdaniowe klasy nazębnego w postaci algebraicznej leżą w Podstawą współczesnej logiki matematycznej. Badane właściwości niektórych krzywych (W szczególności, sieci trakcyjnej), zaangażowany w rozbudowę funkcji w serii, wprowadził pojęcie wyznacznikiem i przedstawiła kilka pomysłów na teorii uwarunkowań; zostały następnie opracowane A. Vandermonde, Cauchy'ego, Gauss i wreszcie opracowany przez Jacobi. Najważniejszą zaletą jest to, że on Leibniz jednocześnie z Newton...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Gottfried Leibniz - niemiecki historyk, matematyk, fizyk, prawnik
  • Podsumowanie na temat: Leibniz
  • Podsumowanie na temat: Leibniz
  • Podsumowanie na temat: Kreatywność Leibniz
  • Podsumowanie na temat: GV paralelizm psychofizyczny Leibniz