Czas i przestrzeń - idealistyczne pojęcie

Kategoria: Matematyka

Kumin Alexander

Hipoteza: Obiektywnie istnieje - HIERARCHIA Traffic Systems jedynym materiałem," wbudowany" (W każdej strukturyzacji poziomu) W izotropowym średnim QUASI dynamikę Ruch układów materialnych następny poziom.

STRESZCZENIE: Koncepcja filozoficzna" czasu" utworzone w idealistyczne podejście, a następnie, bez odpowiedniej krytyki, został przeniesiony do fizyki. Inaczej od niego," Czas pomiaru" obiektywnie. Jednakże, jest bezwymiarową, która pojawia się w wyniku - przedmiotu zliczania liczba cykli drgań albo obrotowy ruch systemach istotnych (MS). Fizyczna przyczyna ruchu MS, według naszej hipotezy - są quasi-izotropowe strumienie szybkich wszystko przeniknięte z wielopoziomowego niewidzialna materia - inne poziomy MS. (Opcjonalnie, zobacz serię artykułów na temat strona" SciTecLibrary", sciteclibrary.ru/rus).

1.Wprowadzenie.

" Nie z których żaden nie jest wstydliwe poszukiwacz prawdy niż opinia, że ​​wszystko może się zdarzyć bez powodu," Cicero.

Moment pojawienie się pojęć słownych" TIME" wskazać praktycznie niemożliwe. Koncepcja ta istniała" od zawsze", ponieważ z nim myśli, jego starał się jakoś określić i wyznaczyć na wszystkich etapach znanych opowieści rozwój ludzkości. Jednak mimo zrozumienia historii starożytnej " Zasadniczo TIME", i pozostaje do dziś największym tajemnicą dla" ludzi". Dlatego pytanie o naturę " TIME" i dziś jest jednym z najbardziej naglących problemów wiedzy materialna rzeczywistość:" Czas - substancja lub związek? Tam czy naturalne odniesienia czas, czy jest to po prostu ludzka konstrukcja myśli?"

Dla

Aby poprawnie odpowiedzieć na to pytanie - bardzo trudne pytanie - jeszcze należy odwołać się do znanej historii świadomości" TIME". Ale rozważyć pozytywnie historia może być tylko w metrologicznej oraz ewolucyjnej wędrówki. Potem historia rozumienie pojęcia" czasu" pojawiają się przed nami jako proces poprawy dokładności pomiaru lub porównania projekty z jednego państwa członkowskiego - cykle ruchu wibracyjnego z innych państw członkowskich. W rezultacie pomiar - porównanie z ruchem odniesienia, zgodnie z zasadami jednorodnego podziału ilości (ruch / mechanizmów), otrzymujemy abstrakcyjne figury, że wymiar nie. Na przykład, 24" godzin"- 24 znajduje się w jednym cyklu obrotowym Ziemia. Albo inny przykład: mówimy jasno i zrozumieć frazę - jeden metr płótno, i 24 godzin - co?

Jednak

pozornie prawdziwa" przestrzeń", o długości ponad metr, nie mamy można przezwyciężyć, nie" spędzać czas na to" spowodowane przemieszczeniem się na tym dystansie." I za rzekome POKOYUSCHEGOSYA, obserwując przedmiotem stworzył błędne wrażenie, że" PRORSTRANSTVO" " Real" i istnieje samo w sobie, i -" tutaj w tej chwili." Ale to - złudne uczucie - nie tylko dlatego, prędkość światła, nadawanie informacji z organów odległych, bardzo wysoka. Dlatego obserwator i iluzja statyczne " Kosmos" i dynamiczny" czas".

Od

Historia ewolucji idei o" czasie i przestrzeni" Wiadomo, że początkowo oddzielnie realizowane" na stałe" powtarzające się cykle i przebyta przez człowieka, z dala, bo to nie było konieczne, aby zbudować instrumentów i akcesoriów pomiarowych. Te cykle naturalne były: dzień - noc, pływy, cztery pory roku, itp. Potem były wynalazł słoneczna i klepsydra, które pozwalają znacznie bardziej dokładny pomiar stopniowe naturalne procesy okresowe," rozbijając" nawracający Cykle mniejsze" części". Następnym krokiem było wynalezienie zegarki mechaniczne, które są" rozgniatane" Cykle naturalne dla więcej małe" sztuk" ... w procesie tworzenia lub wybierając bardziej precyzyjne i stabilny pomiar oznacza" czas" i" przestrzeń"- A tworzy poczucie" merytorycznej pracy" w" czasie i Przestrzeń" .

równoległe rozpoznawać i niezależność," upływ czasu" wysiłki woli i działania człowi...


strona 1 z 6 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Podstawowe pojęcia z teorii prawdopodobieństwa, które można określić czas p ...
  • Podsumowanie na temat: Ruch. Przestrzeń i czas
  • Podsumowanie na temat: Przestrzeń i czas. Zasady względności. Nieodwracalność czasu
  • Podsumowanie na temat: Prawda, słoneczna i średni czas słoneczny. Czas lokalny i uniwersalny. St ...
  • Podsumowanie na temat: Przestrzeń i czas - formy istnienia materii w ruchu