Planety Układu Słonecznego

Kategoria: Matematyka

Merkury

Ten

najbliższa Słońcu planeta, więc słońce świeci na Merkurym i ciepłe w 7 razy silniejsze niż Ziemia. Na stronie dzień Merkurego strasznie gorąco, nie wieczne piekło. Pomiary wykazują, że temperaturę podnosi się do 400 stopni powyżej zera. Ale po stronie nocnej powinien być zawsze silny mróz, który Prawdopodobnie do 200 stopni poniżej zera. Tak Merkury - królestwo pustynie. Pół - gorący kamień pustynny, a druga połowa - na lodzie Pustynia może być pokryta zamrożonych gazów. Struktura bardzo rozrzedzone Rtęć dostaje się do atmosfery: Ar, Ne, He. Wygląd powierzchni Merkurego podobny do księżycowego. Gdy Merkury jest na tyle daleko od Słońca, to widać, że kosztuje nisko nad horyzontem. Rtęć nie jest widoczne na ciemnym niebie. Najlepiej jest oglądać na niebie wieczorem lub przed świt. Merkury nie ma satelitów. 80% masy rtęci znajduje się w jądrze składające się głównie z żelaza. Ciśnienie na powierzchni Ziemi dookoła 500 miliardów razy mniejsze od powierzchni Ziemi. Stwierdzono również, że Merkury ma słabe pole magnetyczne, którego wytrzymałość jest tylko 0, 7% ziemia. Merkury należy do planet skalistych.- W mitologii rzymskiej bóg transakcji.

Wenus

Drugi

planeta od Słońca, ma prawie okrągłą orbitę. Rozumie się samo przez się bliżej niż w ziemi wszelkie inne planety. Ale gęste, słabe atmosfera nie pozwala tylko zobaczyć jej twarz. Atmosfera: CO2 (97%) N2 (około 3%), H2O (0, 05%), domieszka CO, SO2, HCI, HF. Ze względu na efekt cieplarniany Temperatura powierzchnia jest ogrzewana do kilkuset stopni. Atmosfera, reprezentujący gęsty koc z dwutlenku węgla w przechwytywaniu ciepła dostarczonego od słońca. To prowadzi do tego, że temperatura atmosfery jest znacznie wyższa niż w piecu. Zdjęcia otrzymano przez radar wykazują bardzo szeroki kraterów wulkany i góry. Istnieje kilka bardzo dużych wulkanów, do 3 km. i szerokości kilkuset kilometrów. Wylew lawy na Wenus jest znacznie dłuższy niż na Ziemi. Ciśnienie powierzchni około 107 Pa Venus powierzchni skały są podobne w Kompozycja do ziemskich skał osadowych.

Znajdź

Wenus w niebo łatwiejsze niż inne planety. Jego gęste chmury dobry odbijają światło słoneczne, dzięki czemu jasne planety w naszym niebie. Co siedem miesięcy przez kilka tygodni Wenus jest najjaśniejszym obiektem na zachodniej nieba w godzinach wieczornych. Trzy i pół roku później, idzie na trzy godziny wcześniej słońce, staje się błyszczący" Morning Star" wschodnie niebo. Wenus można zobaczyć w godzinę po zachodzie słońca lub Godzinę przed wschodem słońca. Wenus nie posiada satelitów.

Ziemi.

- Trzecia planeta od Słońca. Prędkość eliptycznej orbicie wokół Ziemi Słońce jest - 29 765 km / s. Nachylenie osi Ziemi do płaszczyzny ekliptyki 66o33'22''. Ziemia ma naturalny satelita - Księżyc. Magnetyczne Ziemi ma i pola elektryczne. Ziemia powstała 4, 7 miliardów lat temu z rozproszone protosolar System w sprawie gazu, pyłu. W kompozycji Ziemi dominują: żelaza (34, 6%), tlen (29, 5%), krzemionka (15 2%), magnezu (12, 7%). Ciśnienie w centrum planety - 3, 6 * 1011Pa, gęstości około 12 500 kg/m3, temperatura 5000-6000 oC. Większość powierzchni zajmuje Oceans (361, 1 milion km2; 70, 8%); Ziemia jest 149, 1 milion km2 i tworzy sześć kontynentów i wysp. Wznosi się ponad poziom oceanu średnio o 875 metrów (najwyższa wysokość 8848 metrów - g.Dzhomolungma). Góry pokrywają 30% ziemi, blisko pustynny około 20% powierzchni terenu, sawanny i lasy - 20%, lasy - 30% lodowce - 10%. Średnia głębokość oceanu około 3800 metrów, najwyższy - 11 022 m (Rów Mariański na Pacyfiku), objętość wody w 1370 mln.km3 średnia zasolenie 35g / l. Atmosfera ziemska, z czego 5 masa całkowita, 15 * 1015 ton, jest powietrza - głównie mieszanina azotu (78, 1%) i tlen (21%)...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Planety Merkury i Wenus
  • Podsumowanie na temat: Struktura Ziemi: podstawowe elementy powierzchni ziemi i na dnie oceanu
  • Podsumowanie na temat: Ziemia jest żywa th zhyttya Planety
  • Podsumowanie na temat: Struktura Ziemi. Wulkanizm i trzęsienia ziemi. Tektonika kontynenty. Zie ...
  • Podsumowanie na temat: Ziemia jako planeta układu słonecznego. Problemy holistycznego rozwoju Zie ...