Zjawiska zachodzące na Słońcu i ich wpływ na Ziemię. Burze magnetyczne. Zorze

Kategoria: Matematyka

Kazhanov Vladimir

Plamy słoneczne

Słoneczna ciemne plamy - to formacje na tarczy słonecznej (światło białe). Na tarczy słonecznej teleskop pokazuje, że duże plastry są dość złożone struktury: ciemny Region" cienie" (jądro) otoczony" półcienia" którego średnica jest ponad dwukrotnie przekracza rozmiar cienia. Największe, plamy są bardzo różne - od małej średnicy około 1000 - 2000 km, do giganta, znacznie przekraczając wielkości naszego planety. Poszczególne punkty mogą osiągnąć 40.000 kilometrów w poprzeczce I najbardziej wiele z obserwowanych punktów osiągnęła 100.000 km

siedzibę że miejscem - miejscem, aby wyjść z atmosfery słonecznej silnych pól magnetycznych. Pola magnetyczne zmniejszyć przepływ energii pochodzącej z wnętrza luminarzy do fotosfery, więc w temperaturze ich wyjścia na powierzchnię spada. Chłodniej niż otaczające plamy ich zawartość około 1500 K, a więc mniej jasne. Dlatego ogólne tło, pojawiają się ciemne.

Słoneczna plamy często tworzą grupy kilku dużych i małych grup plam, takich mogą zajmować znaczne obszary na dysku słonecznego (dodatek № 1). Obraz grupa zmienia się cały czas, rodzą się plamy, rosnąć i zaniku. Żywy grupy plam słonecznych dawna, czasem dwa lub trzy obroty słońca (okres Obrót Słońca wynosi około 27 dni).

granulacji. Latarki

Na

pierwszy rzut oka wydaje się jednolite dysk słońca. Jeśli jednak spojrzeć na to służył przez wiele dużych i małych szczegółów. Nawet jeśli nie jest tak dobry Obrazy widoczne, (światło białe), że wszystkie fotosferze obejmuje wszystkie ziarna (Odnosi się do granulek) i ciemne przestrzenie między nimi.

Wymiary granulki neveleki na zakres słonecznego - od 500 do 2000 km w średnicy; międzykrystaliczna pasy węższe, ~ 300 - 600 km szerokości. Zaobserwować na dysku słonecznego jednocześnie na milion ziaren. Obraz granulacji nie jest zamrożone: niektóre granulki znikają, pojawiają się inni. Każda z nich mieszka w odległości mniejszej niż 10 minut (5 - 7 minut).

Dla

zjawisko fizyczne odpowiedzialne zwany proces granulacji konwekcja. Konwekcja - wymiany ciepła dużych mas materiału, które wznoszą się na gorąco bottom-rozszerzanie i jednocześnie chłodzi.

granulacji tworzy ogólne tło, na którym można zaobserwować duży i kontrastujący obiektów -. Sunspots i race

Prawie

zawsze jasne plamy otoczone polami, które nazywane są pochodnie. Latarki gorące Atmosfera otoczenia wokół 2000 K. i mają skomplikowaną budowę siatkową. Wielkość poszczególnych komórek - około 30 tysięcy kilometrów. W centrum pochodni kontrastowych dysku bardzo małe i zwiększa się bliżej krawędzi tak, że są one najlepiej widoczne tuż krawędzie. Pochodnie nadal żyją dłużej niż miejsc, czasami 3 - 4 miesiące. Oni nie muszą występować razem z plamy są bardzo powszechne pole pochodni , w którym nigdy nie pojawią się plamy.

3) Flary słoneczne

Słoneczna flash - rodzaj eksplozji, która spowodowała nagły uwalnianie energii zmagazynowanej w ograniczonej objętości atmosfery słonecznej (Większość chromosferze i korony). Zdecydowana większość rozbłysków występować w obszarach grup plam ze złożoną strukturą pola magnetycznego zwłaszcza we wczesnych etapach, a maksymalna ich rozwoju. Ale czasem zapis, z dala od miejsc w starych" luźnych" pól magnetycznych. Zwykle Ogniska poprzedza przegrupowania pola magnetycznego. Często jest to związane z Pojawienie się nowego strumienia pola magnetycznego o przeciwnej polaryzacji. Sam rozbłysk słoneczny zazwyczaj zaczyna się szybki wzrost temperatury korony do około 40 milionów stopni, co prowadzi do powstania miękkiej wybuchów Promieniowanie rentgenowskie. Proces ten trwa od jednej do kilku minut. Flash" wciśnięty" warstwa przejściowa ...


strona 1 z 4 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Plamy słoneczne i psychozy (geliopsihologiya)
  • Podsumowanie na temat: Plamy słoneczne, dynamika i mechanizm ich powstawania, ich metody rachunkow ...
  • Podsumowanie na temat: "Białe plamy" w genetyce białym biało
  • Podsumowanie na temat: Zajęcia dodatkowe "białe plamy w historii II wojny światowej. Nieznan ...
  • Podsumowanie na temat: Ból plamy na głowie