Unified siła pola interakcji przestrzennej ciał materialnych

Kategoria: Matematyka

VV Sidorenko, Bauman. NE Bauman

podstawie analizy fizycznej charakterystyki siły przestrzennej oddziaływanie ciał materialnych ustaw obiektywne istnienie Jedynego Oddziaływania pól w rzeczywistej przestrzeni próżni odpowiednim fizycznym jego polaryzacji w obecności substancji w środku. Relacja analityczna określone pole identycznie opisując różne dziedziny fizycznej Natura siły elektryczne, magnetyczne i grawitacyjne.

wiadomo, że każdy obiekt materialny jak i, zasadniczo cały jego właściwości fizycznych wspólnie realizowane poprzez elektryczne Pola magnetyczne i grawitacyjne siły oddziaływań cząstek, to składniki [1]. W tym kontekście, to jest logiczne i spróbuj umieścić uzasadnioną odpowiedź koncepcyjnie ważne pytanie o przyczyny takiego faktycznie obserwowane połączone jedność określonych dziedzinach. Jak Wydaje się tutaj podstawowe zasady i podstawowym jest to, że " Dyrygent" tych interakcji i" siedlisko" sama materia jest przestrzeń próżni fizycznej, które stosownie do nowoczesnych Badania, pustka w dosłownym znaczeniu tego słowa, nie może być.

Przyjmując teorię naturalnego fizycznie krótkiego zasięgu [1], to jest poprzez próżni fizycznej, dzięki Obiekt jest inny rodzaj interakcji między przestrzennie oddzielone materialne ciała. Na przykład, niektóre zelektryfikowanych sposób polaryzuje okolicy, i to jest rejestrowane jako Pole elektryczne ciała, stosowany siła działająca na innych naładowanych ciała. Podobnie, rzeczywisty ciężar ciała tworzy się podciśnienie w przestrzeni zaburzeń w postaci polaryzację, który jest postrzegany przez innych organów natężenia pola grawitacja. Zatem zdolność próżni fizycznej obecności polaryzacji To materia generuje szacowany jako obiektywnie istniejący świat, pożądany Interakcje Unified terenowe siły rozmieszczone materialne ciała, który ma być identyczny dla różnych fizycznych Pozycja z obecnie przyjętymi natura koncepcji pól Siły elektryczne, magnetyczne i grawitacyjne.

Analiza problemu znalezienia wspólnej przestrzeni interakcji ciała materialne na początek, które stanowią analizę symetrii wyrażenia znane pola sił elektrycznych, magnetycznych i grawitacyjnych strukturalnie identyczny formularz:

), b), c), (1)

i gdzie m - odpowiednio elektryczne, magnetyczne i grawitacyjne (masa) opłat. Od wszystkich że interakcja odbywa się w fizycznej przestrzeni próżni, potem obecne we wzorach (1) wymiary jednostki SI są fizyczne Stałe i wywołanie elektrycznych, magnetycznych i stała grawitacyjna próżni, gdzie Ostatnia stałym otrzymuje się z ciągłego oddziaływania grawitacyjnego jak zapisano.

W naszej opinii, będzie bardzo przydatna nie tylko dla dalej, ale także z poznawczego punktu widzenia, do przeprowadzenia szczegółowej dyskusji wymiary powyższych stałych. Na przykład, wielkość i wymiary Stała elektryczna, w naszych pomysłów przenikalności próżniowe są (Farad / metr), gdzie pojemność elektryczna - Farad =Coulomba / Volt odpowiedzialny względem ładunek elektryczny" zawieszka" do elektrycznego skalarny potencjał" Joule / Coulomba=V". Podobnie, cechy stała magnetyczna - przenikalność magnetyczna próżni są równe (Henry / metr) gdzie indukcyjność -=Henry Weber / Wzmacniacze określa stosunek ładunku magnetycznego (strumienia)" Weber Voltsek ="do magnetyczny potencjał skalarny" Joel / Weber=Prąd". Należy zwrócić szczególną uwagi na fakt, że tutaj reprezentowane logicznie oczywiste koncepcji fizycznej magnetycznej potencjał skalarny - wzmacniacz jak w literaturze naukowej, w podręczniki nie rozprzestrzenił się, w przeciwieństwie do niego symetryczny Podstawowa teoria energii elektrycznej w elektrycznym potencjałem skalarnym - Volt.

W związku z powyższym uważamy, grawitacyjne Przenikalność próżni ch / m, gdzie licznik wymiaru stała ta wielkość fizy...


strona 1 z 5 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Prawo Coulomba. Potencjał pola i rozproszonych opłat systemowych w próżni
  • Podsumowanie na temat: Próżni fizycznej
  • Podsumowanie na temat: Eter lub fizycznej próżni?
  • Podsumowanie na temat: Eter lub fizycznej próżni?
  • Podsumowanie na temat: Równanie Poissona. Jego zastosowanie do obliczania pola w próżni