Uniwersalny alchemia. Narodziny Gwiazdy

Kategoria: Matematyka

Siergiej Popow, Alexander Sergeyev

Mamy

mieszkał w zmieniającym się świecie. Zmiana modeli telefonów komórkowych, rząd, klimat. Nawet wszechświat, i że stale się rozwija. Jednak nowe gadżety, a Premierzy składające się z tych samych elementów, które pamiętają Tabela na ścianie biura chemii, ale rzadko myślą o tym, jak powstał. We wczesnych stadiach ewolucji świata nie większość tych elementy, które składają się ty i ja, i w pierwszych chwilach jej Istnienie -. żaden z nich

Nasz

Wszechświat narodził się bardzo gorąco i od razu zaczął się rozszerzać i cool. Wysoki gęstości i temperatury uniemożliwiają istnienie jakiegokolwiek kompleksu formacje. Dlatego też, w bardzo wczesnym Wszechświecie jest nie tylko nie nasz zwykły atomy nie tylko ich jąder, ale nawet prosty rdzeń, wodoru, tj. pojedynczy proton, nie może długo istnieć. Materia we wszechświecie jest wrzenia" zupa" cząstek elementarnych i fotonów, które są stale przekształcić siebie w zależności od słynnej formuły względności E =Mc2.

Aby

protonowej czuł" spokojny", wszechświat jest konieczne, aby ochłodzić temperaturę podczas Energia cząstek staje się mniejsza niż masa protonu. Ten punkt jest tylko sensu mówić o" chemii", a na początku to jest więcej niż proste: czysty wodór. Oprócz protonów w gęstej materii, elektrony są obecne i neutrony, treść jest określona przez warunki równowagi: kolizja protony i elektrony powstają neutrony, które następnie spontanicznie podzielone na protonów i elektronów, neutronów i kolizji pozytonowej (Antycząstka elektronu) daje protonu. Reakcje te również neutrina są emitowane ale dla nas nie są ważne.

Lewa

Rysunek. Bang nukleosynteza jest zaledwie kilka minut po Wielkim wybuch. Zdjęcie SPL / EAST NEWS

Następnie

w historii Wszechświata jest epizod, w którym przypominają obecne warunki stan materii w gwiazdach i wodór mogą być przekształcone w cięższych elementy. Zaczyna pierwotny nukleosyntezy - powstawanie ciężkich pierwiastków lżejsze. Ale to trwa długo - tylko kilka minut. Gęstość i temperatura Substancje zmniejszyć szybko, prowadząc do gwałtownego spowolnienia w reakcjach jądrowych. Tak więc pojawiają się razem z tylko niewielką ilość helu i deuter, litu i beryl.

Wszystko

rozpoczyna się na prostej reakcji: proton łączy się z neutronu do utworzenia Jądro deuteru - ciężki wodór. Otrzymał deuter, natura nadal" zabawa konstruktor" , aż umożliwi on gęstość i temperaturę. Jeśli deuteru współdziała z protonów, hel-3 woli - lekki izotop helu zawierającego dwa protony i jeden neutron, a jeśli neutron - tryt izotop SuperCarrier wodór (jeden proton, dwa neutrony). Jak widać w reakcjach jądrowych cząstek zawsze występują w parach. Chodzi o to, że procesy, które wymagają jednoczesnego interakcję z kilku cząstek jest bardzo mało prawdopodobne, jak mało prawdopodobne w metrze zaledwie dwóch byłych kolegów z klasy, którzy bez słowa, odwrócił się w jednym miejscu. Nietrudno się domyślić, że obok Hel-3 etap dodaje inny neutron (lub tryt - protonów), a utworzony hel-4 rdzeń, składający się z dwóch protonów i dwóch neutronów - jeden z najbardziej stabilna we wszechświecie.

Ten

Jądro emitowane w wielu reakcjach, a nawet dostaliśmy specjalne fizyków Nazwa - cząstki alfa. W wielu przypadkach uznać za pierścień hel cząstek, zapominając na chwilę złożonej strukturze wewnętrznej. Pozornie hel-4 mogą nadal przywiązują protony i neutrony, ale nie ma takiego szczęścia! Na drodze Dodatkową komplikacją podnosi dwa poważne przeszkody natury stabilne jądra masa 5 i 8 jednostek, czyli składa się z pięciu do ośmiu nukleonów (protonów i neutronów). W każdym połączeniu z protonami i neutronów pięciu jeden z cząstek nie jest konieczne i jest wyrzucany z pierścienia, który chce uporczy...


strona 1 z 7 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...
  • Podsumowanie na temat: To nie jest tylko "paczka", a następnie dokumenty są potrzebne
  • Podsumowanie na temat: Pojawienie się psychiki. Sytuacje, w których psychika nie jest potrzebne, ...
  • Podsumowanie na temat: Co to jest tymczasowe rent i gdy jest on przypisany. Jak jest wielkość tym ...
  • Podsumowanie na temat: Nasz wszechświat nie jest sam