Jowisz - planeta olbrzym

Kategoria: Matematyka

piąta planeta Układu Słonecznego - Jowisz - było znany od czasów starożytnych i jest największym w Układzie Słonecznym gigantyczne planety z tytułowej grupy planet. Postępowanie z Jowisza wokół Słońca około 5203. jest to, że wciąż prawie 778.000.000 km. Średnia prędkość planety jest trochę więcej niż 13 kilometrów na Drugi, pełny obrót wokół naszej gwiazdy Jowisz sprawia 11.862 rocznie. Na Przez 12 lat, to gigantyczne planety unika prawie wszystkie widzialne niebo wzdłuż ekliptyki, w opozycji do jego chwały w niebie, drugi tylko Mars i Wenus. Podczas patowa, niebo jest postrzegany jako lekko żółtawy gwiazda. Jowisz ma kształt eliptyczny.

Tytuł

otrzymał inną planetę tysiące lat temu i był nazwany na cześć wielkiego króla rzymskich bogów. Jowisz jest w głównej pas planetoid, a jej masa jest kilka razy większa niż masa wszystkich planet Połączone Solar System.

Dziś wiemy, że Jowisz utworzone z całkowitej chmurze pyłu układu słonecznego, ze wszystkimi 23 masa chmurze jest szybki lód na Jowisza. Oczywiście, że nie wystarczy dla że zaczął występować w ramach reakcji termojądrowych, ale Jupiter ma swoje własne źródło ciepła.

Według naukowców, to źródło ciepła Fusion związane przede wszystkim z radioaktywnego rozpadu materii i wyzwolona w a wynikiem rozkładu energii sprężania. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że Jowisz wypromieniowuje więcej energii niż otrzymuje od centralny luminarz naszego systemu słonecznego.

atmosfera

Jowisza składa się z 11% helu i 89% wodoru że skład chemiczny bardziej przypomina słońce. Długość atmosferze planeta prawie 6000 km, ale z powodu atmosfery fosforu i siarki Planeta ma lekko pomarańczowy kolor.

obserwuje powierzchnię planety składa się głównie z atmosferycznych i różne formacje chmur, które skrzyżowane różne zespoły o ciemnym kolorze. Zespoły z kolei są jaśniejsze obszary i są zasadniczo równoległe do równika. Zespoły ciągle się zmieniają i mają różne kolory i bardzo skomplikowaną strukturę.

jeden z najbardziej znanych zjawisk atmosferycznych Jowisza czerwonym punktem, który jest uważany za stały, a najbardziej zauważalną Zaobserwowano tworzenie przez ponad 350 lat.

Wielka Czerwona Plama

otwarcia Czerwona plama powstrzymał w 1665 roku, a Giovanni Cassini odkrył. Pomimo szerszej wiedzy astronomowie z naszego czasu na Jowisza, wielu uważało stałego czerwona plama tworzenie na dysku planety i tej opinii trwał aż do pierwszego Lot Voyager. Dziś wiemy, że Wielka Czerwona Plama (OFE) - Huragan-antycyklon ogromne rozmiary (40h15 tysięcy kilometrów). Również okazało się, że BCP jest super pogoda w Układzie Słonecznym obracać i przesuwa się w kierunku przeciwnym ze średnią prędkością 435 kilometrów na godzin.

Jeśli chodzi o wewnętrzną strukturę naszej planety, a następnie Dziś istnieje kilka takich modeli, które w sposób przejrzysty pokaż strukturę gigantycznej planety. Jednym z takich modeli jest to, że jak to zostało powiedziane wyżej, Jupiter składa się głównie z helu i wodoru. Na głębokość 7 do 25.000 km, które idzie w głąb chmury, wodoru stopniowo zmienia swój wygląd z gazową do postaci ciekłej. Wyraźnej granicy, które oddzielają gazowy i ciekły wodór nie istnieje.

Natychmiast

na ciekły wodór, najwyraźniej Jest to warstwa z metalicznego wodoru. Grubość warstwy metalu przez Naukowcy przedstawiono modele teoretyczne z gazowego giganta, jest około 30-50 tysięcy kilometrów. Nauka uważa, że ​​metaliczny wodór może utworzone na świecie ze względu na ciśnienie kilku milionów atmosfer. Jak wspomniano wcześniej, Jowisz ma źródło ciepła, które ogrzewa go Słońce lepiej. Według obliczeń teoretycznych naukowców jest rdzeń termojądrowa Temperatura i ciśnienie 20 000oS około 30-100 milionów atmo...


strona 1 z 2 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Jowisz - piąta i największa planeta w Układzie Słonecznym
  • Podsumowanie na temat: Czy jest ... trzynasta planeta w Układzie Słonecznym!
  • Podsumowanie na temat: Odpadów jest jednym z głównych problemów ekologii planety
  • Podsumowanie na temat: Ziemia jest żywa th zhyttya Planety
  • Podsumowanie na temat: "Czym jest życie, jeśli nie samochód, który jest napędzany przez pieni ...