Pochodzenie galaktyk i gwiazd. Struktura naszej Galaktyki. Ewolucja Gwiazd

Kategoria: Matematyka

. Synteza pierwiastków w gwiazdach. Supernowe i kwazary

Istnieje pogląd, że z protosubstance początku z które następnie tworzą wszechświat, począwszy gigantycznej prędkości rozszerzać. W początkowej fazie jest to gęsta substancja rozbita, Oddala we wszystkich kierunkach i jest jednorodna mieszanina Seething niestabilne, stale rozkładające cząstki w zderzeniu. I chłodzenie interakcji przez miliony lat, cała masa rozproszone w Substancje miejsca skoncentrowane w dużych i małych formacji gazu, które przez setki milionów lat, zbliża się i łączenia, przekształcony ogromne kompleksy. Oni z kolei pojawiła się gęstsze obszary - gdzie , a następnie tworzy gwiazdy i nawet całe galaktyki.

otaczającego Słońce i samo słońce, gwiazdy stanowią niewielką część gigantycznej gromady gwiazd i mgławice, które nazywa się Galaxy. Galaktyka ma dość skomplikowaną strukturę. W pierwszym, bardzo przybliżeniem, możemy założyć, że gwiazdy i mgławice, z których się składa, wypełnione Objętość ma kształt elipsoidy obrotowej jest silnie ściśnięty. W rzeczywistości, wszystkie jest o wiele bardziej skomplikowana, a obraz namalowany jest zbyt szorstki. W Istotnie różne typy gwiazd różnych koncentratów do centrum Galaxy i jego" płaszczyzny równikowej." Przykładowo, gazowy nebulae i bardzo gorące masywne gwiazdy jest silnie skoncentrowana w kierunku równikowy płaszczyzny galaktyki. Z drugiej strony, gwiazd i gromad gwiazd, niektóre prawie każdy rodzaj koncentracji płaszczyzny równikowej nie pokazuje, ale ale cechuje ogromne stężenie w środku. Znaczna część z gwiazd w galaktyce jest gigantyczny dysk o średnicy około 100 tysięcy i grubości około 1500 lat świetlnych. Ta płyta ma więcej niż sto miliardów różne rodzaje gwiazd. Nasze Słońce - jedna z tych gwiazd Galaxy peryferia pobliżu płaszczyzny równikowej. Galaktyka zawiera szczegóły konstrukcyjne znacznie większą skalę.

wewnątrz gwiazdy i mgławice galaktyki poruszają się w dość skomplikowany sposób. Przede wszystkim, są one zaangażowane w osi obrotu galaktyce prostopadła do płaszczyzny równikowej. Różne części galaktyki są różne okresy obrotu. Gwiazda bardzo odległych od siebie. (Jeden spotkania milion lat). Liczba gwiazd w galaktyce około biliona. Najbardziej wiele z nich - dwarfs o masach 10 razy mniejsza niż masa Pn. Istnieją także podwójne i wielokrotne gwiazdy i gwiazdki Klaster grupa gwiazd związanych siłami grawitacyjnymi i porusza się w przestrzeni jako całości. Znaleziono w różnych konstelacjach, że płaty mgły składa się głównie z gazu i pyłu - mgławica . Ciekawa mała rozproszone mgławicy, zwany Crab. Jest to nie tylko źródłem optyczny Emisja promieniowania i radiowych, rentgenowskie i promienie gamma. W środku Mgławica Krab jest źródłem elektromagnetyczne impulsowe Promieniowanie - pulsar . Ale nawet tam, gdzie nie widać żadnych gwiazd czy mgławice Przestrzeń nie jest pusta. Wypełniony jest bardzo rzadki i gazu międzygwiazdowego międzygwiezdny pył. W przestrzeni międzygwiezdnej, są różne pola (Grawitacyjne i magnetyczne). Galaxy może być reprezentowana w bardzo uproszczony dysku z jądrem w centrum ramion spiralnych i ogromne, głównie zawierające najgorętsze i najjaśniejsze gwiazdy i ogromne chmury gazu. Tarczowe z stanowi podstawę ramion spiralnych Galaktyki samolotu podsystemu. A obiekty koncentrując jądro galaktyki, a jedynie częściowo wnikając dysków są kuliste podsystem. Sama galaktyka obraca się wokół jego Obszar centralny. W centrum galaktyki koncentruje niewielką część gwiazd. W związku z tym, podczas obrotu Galaxy wraz ze wzrostem odległości od środka i modyfikowane narożne (spadki) i liniowe (zwiększenie) prędkość obrotów galaktyki.

to galaktyka eliptyczna (elipsoidy o różnym stopniu zwięzłość (czerwone olbrzymy)), (nasza galakt...


strona 1 z 3 | Następna strona


Podobne streszczenia:

  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie i rozwój gwiazd i słońce
  • Podsumowanie na temat: Promieniowanie tła mikrofalowa przestrzeni jako suma wszystkich gwiazd
  • Podsumowanie na temat: Pochodzenie i rozwój galaktyk i gwiazd
  • Podsumowanie na temat: Gromad gwiazd i mgławic
  • Podsumowanie na temat: Struktura i ewolucja gwiazd i planet